Roditelji s plaćom iznad 4500 kuna plaćat će vrtić 600 kn
I dalje vrijede olakšice za drugo i treće dijete, dijete samohranog roditelja...
Komentari 64
haha, vidim da su se socijalno osjetljivi građani koji s terasa donjogradskih kafića u kojima je kava 12 kuna broje kopače po kontejnerima i ebedu majku državi digli na stražnje noge kad bi netko uveo i neke olakšice za sirotinju. Tako i studij treba, da ga u punoj cijeni plaćaju oni koji imaju novca (a takvi su većina) a da bude besplatan za siromašne. A ne da ja plaćam studij Avi Karabatić i Todorićevoj kćerki, i sim onim manekenkicama na ekonomiji koje s terencima dolaze na predavanja. Je, "udar na srednju klasu"... moš mislit. A kad se sirotinji uzima 600 kuna za vrtić onda je to valjda u redu?
A što će biti sa roditeljima koji imaju prihode ali više od polovice plaće ode na kredit za stan? I maju 5-tero djece od kojih samo još najmlađi ide u vrtić? Za ove starije treba kupiti i pokaz i platiti hranu u školi a za ovo najmanje zar će plaćati i vrtić? Gdje je tu pamet da ne govorim o socijalnoj pravdi?
Trebalo bi najmanje jednom u tri mjeseca mijenjat cijene vrtića i parkiranja u Zagrebu. Očito građani još uvijek nisu dovoljno izluđeni situacijom.
Svi u Zagrebu plaćaju gradski prirez 18%. Prema tome ljudi koji imaju veće plaće - izdvajaju svaki mjesec više novaca u gradski budžet (kroz prirez), od onih sa manjim plaćama. Zašto bi oni sa većim plaćama morali skuplje plaćati vrtić?? Ionako svaki mjesec više love daju gradu kroz tih 18%?!?
opet isto....bez obzira kaj plaćam prirez od 18% koji je i objašnjen time da imamo besplatne ili jeftinije usluge za građane, da imamo najjeftinije vrtiće, škole i gradski prijevoz - opet bi dotepenci "uveli reda"....ajmo rađe krenuti za ozbiljno - možda će kraće trajati - ako dođem sa svojim BMW-om na pumpu pa red je valjda da platim litru barem 50 kuna, kad si kupujem odijelo da uplatim još toliko u neki "proračun za nešto", a kad jedem u restoranu tu bi me trebalo valjda zatvoriti...
Političari uništavaju ovu državu, a narod mućki trpi.....prirezi, porezi, i ostale debilane, kao prvo nije mi jasno kako to da nezaposleni mogu strpati dijete u vrtić po bilo kojoj cijeni.....a samohrani roditelji imaju problema......kao drugo ako se plaća .....totalno je debilno da netko tko ima krediti plaća manje od onog koji nema....znači onaj tko je uspio bez kredita taj je kažnjen jer je moron.....svašta.....debilne li države sa takvim budalama na vlasti....
O cemu vi pricate? Pa nije li prosjecna placa u Hrvatskoj 5500kn??? Ne razumijem kako onda odjednom je 4500kn limit za bogatase? Sad je opet radnicka klasa na udaru i tzv srednji sloj koji kao nece dirat. A kad ce te pocet naplacivat ovima koji imaju po 7000, 10000, 20000? Njima isto po cijeni srednjeg sloja, jeli banditicu? Sta hocete da se prestanemo radjat da bi vi zamisljena elita u hrvatskoj imali sve djabe dok vam mi placamo sve sto vam treba. A nemoze stoka iz stoke pobjec....
Mislim da je 4500 kuna prenizak iznos za najveću cijenu vrtića. S 4500 kuna životarite, a ne živite ukoliko imate djecu. Pravednije bi po meni bilo da oni s plaćama 10.000 kn plaćaju 1000kn vrtić ili oni sa 15.000 i 20.000 kn još i više, no 4500 je vrlo malo novaca za život u Zagrebu. S obzirom na prirez koji plaćamo (pitam se za što zapravo, možda za fontane?) trebalo bi i neke cijene biti niže. Ne znam koliki je prirez u Osijeku, no ne vherujem da je visok kao u Zagrebu.
@vilica naravno da je prenisko ali možda su novinari krivo prenijeli - možda se radi o 4500 kn po članu obitelji - jer tako nekako je bio posložen prošli bandićev model ali kakav bio da bio, to uvijek ostavlja prostor za varanje i manipulaciju - jer u dohodak ide samo legalna plaća, ne isplaćena dobit iz poduzeća, ne ono što se isplati na crno...pa će , kao i uvijek, nadrapat samo oni koji imaju sve čisto, a šverceri, dileri, lažna socijala u mercedesima, vlasnici kafića, vlasnici firmi koji sebi isplaćuju malu plaću, a ostalo na druge načine, i razni drugi će plačati minimum
.........s plaćom do 4500 kuna vrtić će mjesečno stajati 450 kuna, a roditelji koji zarađuju više od 4500 kuna za vrtiće će morati izdvojiti i najveću svotu, odnosno 600 kuna..... ________ znači 10% ako zaradiš 4500
Gradksi vrtic u Varazdinu, bez obzira na primanja, dodje 700 kuna. Istina je, da je po mome, nitko ne bi trebao placati vrtic, ali ako se treba placati, ima i gorih gradova po tom pitanju od Zagreba.
nastavak, a ako zaradiš 15000 Kuna a plaćaš najveću svotu 600 Kuna to je 4%??? pa tko je tu lud???? možda sam papak u matematiki???
lopovi sa većim primanjima opet tjeraju vodu na svoj mlin ne pada im na pamet donjeti odluku primjerice pet posto od primanja za sve, bez obzira na iznos primanja.
Hm Ma nemoj promjene. Kad danas odbiješ rate kredita za stan, auto, odječu, obuču, hranu, -nema te mlade obitelji koja će morati plačati vrtić 600 kuna, jer joj je više od pola primanja kredit. Ali to ti je Hrvatska. Uvijekk iz šupljeg u prazno i muljaj miki da radiš za kikiriki. U ovoj zemlji se sve dobre ideje i solidarnost, večinom pretvori u perverziju i nezadovoljstvo puka, jer su svi ošišani a vune nema.
kako Vi uvijek brinete koliko će plaćati oni sa najmanjim prihodima u RH a što je sa onima od deset tisuća kuna i više plaće hoće li i oni plaćati po prihodima ili će se njima opet ići modelom kako svi tako i oni stvarno užas pa samo Vi Hrvati imajte djece.Koja smo mi jadna država stvarno smo za propasti što će Hrvata uopće na ovoj zemaljskoj kugli samo smetamo
cijena vrtića treba biti iste za sve, ako što su i cijene kruha i novina za sve iste, no oni koji više zarađuju trebaju doprinositi više kroz poreze i doprinose iz čega se sve javne ustanove i financiraju. Za siromašne obitelji treba postojati socijalni program (koji se također financira iz doprinosa i poreza) koji pomaže i subvencira takve obitelji (npr. pokriva umjesto njih dio troškova vrtića). Ali cijene bilo kojeg proizvoda i usluge ne bi smjele biti različite.
Opet se kažnjava radni čovjek s uredno prijavljenim prihodima na koje se uredno plaćaju sva davanja i porezi. Više nemam vjere u takav sustav nagrađivanja poštenja, pa ću si smanjit plaću na 2000 kuna, a ostatak će se već nekako oprati kroz troškove. Jel to ok, Bandiću?
Uh oh koje sam ja to svetogrđe napisao za tolike minuse? Da je u redu da sirotinja plaća jeftiniji vrtić i fakultet? Pa to je tako i u turbokapitalističkoj Americi!!!! Ali neeee, to je ovdje "udar na sreeeeednjjuuuuu klaaasuuuu"... Jer Jer vi se zgražate nad sirotinjom, ali ne bi od svog dali ni kune za njih, jelda? Pravo onako kršćanski i socijalistički (ne znaš tko je škrtji prema sirotinji, jedni ili drugi...)
Ajde više nestani sa scene banderas! Prestani gomilati toliku administraciju i stvarati holding od ureda gradonačelnika, pa će biti dovoljno novaca i za platiti sve obaveze državi i dovoljno novaca da sve građane jednako tretirate! U domeni je države i lokalne uprava da kroz poreze i prireze osiguraju sredstva za sve društvene i socijalne programe! Koji majmun traži kruha na pogaču? Majmunu treba dati lopatu i knjigu pa da osjeti koliko treba odricanja da se u ovoj državi zaradi 4.500 kn ili više! Na stranu tajkuni i lopine, ali ovo je mjera koja ponovno napada srednji sloj!!! :( Koliko lud mora biti čovjek koji usred krize gradi fontane a ne nešto što bi trajno generiralo dodatnu vrijednost, a ne samo jednokratno uposlilo nekoliko građevinara!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nikola123 --------------------------------------- Ne razumijem šta se buniš protivo ovakve odluke? U Osijeku vrtić košta 640 kuna bez obzira kolika primanja imate i koliko djece imate. A uvjeti u vrtićima su blago rečeno katastrofalni. Od spavanja na podu na nekakvim plastičnimim ležaljkama do izbora hrane nekog nkv nutricionista.