Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 20
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Dobitnici nagrade grada
Povratak na članak

Mreža antifašistkinja Zagreba: 'Fašizam postoji i danas, ukazujemo na njegove oblike'

– Kresovi su za vrijeme Jugoslavije bili službena proslava oslobođenja Zagreba od nacifašističkog okupatora. Mi smo zapravo htjeli obnoviti tu proslavu jer mislimo da je to jako važan datum za Zagreb i da se grad treba ponositi time – govore. A da je trud MAZ-ovaca prepoznat svjedoči i Nagrada Grada koju su dobili upravo zbog te manifestacije, u sklopu koje se, nakon paljenja kresova, redovito održava i Antifa night.

Komentari 10

EJ
ejStef
09:53 27.05.2024.

Mahanje sa zastavom KP-a i SRH nije proslava oslobođenja... A što se tiče fašizma, metode te ideologije najpristunije su danas na ljevici, naročito među aktivistima i kod Možemo. Vrlo slično Njemačkoj u '30-tima prošlog stoljeća.

VL
DU
Deleted user
11:02 27.05.2024.

Trnjanski krijesovi slave početak komunističke diktature u Hrvatskoj. Ja bi zabranio prodaju šibica na taj dan u Hrvatskoj a ne slavio diktaturu...

VL
V0
Vlaskoulicanec4.0
14:04 27.05.2024.

Ha, ha, ha, koji crni fašisti... Lijevi a je preuzela te metode već odavno! Tituliranje nekoga fašistom uhodana je metoda lijevice da se riješi nepoželjne opozicije.

VL
BJ
Barutanski jarak
13:37 27.05.2024.

Otišli nacifašistički okupatori, došli komunistički okupatori koji su do 1944. bili četnici pa pobili u deset dana 20000 Zagrepčana.

VL
DU
Deleted user
11:01 27.05.2024.

Daj Stef nemoj biti maneken onoga o čemu skupina zbunjenih klinaca s nikakvim znanjem o povijesti lupeta...

VL
ME
MediciKM
09:12 27.05.2024.

Napisao bi nešto ali ću odmah dobiti crveni. Djeco, imate li vi ijedan dan radnog staža u realnom sektoru?

VL
Avatar Tomislav_Šubić
Tomislav_Šubić
16:03 27.05.2024.

Fašisti su oni, koji bi zabranili da se čuje bilo koje drugo mišljenje, osim njihovog. Sve druge treba ušutkati, npr. bubnjanjem, otkazivanjem, etiketiranjem itd. Poznato?

VL
Avatar Moodleen
Moodleen
14:29 27.05.2024.

Do kad budu ovi provocirali civilizaciju? Prema njima treba koristiti njihove metode...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.