Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 231
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
VEČERNJAKOVI REPORTERI IZ BUDIMPEŠTE
Povratak na članak

'Za vrijeme Orbána odnosi Mađarske i Hrvatske bili su loši, a mi smo bratski narodi'

Želim promjene. Želim slobodu, slobodu bez mržnje. Ne želim deklarativno, nego istinsko kršćanstvo, kaže jedan od birača u Budimpešti

Komentari 7

PO
potepuh
08:59 13.04.2026.

Mi i mađari nikad nismo i ne možemo biti bratski narod.

VL
BL
Bloomberg
01:20 13.04.2026.

Orban se pogubio i tražio savez sa Srbijom a Mađari katolici, pa to nije prirodni savez koji bi se mogao održati. Nek se Srbija iseli u dio Ukrajine da si bude bliže Rusiji, a Vučko Putinu. To bi bio prirodni raspored.A možda i najveći mir.

VL
Avatar istovari
istovari
07:25 13.04.2026.

Zar nam nisu Srbi bratski narod!?

VL
Avatar Igre_gladi
Igre_gladi
08:13 13.04.2026.

Dali itko misli da će nova mađarska vlada popuštati Hrvatskoj u bilo čemu nasuprot vlastitih interesa? Štoviše, imti će veću potporu Brisela u ostvarivanju tih interesa jer su Briselu njegovi prioriteti važniji od prioriteta Hrvatske, a sada su na čelo Mađarske dobili nekoga tko će podilaziti Briselu. Ovo može biti dobra vijest jedino za nekoga kome je interes Ukrajine važniji od interesa Hrvatske.

VL
Avatar nekakav
nekakav
07:10 13.04.2026.

pa orban vam je gurao kršćanstvo, malo gušio istospolna reklamiranja... što je, probudili se naglo, još niste k sebi došli? bratski narod? pa od 1102. godine su nam mađari nadređeni, vladajući. otkud tolka ljubav prema austrijancima i mađarima nakon 1990-e? 1900.-e su odnosi bili istinski, realni, i austrijanci i mađari su nam vladali. kad je hrvatski jezik postao službeni u hrvatskom (ne mađarskom) saboru? 180 godina je tome. pa sad, ono.... mada smo ih iskoristili, i jedne i druge, oni su se zaduživali i financirali (jer smo mi bili sirotinja teška) za gradnju javnih zgrada, pruga, morskih luka...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.