Zelenski 'dobio veliku bitku' protiv Putina: 'Ovo je jedan od najvećih poraza Moskve'
Slovački čelnik Robert Fico, jedan od rijetkih saveznika Kremlja unutar EU-a, osudio je odluku Kijeva. - Prihvaćanje jednostrane odluke ukrajinskog predsjednika potpuno je iracionalno i pogrešno - pisao je Fico Bruxellesu
Komentari 91
Interes SSAD, ali kako veli Fico, Rusima šteta, drugi će kupit vremenom, EU će prdnuti i cvilit u neko vrijeme, prije ili kasnije. Tika, taka. Odletit će i ta EU marionetska postava. Zauvijek. Vidjet ćemo, a Taušan je dno dna, kao HIHIHINA. Teški totalirizam i propaganda.
Meni se čini da građani Moldavije, Slovačke i Mađarske koji će sada plaćati skuplji plin ne misle da je ovo "dobivena velika bitka"
Ako ćemo iskreno, najbolje je pitati Nijemce kako su prošli što su se odrekli Ruskog plina. Zemlja je već dvije godine u recesiji, otpuštanje radnika, zatvaranje firmi, preseljenje istih u druge države kao Amerika, inflacija, porast cijena, stambeni troškovi, energetski troškovi. Može se Hrvatska odreći Ruskog plina jer nema industriju, ali Njemačkoj jeftini energenti su održavali ekonomiju i blagostanje.
Čuj Mašu, velika pobjeda Ukrajina. Pa, Ukrajina je bila u ugovoru s Rusijom o tranzitu plina za što je bila i adekvatno plaćena, ugovori su se obnavljali svakih 4 godine i Ukrajina je mogla ili ne produžiti ugovor nakon isteka ili izaći iz ugovora uz naknadu. Kako ovo može onda biti pobjeda Ukrajine?
Taj ce Zeleni gad završiti kao Benito od svog naroda.
Al čemo šišati europljane s transportnim troškovima američkog plina po zimi. Po ljeti ćemo ih oderat kad dođu na more.
Zelenski je dobio bitku, ali će Putin dobiti rat. Tako će rezultat biti 1:1.
Mali ZelenSSki slavi pobjedu a EU plača sve 10x više, pitanje je dali će u Europi izbiti kršćansko-muslimanski rat koji je već na rubu, ili će se narod okrenuti protiv vlada zbog silne inflacije
Poraz Putina je i poraz EU. Dok traje rat ovaj židovski parazit krade novce iz EU i nosi ih u US.
Kad se poraz pokušava prikazati kao pobjeda. Ukrajina ovim potezom ostaje bez novca i plina, Europa bez jeftinog plina .... Svi gubitnici, osim Rusa koji će taj plin i dalje prodavati te Amera koji će sad isti taj plin iz Rusije prodavati Europi po 10 puta višim cijenama što EU gospodarstvo i građani nemru podnijeti. Stvarno je Ukrajina porazila Ruse, u mislima bolesnika i lažova.
Ovo nema nikakve veze sa stvarnošću.Umjesto da Rusija plin i naftu direktno izvozi u EU po povoljnim uvjetima ona sada još više izvozi u Kinu,Indiju ili Katar.Evropljani ,koji navodno "kažnjavaju" Rusiju sankcijama uvoze dizel i benzin iz Indije a plin iz Katara,samo što svi mi tu razliku papreno plaćamo.Arapi kupuju i rusku naftu pa ju preprodaju po većoj cijeni.Kroz jeftinu rusku energiju stvara se novi ekonomski div Indija, koja će za petnaestak godina vjerojatno postati još veći konkurent Evropi i Americi nego što je danas Kina.
A, što je ovime izgubila Moskva ? Izgubile su članice EU jeftin plin, a Rusi će ovo proslijediti u Kinu i Indiju i boli ih briga. Plin će otići u dvije zemlje koje zajedno imaju preko 3 milijarde stanovnika. ŠtoŠto predstavlja Evropa u tim brojkama.Baš ništa. Priča sa EU je završila i još će to Trump malo ubrzati.
Ovaj krvnik vlastitog naroda Zelenski potopit će pola Europe svojom suludom politikom. Nije nam dobar jeftini ruski plin ali jeste višestuko skuplji američki. Danas na htv čujem da Francuska i Belgija i dalje kupuju ruski plin - ukapljeni, reče Miro Kovač.
Rusi su pomagali nama a ne srbima u zadnjem ratu pa vi sad vidite koga cete simpatizirati.
"Danke Deutschland",zato se vi iz srbije selite u rusiju,a ne Njemacku,zar ne?Trebate uvesti rublju za valutu ,a ne eurice i dolare!!!
Mislim da je dovoljno reći da 1 BTC iznosi cca 11 milijuna RUB, znači, to moraš lopatom bacat rublje da sakupiš kamion novčanica za jedan jedini BTC. Ili 1 RUB vrijedi 0,0088 $ USD, pametnom dosta, s time da će američki dolar idućih mjeseci još više jačati kao i BTC.
Već sam negdje komentirao da je Putin najneuspješniji lider Rusije i bivšeg SSSRa u povijesti. Uz sve što sam tamo nabrojao se može dodati i ovaj gubitak EU tržišta i prodaju plina Kini po puno nižoj cijeni jer je Kina sad u poziciji da ih može ucjenjivati. A imao je priliku napraviti Rusiju jednom od najbogatijih zemalja. No nakaza je izabrala rat.
pogledaj kurs rublja...pametnom dosta...jos malo pa Rusu treba prikolica puna tog guz papira da bi kupio komad kruha i litru mlijeka..Bogami glodavac je dobio pravu novogodisnju cestitku. nece oni nikada priznati da im je zapad dobro stao na zulj,ali ekomomija i financije se polako odronjavaju i tonu. nek prodaju kosookoj braci za sitnis,puca mi ....
Trump i Putler na normabelima :)
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Rusija je preživjela 90% tni pad izvoza plina u eu, bude i ovu siću. Zbog ovoga srednja Europa će plaćati skuplju energiju, radi čega bude inflacija krenula, građani nezadovoljni, proizvodnja skuplja, plaće realno manje, spirala koja ne vodi u bolje dane. Vi mrzite mađare, a oni imaju tvornice. Što mi imamo, gastarbajtere koji su glavni kupci gradilišta doma i investitori novih kuća stanova. Balon bude puknuo. Uskoro. Plaše vas putinom da bi vas amer mogao musti. Još niste svjesni kolko godišnje sada plaćamo amerima za darovane heliće.