Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 97
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Zadnji je čas za spomenik pobjedi

Osude li hrvatske generale Antu Gotovinu i Mladena Markača za zločinački pothvat, slavit ćemo što nismo vidjeli, čuli i znali o Oluji

Komentari 31

PA
patuljčica..
19:16 05.08.2011.

nathanaeal.opet Ok, ok, ok ....... Medvedgrad blista, uduge se smatraju nadležne za održavanje svih spomenika pa se mjesečno izmjenjuju i ona udruga koja je taj mjesec na redu svakodnevno obilazi spomenike, skuplja smeće i otpatke, sadi i zalijeva cvijeće, mijenjaa oštećene i izblijdjele zastave ........ stotine branitelja svakodnevno se sastaju kod spomenika diljem Hrvatske, izmenjuju uspomene, polažu cijvijeće ........

VL
PA
patuljčica..
19:17 05.08.2011.

nathaneal.opet Na pitanje o pratizanskim spomenicima već sam ti odgovorila. Ako nisi razumio ni nećeš, dakle ne isplati se ponavljati.

VL
Avatar nathanael.opet
nathanael.opet
20:39 05.08.2011.

patuljčice.. hmmm uz svu dobru volju ja tebe ne razumijem. najprije se čudiš i podrugljivo podbadaš kako je Oltar domovine zapušten onda optužuješ besposlene branitelje koji primaju mirovinu i leže doma umjesto da čiste Oltar domovine (kao da je to to neka njihova prćija) a kad treba primijeniti ISTU LOGIKU, jer ako se Oltar domovine tiče SAMO branitelja onda se i partizanski spomenici tiču SAMO partizana e onda lupamo ko maksim po diviziji budalaštine eh, da, quod licet Jovi non licet bovi... naravno

VL
PA
patuljčica..
20:47 05.08.2011.

nathanael.opet Tebi nije čudno da je uz pola milijuna branitelja od kojih je podosta njih u mirovini Oltar domovine zapušten? Tebi je to normalno? Uz pola milijuna brantielja, organiziranih u ne znam koliko braniteljskih udruga, plus braniteljske obitelji a -- Oltar domovine propada? Tebi tu nema ništa spornoga? Neobičnoga? Čudnog? To ti je onako potpuno OK?

VL
PA
patuljčica..
20:51 05.08.2011.

nathaneal.opet A što se tiče partizanskih spomenika - partizanske populacije nema danas u Hrvatskoj pola milijuna i nisu poveliki broj njih 40-godišnji penzioneri.

VL
Avatar nathanael.opet
nathanael.opet
21:34 05.08.2011.

auuu patuljčice... koliko je u tebi mržnje prema braniteljima pa to je strašno i koliko te samo veseli što je Oltar domovine zapušten, ispao iz službenog predsjedničkog protokola i postao ruglo zahvaljujući Mesiću i Račanu za tebe su branitelji bagralji bagra koja je u penziji s četrdeset godina (ne kažem da nema takvih, ali tako generalizirati... prestrašno) to je kao kad bih ja rekao da su riječani prokleta komunjarska g***** samo zato što znam jednog riječanina koji JEST prokleto komunjarsko g*****, a voli se predstavljati kao žensko po portalima ali... takvi kao ti mi ne mogu pomutiti ponos i raspoloženje na današnji dan, dok mi slavimo, a vi tugujete

VL
PA
patuljčica..
21:52 05.08.2011.

nathanael.opet I dalje ostaje neosporna činjenica da je uz pola milijuna branitelja plus njihove obitelji, plus braniteljske udruge Oltar domovine zapušten.

VL
Avatar nathanael.opet
nathanael.opet
21:59 05.08.2011.

patuljčice... opet u ništa. da razjasnimo jednu stvar. Oltar domovine je u sasvim dobrom stanju. Polomljeno staklo je zamijenjeno, trava je pokošena, nova zastava je na jarbolu... nema ni papirića... to mogu posvjedočiti jer sam i danas bio gore, toto je dio moje uobičajene rute preko Kraljičinog zdenca pa na Šestine... Oltar domovine je zapušten u PROTOKOLARNOM smislu Prije je bio mjesto gdje su strane delegacije polagale vijence. Nešto kao spomenik neznanom junaku ili sl. Sve dok Mesić nije IZBACIO taj dio iz predsjedničkog protokola a Račan se kao i ti tome iz prikrajka smijao i trljao ruke Samo, na tvoju žalost, to će se uskoro promijeniti žao mi te, ali tvoji, kako sam reče - izumiru.

VL
Avatar bok
bok
22:26 05.08.2011.

allllllllo, imamo Hrvatsku. Imamo svoju Hrvatsku koj ace uskoro biti u EU. Naravno da svi zelimo da nase junake osobode. A sve ostalo , tko ih sljivi. ONI se mogu lijepo staviti prst u Uho i prd..uti...“zločinački podhvat” postoji samo kao termin anglosaksonskog pravoduda. I to je to.,

VL
PA
patuljčica..
09:32 06.08.2011.

nathanael.opet Kako u ništa? Evo, moji postovi su postigli da si barem ti danas otišao tamo. Međutim, nije mi jasno kako to (da Oltar domovine nije devastran) nisi znao i prije ako je to dio tvoje uobičajene rute. Ali nebitno.no. I nje li važnije da njega i ostale spomenike posjećujemo mi, Hrvati, a ne strane delegacije? Jedan spomenik ima svoju svrhu ako narodu nešto znači, ako ga i danas i u budućnosti, za 100., 200 pa i 1000 godina Hrvati budu posjećivali i polagali cvijeće onima kojima je taj spomenik podignut.

VL
PA
patuljčica..
09:35 06.08.2011.

nathaneal.opet Inače, najlijepši spomenik koji sam vidjela je bio upravo jedan - srušen dinamitom. Naime, netko je gotovo svaki mjesec, a trajalo je to godinama, ne znam da li traje i danas, odselila sam se odatle, polagao buket cvijeća, crvenee ruže. Konstrast između srušenog spomenika i buketa svježih crvenih ruža bio je nešto nezaboravno.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.