Zašto Plenković sve vrijeme dopušta da mu rade o glavi?
Vlada loše komunicira s javnošću, isključivo defenzivno i baš kad mora, riječju nevjerodostojno. Umjesto da je premijer demonstrirao svoju 'vjerodostojnost'. Ako se netko okoristio kreirajući i primjenjujući lex Agrokor, zasebno je pitanje koje ne utječe na činjenicu da je zakon ocijenjen ustavnim
Komentari 56
Pod 1) Danas privatni e-mail, “štićen” na uobičajeni način može provaliti i malo ambiciozniji klinac. Skandalozno je da članovi vlade o državnim poslovima komuniciraju preko privatnih, neštićenih mreža. Po meni, to je i najveći crimen Martine Dalić i debeli razlog da se najuri iz vlade. Pod 2) Lex Agrokor provjerili su i pravnici izvan Hrvatske (EU, GB), nisu imali zamjerke. Stupanjem na snagu zakon je postao dio pravne stečevine EU, da postoji bilo kakva sumnja u koruptivni karakter samog zakona to sigurno ne bi bilo moguće. O tome se javnost premalo ili čak uopće ne obavještava (educira). Dakle, nije moguće da Todorić kontrolira što će objavljivati najutjecajniji mediji koji su redom ljevičarski. Pod 3) U Hrvatskoj je duboko rašireno mišljenje da svi državni poslovi moraju biti “javni i transparentni”. Ne moraju, a neki čak niti ne smiju, to je soroševska podvala kako bi se države rastrojile iznutra. Da je oko Agrokora bilo manje galame siguran sam da bi i šteta bila puno manja i da bi je bilo moguće sanirati na bezbolniji način. Zadatak oporbe je rušiti političkog protivnika ali ne i rušiti državu. Ovo drugo je neodgovorno ponašanje. Pod 4) O ovome ne bih dugo. Jednostavno, kad moram obaviti hitno i kvalitetno neki posao, kad je voda do grla, biram suradnike koje poznam i kojima vjerujem. Čak i kad se radi o lijepljenju tapeta. Uostalom, gdje piše da bi Alvarez ili netko treći bio jeftiniji. A osobno, ako netko mora zaraditi draže mi je da to budu Hrvati. Ja nisam jalnuš.
Jurasić i Macan dva pajdaša...
Svaki put kad se odluči čitati "komentare" čitatelja pristojan čovjek ostaje zgranut količinom zluradosti i mržnje. Ta mržnja govori o patologiji daleko ozbiljnijoj od svih afera pa i od strašne afere s Agrokorom. Svaka je mržnja povezana sa strahom a ovolika svakako i s tolikim neuspjesima ljudi koji su očite žrtve hrvatske tranzicije. Svi ovi "komentari" na račun jedne nedvojbeno civilizirane i pristojne a očito i dobronamjerne osobe govore o "komentatorima" i njihovoj životnoj jalovosti. Nema tu znanja i dobronamjernosti pa je posve logično da se progoni i pljuje ne onog tko je zaista odgovoran za strašne posljedice afere Agrokor već onog koji se najodgovornije angažirao za RJEŠENJE drame i u tome ( o tempora o mores ! ) u dobroj mjeri uspio! Tema zato nije g. Plenković već ljudi koji sukladno sluganskom mentalitetu uvijek bivaju pametni poslije bitke izbjegavajući bilo kakvu odgovornost ili rizik.
Plenkovićev najveći propust jeste što nije pokrenuo lustraciju. On se svim silama i naporima bacio na spašavanje ekonomske situacije države, a zapostavio je sve neprijatelje hrvatske, komunističke zločince, njihove sljedbenike, orjunu, antifu jugo srbe, zločinačke medije
zamarate čovjeka sa skupinom Borg o kojoj on nema pojma umjesto ta pišete kako je imao odličan govor u Briselu ...e da njemu nepoznati ljudi nisu imali namijeru uzeti par sto milona na HEPu ...to su spinovi udbaškokomunisatičkih struktura
Što je tražio to je dobio.
Emails nisu sporni,stvar je u tome da vladu ne sastavlja sabor,vlada je sastavljna od strne nekih šavorića i sličnih a sabor samo to potvrdi,dakako da su deputati dobili lovu i beneficije za dizanje ruku,vlada se u stilu mafija ganga ii pljačka se hrvatska.Laži političara su tolko prozirne da u njih više ne vjeruju niti stanovnici dječijeg vrtića.
Život damo , Plenkovica nedamo!
Plenković ima nula radnog iskustva u realnom sektoru tj. izvan politike. A on bi kao trebao nadzirati Borgovce, sve redom vrlo iskusne pravnike, gospodarstvenike i bankare. Izvozali su ga kao mladog majmuna.
Referendum!
Plenković je krivo procijenio trenutak vaganja omjera snaga unutar samog HDZ-a, te je prerano izašao s ratifikacijom Istanbulske konvencije. Ako ste vidjeli, nakon toga nije mu ostao nitko tko ga je otvoreno podržavao u javnosti osim Jandrokovića, Reinera i Bačića. Nitko... Možda se je precijenio, tko zna, a vjerojatno mu je bilo bitnije dodvoriti se EK nego strukturama u HDZ-u... Ovo sada je očiti kompromis, gdje kupuje mir u stranci, bar neko vrijeme. Vidjet ćemo kako će se sve odvijati na jesen... Mene najviše smeta što nema reformi, a moguće je da mu se sve ovo i smješta jer se žele spriječiti reforme. Dogovorna ekonomija, pogodovanje državnim i javnim strukturama, uhljebljivanje, očito se protiv toga ne može... Ma nema ovdje budućnosti, ako je netko stručan i mlad, nek bježi odavde...
Pa sudeci po strucnim komentarima Hrvati bolje politicare ni ne zasluzuju.
Zato što nema glave pa je taj rad promašen.
Da budem iskren stvarno mi nije jasno zasto bi ljevica radila o glavi ljevicara? Jedino sto mi pada na glavu je to da kad hrvatska ultra ljevica ne bi nekoga ili nesto rusila (osim kad je u pitanju Tito, Pupavac, Draza Mihajlovic i SFRJ) ne bi imala sta (pod milim bogom) raditi...
Sto ste ocekivali od njega? On je preuzeo vlast od brata Milanovica, obadvojica su bili dio onog "uglednog" dream teama u Briselu.
Ruše ga ili ga drže na uzici njegovi potajni sponzori . HDZ ga je ustoličio jer drugu osobu od formata nije imao. On kao karijeri političar i znanjem diplomata ne vidi što se događa iza njegovih leđa i ako je shvatio već munje kasno. Tko ga može oprati kad se je zaposlio kod kriminalaca ?
Kako je rekao Francek, nakon priznanja Hrvatske: "Imamo Hrvatsku!!!". Jasno, obracao se svojim adezenjarama..... tako je i bilo. ......Svaki prdac iz te stranke uspio ce copiti bar komadic Hrvatske a neki i cijele regije i miljarde keša i imovine a ostalima i djeci i unucima ostalih ostaje vracanje kredita i gladovanje.....ili iseljeništvo....
Meni još uvijek nije jasno to čuđenje oko Plenkoivića odnsono to je kadar iz rasadnika MVPEI, svojedobno, spreman na sve žrtve u svezi RH dok leti poslovnom klasom po inozemstvu i ruča srebrnim priborom za jelo. Da vam približim - što je zajedničko Milanoviću (također ex MVPEI kadar) i Plenkoviću - e pa to što su se "nećkali" oko stranaka, nisu znali na koju stranu se baciti, da se golmanski izrazim, da dobiju odskočnu dasku za brižno njegovanu karijeru. Tako da očekivati od Plenkovića, kojem je HDZ neka skela za karijeru, briselsku ili kasnije OUN, da se trsi, bacaka i bori u stranačkom blatu, kad ima pričuvne pozicije u EU administraciji - e to je isto toliko iluzorno kao i da će nam exMVPEI kadrovi donijeti neki boljitak ili gosp. oporavak. Njih zanima samo jedno - kako ugoditi sebi i svojoj karijeri, kako zgrnuti novac i statusne simbole, a prema puku imaju taj zlatnocvikeraški odmak, da baš ne napisem gađenje...
shvatite da ova državna i politicka administracija nije u stanju riješiti N I Š T A............ Sve što su oni radili zadnjih 25 godina je rasprodavali nekadašnju državnu imovinu i dizali kredite dok nismo udarili u plafon, a to je 85% duga po BDP-u. Stali su samo zato jer su banke zaprijetile prestankom kreditiranja a onda bi i oni sami ostali bez placa tri puta vecih od prosjeka koje isplacuju sami sebi za "dobar posao"........... NIkakve nove tvrtke nisu stvorene, i iako je 150.000 ljudi otišlo iz države nezaposlenost je još uvijek ogromnih 12%, odnosno 200.000 radno sposobnih nema posao, niti ikakvu šansu da ga nade jer na tržištu je samo 20.000 raspoloživih radnih mjesta. Dodajte tome one koje su administrativnim mjerama izbrisali iz evidencije i jasno Vam je da se ne dogada apsolutno ništa. Nitko od stranaca ovdje više ne želi niti ulagati zbog pravnog kaosa i zbog najvecih poreza na svijetu, a mi novca nemamo...............Sami zakljucite kakve su šanse da se stvari uskoro promijene na bolje
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa u ovim situacijama se najlakše vidi tko je uz tebe a tko ne , tko ti radi o glavi a tko ne !? Plenković to sigurno neće zaboraviti , posebno iz razloga što je očito najveći dio famoznih mail-ova plasirano iz preostalih struktura u obavještajnom aparatu kojim je znamo tko vladao prilično dugo vremena kada su se dilali transkripti na sve strane kao danas mail-ovi !