NAKON PRODUŽETKA

Španjolska na krilima sjajnog Gasola svladala Francusku i prošla u finale Eurobasketa!

Francuska - Španjolska
17.09.2015.
u 23:09
Španjolska će u finalu igrati protiv pobjednika iz sutrašnjeg dvoboja između Srbije i Litve.

Španjolska je prvi finalist Eurobasketa! Španjolci su u sjajnoj utakmici pred gotovo 30 tisuća ljudi u Lilleu nakon produžetka svladali Francusku sa 80:75.

Francuzi su na poluvrijeme otišli s minimalnim vodstvom (33:32), a u trećoj četvrtini su na krilima Parkera i Lauvergnea stigli do 11 koševa prednosti (51:40).

No, Španjolci se nisu predavali i dvije i pol minute prije kraja Gasol je pogodio za 62:61. Zatim je De Colo kod 64:63 za Španjolsku napravio prekršaj u napadu, a Rodriguez na drugoj strani položio.

Francuzima je ostalo 16 sekundi, a Batum je odmah pogodio tricu za 66:66 pa su Španjolci imali posljednji napad. Loptu je uzeo Gasol, no Gobert ga je blokirao i otišlo se u produžetke.

Gasol je povukao i u nastavku te 18 sekundi prije kraja odveo svoju momčad do 78:75. Batum je zatim fauliran kod šuta za tri poena, ali nije iskoristio prva dva bacanja pa je treće namjerno promašio. No, Španjolci su uhvatili loptu i Gasol je zakucao za konačnih 80:75.

Briljantnu utakmicu odigrao je Gasol koji je na kraju ubacio 40 koševa uz 11 skokova, dok je Rodriguez dodao 17. Kod Francuza su Batum i De Colo postigli po 14 poena.