Zašto je Staljin izgladnio Ukrajince? Jeli su travu i koru drveta jer su im zaplijenili svu hranu, milijuni su umrli
Gladomor (ukrajinski holodomor) u Ukrajini i nekim drugim zemljama prepoznaje se kao genocid, no Rusija i dalje osporava ovu interpretaciju, nazivajući gladomor posljedicom loše politike, ali ne i namjernim pokušajem uništenja ukrajinskog naroda
Komentari 97
Da nije zbog suradnje sa Adolfom?
Za neupucene, komunizam je u Rusiju instalirao zapad, isto kao sto je HDZ instalirao u Hrvatskoj, ISIS u Iraku, itd, itd.
Kako bi rekao drug Putin, zapad je carstvo laži. Komunist staljin nije imao ništa protiv Ukrajinaca i nije ih izgladnjivao. On je imao protiv svih seljaka i njih je izgladnjivao. To što je u Ukrajini bilo najviše seljaka je samo stvar slučajnosti. Isto su prošli i seljaci u rusiji i Kazahstanu, Kavkazu i drugdje.
Pozdrav - Slava Ukrajini i odgovor Herojima Slava je nacistički pozdrav. Kako netko može tvrditi da nema nacizma u Ukrajini?
Gladomor nije bio samo u Ukrajini već i u Rusiji. Za vrijeme hladnog rata puno se govorilo o Galdomoru i tome da li je to bio genocid. Američki povijesničari su tada zaključili da Gladomor nije bio genocid. Ako SAD u vrijeme hladnog rata kada je na TV-u svaki drugi film imao Ruse kao glavne zlikovce nije tu našao naznake genocida onda ga nije ni bilo. To što su u zadnje vrijeme neke zemlje okarakterizirale Gladomor kao genocid je stvar rusofobije, a ne znanstvenog istraživanja.
Wikipedija daje daleko kompleksniji odgovor od ovoga članka u kojem se ne spominje samo glad u Ukraini, nego i u Rusiji; uz naglaske da više zapadnih stručnjaka-povjesničara ne prihvaća službeni narativ Ukrainske "novopovijesti" u kojima su zli Rusi izgladnjivali Ukraine (i što je osnovni narativ ovog pamfleta). Naime velik dio ukrainskog uroda u to doba je i izvezen... od njihovih trgovaca/upravljača i mešetara. Ne bih spominjao iz koje su ti bili skupine.
Svake godine od 2006, kroz Kijev marširaju ljudi noseći zapaljene baklje, slaveći dan kada je rođen Stephan Bandera. Ukrajinska VLADA je 2010 dala najviše moguće odlikovanje Ukrajine suradniku nacista Stephanu Banderi. Svatko to može provjeriti tako da u pretraživač upiše "torch-lit march on Kiev" I otvori video reportažu od jedne ZAPADNE medijske kuće. Dakle nije ruska propaganda da u Ukrajini ima puno štovatelja nacista već činjenica.
Inkvizicija je uvijek - inkvizicija. Trebali bi suditi sebi i svome narodu , druge ostaviti na miru. Nadam se da ce Putin jednom za uvijek ugasiti inkvizitore.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Staljin je bio Gruzijac. Danas se Ukrajinci bore ruku pod ruku sa Gruzijcima protiv Rusa. Tako da je tema promašena.