Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 151
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
završna faza

Što će biti sa svom šutom nakon rušenja Vjesnika? Tomašević otkrio tko o tome odlučuje i kada će se normalizirati promet

Zagreb: Srušen Vjesnikov neboder
Josip Regovic/PIXSELL
25.06.2026.
u 13:17

Rušenje nekadašnjeg nebodera Vjesnika ušlo je u završnu fazu, no mnoge Zagrepčane zanima gdje će završiti goleme količine građevinskog otpada. Na to pitanje odgovorio je gradonačelnik Tomislav Tomašević, koji je otkrio i kada bi se promet u tom dijelu grada trebao u potpunosti normalizirati.

Od Vjesnika je ostala tek gomila šute, a mnoge Zagrepčane zanima gdje će završiti sav građevinski otpad nakon rušenja nekadašnjeg nebodera. To pitanje na današnjoj konferenciji za medije postavljeno je i gradonačelniku Tomislavu Tomaševiću, koji je poručio da Grad o tome ne odlučuje. Objasnio je kako je naručitelj radova država, odnosno Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, koje zajedno s izvođačem radova odlučuje o zbrinjavanju građevinskog otpada.

– To ne mogu reći jer je naručitelj radova država, odnosno Ministarstvo. Oni raspolažu tom informacijom i o tome odlučuju u suradnji s izvođačem radova – rekao je Tomašević. Osvrnuo se i na prometnu regulaciju oko gradilišta, koja već tjednima otežava promet u tom dijelu grada. – Promet će se u potpunosti normalizirati kada završe svi radovi na rušenju. Prema informacijama koje imamo od Ministarstva, to bi trebalo biti do kraja srpnja, odnosno u sljedećih mjesec dana – poručio je gradonačelnik.

Ključne riječi

Komentara 8

TM
trade_mark
13:32 25.06.2026.

vjesnik nije trebalo srušiti. trebao je ostati onakav izgoren, kao vječni podsjetnik i spomenik na vladavinu i kriminal hdz-a

VI
vilica
12:01 26.06.2026.

Državni neboder-državna šuta

ZO
Zorica48
17:05 25.06.2026.

Pita moja susjeda koliko ce eura dobiti od Croacia osiguranja. Pita jer je malo sumljivo da je polica samo dva mjeseca prije pozara povecana sa 7.300.000 eura na 53.000.000 eura. Hocemo saznati ime Zastitarske tvrtke, koliko je bilo zastitara tee noci, navodno dvojica. Sto su radili, kli nci ulazili, izlazi i zapalili paprima neboder od 16 katova. Postoje price da je netko par dana prije pozara zatvorio uredjaj za dojavu pozara. To sigurno nisu napravili.klinci. Klinci su sigurno bili u neboderu, ali hio je jos netko. Sto je sa pricom da je ministarstvo obavjesteno o azbestu na 16.katu. Tu izjavu culi.na Tv. Oko nebodera sve je jako sumljivo. Vidjecemo sto ce se graditi i tko.Jedno je sigurno da je grad Zagreb vecinski vlasnik , odmah tu noc stizu hadezeovci, Raspudicka, Deganica, Lovric i traze momentalnu ostavku Tomasevica i jasno nove izbore.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata