Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 86
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
intervju
Povratak na članak

Zvjezdan Linić: I svećenik se može zaljubiti, ali ne smije u 'akciju'

Celibat nije veća žrtva od one u braku: i mužu se može svidjeti druga žena, kaže fra Zvjezdan Linić.

Komentari 128

DU
Deleted user
13:43 08.07.2012.

@misaona ako nisi prvo prišla i rekla tom svećeniku što misliš o načinu na koji troši novac (iako ako ima dobro auto vjerujem da ga koristi za potrebe župe, pomazanje bolesnih i pomoć siromašnim) onda je ovo čisto ogovaranje iza leđa. Ja ne znam niti jednog svećenika koji vozi "dobro auto" i troši novac na sebe, a sudjelujem u više župa. Žao mi je što ti imaš takvo iskustvo, ali što si poduzela po tom pitanju? Pa nije taj svećenik sam predstavnik crkve, i ti si kao vjernik, i ti imaš moraš pokarati grešnika, pa makar to bio i svećenik, jer tako piše u Bibliji. Ako je sagriješio dođeš i kažeš mu. Ako ti ne vjeruje dovedeš još dvojicu, trojicu. Ako ni njima ne povjeruje obratiš se cijeloj Crkvi. To je dužnost vjernika. Ovo ogovaranje i iznošenje vlastitih lažnih statistika putem medija je čisto služenje knezu ovoga svijeta.

VL
LI
linalena
13:46 08.07.2012.

08.07.2012. u 13:22h keating8 je napisao/la: Zašto ne idem to je mislim jasno.Napisala sam sve kaj mislim. Mediji nemaju utjecaj na moje mišljene. Služe mi isključivo za informacije, i to ne jedan medij , nego više njih. Na temelju pročitanogog sama stvorim zaključak. Pozdrav!

VL
DU
Deleted user
13:56 08.07.2012.

Svi vi koji ste se udaljili od Crkve i Boga i za to krivite svećenike, otvorite oči. Udaljili ste se vi od Crkve prije puno nego ste si našli opravdanje na račun svećenika. Jer da znate što znači Euharistija i što znači biti katolik, na koljenima bi ste ulazili u Crkvu. Euharistija uistinu JE Tijelo Kristovo. "Ovo je moje Tijelo koje će se za vas predati". To nisu prazne riječi! Te riječi je rekao Bog i to je i mislio. Da li znate Euharistijsko čudo u Buenos Airesu? Hostija koju je netko odbacio ispod klupe se nakon što ju je svećenik očistio i pospremio pretvorila u živo srčano tkivo. Bog nam stalno šalje čuda i očite znakove, Bog nam govori. Ali vi čitate portale i "sami donosite zaključke". Molite za oprost, ako ne zbog sebe onda zbog spasenja svoje djece. Bog nam preko Crkve svaki dan daje živo Tijelo Kristovo, a vi prolazite pored Crkve bogohuleći.

VL
DU
Deleted user
13:58 08.07.2012.

@misaona slažem se, svećenik bi ti uzeo dušu, pa to mu je i posao. Ali dušu za Boga, a ne za crbog vraga. U tome je bitna razlika. U duhovnom svijetu nema sredine, ili si sluga Božji ili si sluga vražji.

VL
KE
keating8
14:02 08.07.2012.

08.07.2012. u 13:48h misoana je napisao/la: ............................................................. hajde ne lupetaj sa svojim dojmovima nego daj nešto konkretno...alo :) treba da znaš, crkva stipendira nadarene studente (djecu poginulih branitelja i ne samo njih), crkva ima javne kuhinje...itd itd

VL
KE
keating8
14:07 08.07.2012.

08.07.2012. u 13:46h linalena je napisao/la: 08.07.2012. u 13:22h keating8 je napisao/la: ........................................... hahaha stvoriš zaključak iz pročitanih medija...ih sve si rekla biti katolik a ne prisustvovati na nedjeljnoj misi (ako si u mogućnosti) to je nemoguće, to jest tio jest ti si papirnati katolik i bilo bi pošteno da se ispišeš iz crkve...takvi su još veći licimjeri

VL
PI
pins25
14:10 08.07.2012.

Fra Zvjezdan je uzor svećenik. Vjernicima primjer kako se ne dati izazvati zlom koje obavezno navali na dobro, čim ga nanjuši. Ostaje vjera da će i s najvatrenijima Bog postupiti kao sa Sv. Pavlom. I da će jednog dana napunitii njima crkve, Tabor...

VL
MI
misoana
14:17 08.07.2012.

Tko još doživljava Zlatka

VL
KE
keating8
14:27 08.07.2012.

odoh ja, nema smisla kad admin briše pozzz najjačoj instituciji na svijetu našoj svetoj katoličkoj i apastolskoj crkvi, i svim katolicima koji čuvaju svoju pradjedovsku vjeru

VL
Avatar Ivica6
Ivica6
14:29 08.07.2012.

Baš gledam komentare i mislim si, zašto većinu kometara pišu oni koji ne bi niti trebali biti zainteresirani ovim člankom? A onda... rečenice su jednostavne, nemušto napisane, nepismene... zar nitko pismen nema reći nešto protiv fra Linića? Vjerovatno nema, barar onaj koji pročita članak do kraja i vidi kako je ono što je fra Linić rekao u stvari univerzalno. Kada bi takav intervju dao netko tko je trenutno u nekoj drugoj organizaciji padali bi hvalospjevi i od baby i od misaoane i ostalih. Lijep dan vam želim, svima.

VL
OB
-obrisani-
14:43 08.07.2012.

. .....katolička crkva je najveći i najbogatiji uhljeb na planeti.... . ...Zvjezdan Linić...vozi Mercedes E280

VL
IO
Iohannes
15:06 08.07.2012.

Najveći problem Crkve (doslovce je tako) su oni njezini članovi koji ili ne znaju ili ne žele znati što je Crkva i onda se u skladu s tim ponašati. Zato sam zahvalan svakom tko iz nje iziđe jer je napravio pošten čin - pošteno i prema ebi i prema Crkvi. Kada bi tako učinili svi koji u Crkvu ne pripadaju, ona bi se istog časa preporodila.

VL
BU
Bullshitter
15:13 08.07.2012.

"...netko mu se može svidjeti, ali ne smije prihvatiti grijeh kao opciju te veze. " Najveći problem je to što oni misle da je voljeti nekoga i biti s nekim GRIJEH.

VL
AL
alapača
15:41 08.07.2012.

jel to nešt novo, da je griješiti mišlju ok?

VL
BU
Bullshitter
15:23 08.07.2012.

Čak i po pet godina? Ja sam još uvijek zaljubljen u svoju ljubav, već 16 godina. I ne mislim da je to grijeh nego blagoslov. Ne znam koji mazohisti mogu to zvati grijehom.

VL
DU
Deleted user
15:32 08.07.2012.

@Bulshitter to grijeh zovu oni kojima ljubav nije zaljubljenost već odgovornost i kojima je supružnik dar Božji, a ne netko tko ih uveseljava i zadovoljava.

VL
PI
pins25
15:48 08.07.2012.

Ma ne spominju se grešne misli, nego da se svakome može dogoditi da se zaljubi, da ti se netko svidi. Ne možeš to spriječiti. Ali možeš kontrolirati svoje misli i djela u vezi s tim.

VL
Avatar kobra11
kobra11
16:11 08.07.2012.

08.07.2012. u 11:58h gavran je napisao/la: Kobra, samo par pročitanih knjiga za tebe i onda ces vidjeti koliko ćeš se posramiti neznanja koje si pokazao u ovih par redova. .. Na koje knjige bimi ti preporučio? Tajna knjiga Jezuita Evropskaropska pozornica (drugi tom koji je štampan godine 1679.) Magnum Crimen ili neku sličnu?

VL
ME
mergud
16:51 08.07.2012.

Ja znam najmanje 5 svečenika koji imaju djecu i drago mi je što ih imaju bar znam da nisu pedofili....

VL
WI
wisdom
16:59 08.07.2012.

molim te ne provaljuj gluposti, fukanje je vrhunac uzajamnog poštivanja i ljubavi.

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.