U srcu Zagreba: 'Plaćamo parking 10 kuna za cijeli dan, sigurni smo i sve nam je blizu'
Kamperi kažu kako im je Hrvatska jako lijepa zemlja te da su se zato odlučili posjetiti Zagreb.
Komentari 17
Na žalost, nitko nam ne brani da si zakompliciramo život koliko je nekom drago. Pred dosta godina, u Bergenu u Norveškoj sam bila pozvana na ručak talijanskih turista u kamper na parkingu. Čak smo birali pogled na luku. Kamper i jest napravljen da se čovjek može zaustaviti gdje želi, ne nužno u kampu, pa i na parkingu.
Čl. 29. Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti ... (4) Zabranjeno je kampiranje izvan kampova iz stavka 1. ovoga članka i prostora određenih za kampiranje izvan kampova sukladno stavku 3. ovoga članka.
Tako Talijani,Poljaci,Mađari i drugi rade godinama i nitko neće uzeti lovu.Oni dođu i ako im nitko ne naplati zovu zemljake gdje da dođu
i kaj sad? nek parkiraju nisu niš veći nego i kombi.
Imaš kamper za 50.000 ili više eura pa si ne priuštiš 20 eura za pošteni kamping nego spavaš po gradskim parkiralištima... I to ne delaju samo u Zagrebu nego i po Jadranu. Kada sam u Poreču, uvijek ih vidim kako u kasno popodne kruže po stambenim četvrtima i traže besplatni parking... I gotovo uvijek Talijani... Pametnome dosta!
Naplatio bih ja njima 100 kuna: vidi ih kak parkiraju: njih 4 uzimaju barem 10 mjesta...
Poznajem tu problematiku od 80.tih. Tvrdim da smo zemlja anarhije, jer nigdje na ovom svitu kamperi nemaju takvu slobodu i takvo ponašanje. U momu mistu, na parkinzima svako jutro dvadesetak njih, koji tu lituju. Niko ih ne pita za prijavu,, putovnice, naplatu. Država gubi milione EURA , jer gdje god kreneš svugdje ih ima, a kad odu kese pune smeća. Takvima je u bivšoj državi milicija oduzimala putovnice i nosila u službeni kamp, gdje su ih podizali i plaćali račun. Država mora stvoriti regulativu, da svaki kamper plati boravak, inače za koju godinu biti će svi kamperi.
Naravno.. Taliani... Inace njemci Nizozemci i pravi kamperi nikad ne spavaju po parkiralistima nego isključivo u kampu... I mjestima namijenjenim za kampiranje.... Da ponovimo ovo su ipak taliani.. Jos ako su oni sa juga.. ( da ih ne nazovem drugim imenom)
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Da ali u Hrvatskoj postoji zakon koji brani da spavaš npr u kamperu na parkiralištu ili čak ako imaš svoju zemlju ne smiješ staviti šator,kamp prikolicu ili kamper ako ti ta parcela nije registrirana kao kamp znam čovjeka koji godinama ima kamp prikolicu na svojoj parceli uz more i prošle godine je ekipa odlučila provoditi zakon zaračunali su mu 25000kn kazne pa ih je poslao u 3 p materine jer da ima toliko novca ljetovao bi u hotelu i onda šok drugi dan taj redar ili koji k.r.c je već bio kaže ok pa koliko bi vi onda platili kao daj što daš??? ovaj gleda i ne vjeruje ko da su na tržnici pa se cijenkaju steral ga je opet sa svoje zemlje i rekao da idući put dođe sa policijom i svojim šefom i više nitko nije došao ali opet nekome su nedavno naplatili što je odmarao u parku