Vrijeđa i muslimane: Zar je potrebna i Djevica Marija u burki?
Muftija dr. Aziz ef. Hasanović pismom se obratio javnosti, a posebno umjetnicima, kako bi apelirao na poštivanje vjerskih osjećaja i suzdržavanje od njihovih vrijeđanja
Komentari 166
Nevjerojatno, na sto smo spali! Vrijedati bilo cije osjecaje, pa i osjecaje vjernika, proglasava se umjetnoscu i kulturnom djelatnoscu.
zea Samo neka oni ratuju. Nas ateiste i agnostike neka puste na miru. Ja ne želim ni u kakav rat, pogotovo ne vjerski.
Naši "umjetnici"nerjetko pokušavaju kotraverznošću i provokacijom nadomjestiti manjak vlastite orginalnosti i kreativnosti. Zbilja jadno
Ideja samog plakata je bila provokacija. Ja nisam vjernik, pa mene plakat nije niti isprovocirao niti uvrijedio, ali me potaknuo da počnem razmišljati kakve bi bile reakcije da se na tom plakatu umjesto Djevica Marija nalaze figurice Jadranke Kosor i Vesne Pusić na pr., ili pak Milke Planinc i Eve Braun?
Ovo bi se moglo proširiti i izvan granica Hrvatske.Ako se pročuje kod nekih ekstrema na Istoku moglo bi biti svega.
18.01.2013. u 12:09h duncan_idaho je napisao/la: + - 18.01.2013. u 12:07h ploto"TM" je napisao/la: ______________________________________________________________ gledaš previše pederskih pornića kad si ovako upućen... možda imaš latentne sklonosti? + Ne,to su istraživanja i statistika u kojoj si pobrojan i ti saa svojim poremećajem.
Pitanje je zašto na plakatu nisu Darko i Nenad u pozi soixante neuf ?!
večernji list svakodnevno ismijava 86% hrvata i ruga se svemu što čini naše dostojanstvo. nije slučajno da skinute plakate svakodnevno objavljuju. što ne objavite šta se milanović dogovarao sa Dačićem? nije hrvatska njegovo vlasništvo da jednostavno ode u stranu zemlju i ko zna šta sve obećava i potpisuje s neprijateljima hrvatske. veleizdaja vladajućih ide dalje. pišite o tome svinje pokvarene a ne o Majci Božjoj.
neka efendija pokuša ući u saudijsku arabiju sa tetovažom križa i nekim privjeskom pa neka onda priča o demokraciji
18.01.2013. u 11:41h ploto"TM" je napisao/la: Ruganje sa kršćanskim i muslimanskim simbolima,djelo je globalnog cionizma,iza kojeg stoji majumunski talmud,.najgore smeće ikad napisano u ljudskoj povijesti.Kad se tome pridodaju Protokoli sionskih mudraca,onda je sve jasno !! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ova izjava ce jakoko zanimati Odbor za ljudska prava u Strassbourgu.
3. u 13:02h marabubamara je napisao/la: Lavice666 pardon 7@ Nije ti nitko kriv sto su tvoje svetinje na ovome svijetu samo "POJEST i POSRAT" odjebi odavde jer ne razujijes nista! -------------- kad se diraju u tuđu vjeru, ispadaju budale jerr ne razumiju o čemu pričaju po kršćanskoj vjeri rad je posljedica istočnog grijeha, a ne svetinja k tome Isus je sam pokazao što je mislio o onima što su došli radi kruha i ribe, potjerao ih je
Lavice Zao mi je radi ovakvoga rijecnika, ali me drugacije ne bi razumila,ali niti tvoj nije bolji jer uzimas svetinje u usta
flok Kako to da do sada nije sprzio Crkvu? Digao je ruke od nas? Dao zapovijedi... Probao sa potopom (duga kao obecanje) Sodom i Gomorom... I na kraju je rekao...fuckajte se, sami ste sebi najbolji neprijatelji.
marabubamara Nisi ti kriva...tako su te ucili. Ne razmisljate, poslije se kajete, onda ponavljate greske, opet se kajete... Uzmi Bibliju, vec kad se smatras katolikom i citaj. Citaj polako, pa misli o tome sto citas. I ne bacaj kamen na nikog.
Ovo je strašno plakat me zgrozio i duboko uvrijedio.Ovo je moguće samo u Hrvatskoj, tako "zaostaloj" zemlji,strašno.
.2013. u 13:21h Lavica7 je napisao/la: flok Kako to da do sada nije sprzio Crkvu? Digao je ruke od nas? Dao zapovijedi... Probao sa potopom (duga kao obecanje) Sodom i Gomorom... I na kraju je rekao...fuckajte se, sami ste sebi najbolji neprijatelji. -------------------------------------------------- "BIT ćeš stijena i vrata paklena te nadvladat neće, u sve dane do svršetka svijeta" To je Isus za Crkvu rekao dakle, nije napustio i neće
Zasto me administrator brise sto se bunim protiv Matanica i drugih sto vrijedjaju Gospu Majku nasu? Imaju svoje sestre i majke nek ih slikaju.
E pa sad ako će se svaka vjera naći uvrijeđena za nešto šta će se moći u opće raditi? Ništa. Tih vjera ima koliko hočeš a svaka ima svoje i kad se to sve disperzira u društvo nećemo se smjetieti pojaviti na ulici a da se netko ne uvrijedi. Dosta s time. I autori imaju svoje vjerovanje, brinu li efendije i biskupi o tome. Ovako na podmukao naćin pokušavaju kontrolirati umjetnost i život u opće i kanalizirati ga u pravcima u kojima oni hoće. A gdje tu onda SLOBODA ?
Bstrabi ., predloži Bandiću da promjeni ime kazalištu "Gavela "jer to vrijeđa tvoje vjerske osječaje . Bandić bu to i prihvatil . Dobit će Bandić "šus u guz " na slijedećim izborima. kaj mislite da buju građani Zagreba dozvolili daa tu počne vladati primitivizam kakvog nikad u novije doba nije bilo .
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kodeks oglašavanja i tržišnog komuniciranja HURA-e: "Članak 4. U tržišnoj komunikaciji trebalo bi poštovati ljudsko dostojanstvo i ne poticati ili odobravati bilo koji oblik diskriminacije, uključujući onu utemeljenu na rasi, nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti, spolu, dobi, invaliditetu ili spolnoj orijentaciji."." Ovaj je plakat stoga utuživ Agenciji za provedbu kodeksa.