Znanstvenici predali peticiju: Budućnost Hrvatske je najveći gubitnik proračuna
– U prijedlogu proračuna za 2016. godinu sredstva Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta smanjena su za 158 milijuna kuna – stoji u peticiji znanstvenika
Komentari 15
Kako ih nije sramota uzeti novce znanosti, kulturi.... Zbog kulture im se i raspao hdz-ov odbor za kulturu. A povećati lovu sebi vladi i političkim strankama. Ja ne razumijem to domoljublje. To je kradoljublje.
Izgleda da je budućnost u crkvi a ne u mladim školovanim naraštajim.
Ma kakvo obrazovanje i kakva zannost! Pa ne želimo obrazovane i malde stručne ljude, pa tko bi onda glasao za HDZ i radio za minimalac
U zemlji polupismenih, u kojoj 2 000 000 ljudi knjigu godišnje ne pročita, priča o važnosti nauke je priča za gluhe...gloopani su uvijek idealno glasačko tijelo...
Ne smijem si ni zamisliti koju kuku i motiku bi digao HDZ i co. da je Milanoviceva vlada to napravila !
Slovenija koja ima tri puta manje stanovnika od nas ulaže u znanost tri puta više od nas. Ali izabrali smo krkane koji laprdaju o registrima nacionalnih izdajnika i koji su ili prepisivali diplome ili su za njih studirali 10 godina. Takvi bi najradije i ukinuli izdatke za znanost a ne da ih povećaju.
Ako se svima reze onda se mora nazalost i u tom sektoru rezat. A mogli bi se zapitat na kakve su sve gluposti pare odlazile ka npr 300 miljona za vozni park...
Koji su to znanstvenici, koji traze ono cega nema? Znanost se u pojedinim segmentima se u Hrvatskoj zapostavlja i to je tocno. Ali je isto tako tocno, da se trose milioni i milioni kuna za obrazovanje raznih studija poput onog studija za prodavaca komunisticke magle na fakultetima politickih znanosti, na filozovskom fakultetu, na saobracajnom fakultetu i na fakultetu prodavaca diploma i ispita zvanom ekonomskom fakultetu. I umjesto da se mlade ljude skoluje za inzinjere i informaticare, novci se bez veze bacaju za razne glumacke skole. Po broju onih koji zavrsavaju te glumacke skole, izlazi toliko "glumaca" da ih toliko nema niti cijeli Hollyvud. Izlazi ih toliko sa diplomom politickih nauka ili bolje receno komunistickih teoreticara, da bi ih bilo dosta za jednu zemlju sa 100 miliona stanovnika. I za to bi svi koji traze nekakve novce u Hrvatskoj trebali sutjeti. U Budget ulazi ca. 115 miliardi kuna i samo te miliarde se mogu i smiju planirati i potrositi. Niti kune vise niti manje. I da to i crvenma bude jasno, ako ljetina jednoj porodici donese 200 kg brasna onda se moze pojesti samo 200 kg kruha. A u Hrvatskoj traze, da se iz 200 kg brasna napravi barem 300 kg kruha. To je jednostavno teorija prolupanih komunista.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nikakve peticije ne pomažu,razapnite šator ispred ministarstva,novca će biti!