Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 190
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
RAZMATRAJU SE TRI SCENARIJA
Povratak na članak

Grad naručuje veliku prometnu studiju: Sprema li se rješenje za gužve na istoku Zagreba?

Nova prometna studija trebala bi analizirati postojeće stanje, modelirati prometne tokove i izraditi idejna rješenja, s naglaskom na prometnu učinkovitost, javni prijevoz, biciklističku infrastrukturu i održivu mobilnost. U sklopu studije razmatrat će se tri scenarija: etapna izgradnja produžene Ulice grada Vukovara, izgradnja punog profila nove prometnice cijelom trasom, proširenje Slavonske avenije kao alternativa.

Komentari 4

VR
Vrapčanac
15:24 19.01.2026.

Dakle planira se potrošiti 75.000 EUR, nekadašnjih preko pola milijuna kuna, za izradu "prometne studije koja bi trebala pokazati ima li smisla graditi novi veliki prometni koridor koji bi rasteretio istočni dio Zagreba", a koji prometni koridor - produžena Vukovarska ulica, je već desetljećima ucrtana u GUP Grada Zagreba. Brilijantno!!!

VL
MI
Milezadom
15:21 19.01.2026.

Ček malo, pa kako su onda donijeli GUP, a pojma nemaju treba li cesta ili ne, hahaha.

VL
Avatar Guy_Fawkes
Guy_Fawkes
21:43 19.01.2026.

Treskom do Sesveta?! Jeste li vi normalni? Pa prije ću biti automobilom u Splitu, nego (uskotračnim, presporim) tramvajem do Sesveta. No najvažnije je da ćete prilikom snimanja prometa posebnu pozornost obratiti na bicikliste i buduću izgradnju biciklisitčkih staza. Vidila krava da se konj potkiva, pa i ona digla nogu. Pa kaj nije onaj diplomirani znalac pavuna sposoban za časkom riješiti prometni kolaps u gradu?

VL
PR
prigorje
16:44 19.01.2026.

Valjalo bi produžiti Mandlovu ulicu ispod željezničke pruge do Vukovarske ulice i povezati ih tramvajskom prugom. Također kod Mandlove izgraditi željezničku stanicu.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.