Zadnji je čas za spomenik pobjedi
Osude li hrvatske generale Antu Gotovinu i Mladena Markača za zločinački pothvat, slavit ćemo što nismo vidjeli, čuli i znali o Oluji
Komentari 31
nathaneal.opet Na pitanje o pratizanskim spomenicima već sam ti odgovorila. Ako nisi razumio ni nećeš, dakle ne isplati se ponavljati.
patuljčice.. hmmm uz svu dobru volju ja tebe ne razumijem. najprije se čudiš i podrugljivo podbadaš kako je Oltar domovine zapušten onda optužuješ besposlene branitelje koji primaju mirovinu i leže doma umjesto da čiste Oltar domovine (kao da je to to neka njihova prćija) a kad treba primijeniti ISTU LOGIKU, jer ako se Oltar domovine tiče SAMO branitelja onda se i partizanski spomenici tiču SAMO partizana e onda lupamo ko maksim po diviziji budalaštine eh, da, quod licet Jovi non licet bovi... naravno
nathanael.opet Tebi nije čudno da je uz pola milijuna branitelja od kojih je podosta njih u mirovini Oltar domovine zapušten? Tebi je to normalno? Uz pola milijuna brantielja, organiziranih u ne znam koliko braniteljskih udruga, plus braniteljske obitelji a -- Oltar domovine propada? Tebi tu nema ništa spornoga? Neobičnoga? Čudnog? To ti je onako potpuno OK?
nathaneal.opet A što se tiče partizanskih spomenika - partizanske populacije nema danas u Hrvatskoj pola milijuna i nisu poveliki broj njih 40-godišnji penzioneri.
auuu patuljčice... koliko je u tebi mržnje prema braniteljima pa to je strašno i koliko te samo veseli što je Oltar domovine zapušten, ispao iz službenog predsjedničkog protokola i postao ruglo zahvaljujući Mesiću i Račanu za tebe su branitelji bagralji bagra koja je u penziji s četrdeset godina (ne kažem da nema takvih, ali tako generalizirati... prestrašno) to je kao kad bih ja rekao da su riječani prokleta komunjarska g***** samo zato što znam jednog riječanina koji JEST prokleto komunjarsko g*****, a voli se predstavljati kao žensko po portalima ali... takvi kao ti mi ne mogu pomutiti ponos i raspoloženje na današnji dan, dok mi slavimo, a vi tugujete
nathanael.opet I dalje ostaje neosporna činjenica da je uz pola milijuna branitelja plus njihove obitelji, plus braniteljske udruge Oltar domovine zapušten.
patuljčice... opet u ništa. da razjasnimo jednu stvar. Oltar domovine je u sasvim dobrom stanju. Polomljeno staklo je zamijenjeno, trava je pokošena, nova zastava je na jarbolu... nema ni papirića... to mogu posvjedočiti jer sam i danas bio gore, toto je dio moje uobičajene rute preko Kraljičinog zdenca pa na Šestine... Oltar domovine je zapušten u PROTOKOLARNOM smislu Prije je bio mjesto gdje su strane delegacije polagale vijence. Nešto kao spomenik neznanom junaku ili sl. Sve dok Mesić nije IZBACIO taj dio iz predsjedničkog protokola a Račan se kao i ti tome iz prikrajka smijao i trljao ruke Samo, na tvoju žalost, to će se uskoro promijeniti žao mi te, ali tvoji, kako sam reče - izumiru.
allllllllo, imamo Hrvatsku. Imamo svoju Hrvatsku koj ace uskoro biti u EU. Naravno da svi zelimo da nase junake osobode. A sve ostalo , tko ih sljivi. ONI se mogu lijepo staviti prst u Uho i prd..uti...“zločinački podhvat” postoji samo kao termin anglosaksonskog pravoduda. I to je to.,
nathanael.opet Kako u ništa? Evo, moji postovi su postigli da si barem ti danas otišao tamo. Međutim, nije mi jasno kako to (da Oltar domovine nije devastran) nisi znao i prije ako je to dio tvoje uobičajene rute. Ali nebitno.no. I nje li važnije da njega i ostale spomenike posjećujemo mi, Hrvati, a ne strane delegacije? Jedan spomenik ima svoju svrhu ako narodu nešto znači, ako ga i danas i u budućnosti, za 100., 200 pa i 1000 godina Hrvati budu posjećivali i polagali cvijeće onima kojima je taj spomenik podignut.
nathaneal.opet Inače, najlijepši spomenik koji sam vidjela je bio upravo jedan - srušen dinamitom. Naime, netko je gotovo svaki mjesec, a trajalo je to godinama, ne znam da li traje i danas, odselila sam se odatle, polagao buket cvijeća, crvenee ruže. Konstrast između srušenog spomenika i buketa svježih crvenih ruža bio je nešto nezaboravno.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nathanaeal.opet Ok, ok, ok ....... Medvedgrad blista, uduge se smatraju nadležne za održavanje svih spomenika pa se mjesečno izmjenjuju i ona udruga koja je taj mjesec na redu svakodnevno obilazi spomenike, skuplja smeće i otpatke, sadi i zalijeva cvijeće, mijenjaa oštećene i izblijdjele zastave ........ stotine branitelja svakodnevno se sastaju kod spomenika diljem Hrvatske, izmenjuju uspomene, polažu cijvijeće ........