Vrijeđanja i provokacije u Brezovici, Peternel uzvratio: 'Vaši su ubili dovoljno ljudi...'
Govoreći o Danu antifašističke borbe, Peternel je poručio da bi se umjesto slavljenja partizanskog pokreta trebale odati počasti žrtvama komunističkog režima
Komentari 30
Točno to okupljeni misle o Domovinskom ratu. Srušio im je Jugoslaviju, i da im je moć, ponovno bi nas ubijali, klali i u jane trpali. No crknut će zskoro pod hrvatskim nebom i gnojiti hrvatsku zemlju. Što prije to bolje.
Poglavnikova unučad se digla na stražnje noge.
To je datum kad je raskinut "Pakt o nenapadanju i prijateljstvu između Njemačke i Saveza Sovjetskih socijalističkih Republika”. Taj dan je kominterna dala naputak svim komunistima da pokrenu borbu protiv Njemačke. ....Do tad je KPJ s Titom na čelu, poput Alije, tvrdio da "to nije naš rat" nego rat imperijalista....i tako se posvadiše dva ISTA. Crveni i Crni fašizam.
Tko je Peternel nikada ne čujema za njega i kako mu tko može dati dozvolu on je danas u našoj Hrvatskoj i za koju sam borio 91 i mnogo koji su poginuli za Domovinu HRVATSKU.
Još jedan račun čeka na izmirenje. To je ubistvo 37 Slovenaca u Štrigovi, koje su hrvatske vlasti pobile odmah nakon rata, jer su tvrdili da je to slovenačka zemlja. I bili su u pravu! Još se manje zna o deportaciji približno 3000 Slovenaca iz Rijeke na Goli otok, gde, međutim, nisu dospeli, jer nisu disali po hrvatski i znali su one koji su na brzinu promenili uniforme.
Nikako se ne može prevideti činjenica, da su Hrvati odmah nakon napada 6. aprila 1941. i kapitulacije Kraljevine Jugoslavije već 10. aprila proglasili NDH, skoro odmah zatim pristupili nacifašističkoj koaliciji i tako sa ministrom inostranih poslova nemačkog rajha Ribentropom (Otto von Ribbentrop) završili započetu operaciju. Već 26. avgusta 1941. su proglasili Banovinu Hrvatsku, koja je srpskim i bosanskim teritorijama oduzela srezove Dubrovnik, Šid, Ilok, Brčko, Gradačac, Derventu, Travnik i Fojnicu, priključila ih svojoj teritoriji i stvar dovršila sa nastankom nacističke državne tvorevine, za koju je nekadašnji predsednik Tuđman izjavio, da je prethodnica današnje Hrvatske. Odmah nakon prekrajanja slovenačke teritorije, Hrvatska je takođe uzela svoj deo krvavoga plena, u hrvatskim logorima smrti izginuo je nemali broj Slovenaca. U najvećem koljačkom projektu ustasha, kako su nazvali logor Jasenovac, usmrtili su i osamdeset sveštenika iz Štajerske.
Nakon Drugog svetskog rata hrvatska vlast se na brzinu preokrenula i zaboravila, da je bila do zadnjega dana na strani nacista i da ju je samo velika želja Josipa Broza - Tita za velikom državom, koju su mu saveznici i omogućili, spasla od denacifikacije, koja ni do danas nije izvršena. Odmah su nastavili akcije, započete na zasedanju ZAVNOH-a 1944. godine, i pripojili si Istru, razume se, uz drugarsko odobravanje slovenačkih partijaca. Jedan od većih obmanjujućih prikaza demografskog stanja Istre onoga vremena je sigurno knjiga Cadastre national del'Istrie (Nakladni zavod Hrvatske, Sušak, 1946), u kojoj su autori po pravilu sve Istrane, čije se prezime završavalo na -ić ili ič, proglasili za Hrvate. Šteta što su među odobravaocima bili i Fran Ramovš i Lavo Čermelj, za neke veliki Slovenci.
Samo zamislimo situaciju da nije bilo partizanskog pokreta u Hrvatskoj već da je bila Pavelićeva NDH do kraja rata čvrsto poslušna Musoliniju Itleru.Što mislite kolika bi Hrvatska bila nakon rata pa i danas nakon što bi se namirili Mađari,Talijani,Srbi......
Peternel=Keleminec
Ustaše su boli zločinci i izrod hrvatskog naroda....a Pavelić kukavica i lopov.... slocno ko i vodstvo HDZ-a
"Tuđman je znao s ustasama, HOS-ovci, Parage i slični bili su na marginama krajem devedesetih, a slično bi završio Karamarko i njjegovi koji su počeli koketirati s ustasama i oslobodili nezamislivo da mi sad klinci u crnim majcama jašu po kvartu i smatraju one koji su prodali Dalmaciju nacionalnim herojima..."
Jesu li 1945. ili ne zajedno branili Zagreb od antifašista, i jesu li se zajedno i na kraju zajedno povlačili i položili živote za taj cilj? A desničari ko desničari ,žive od vraćanja u prošlost ali ne baš skroz ,na početak,nego vraćanje do 45te...
samo ljudi sa inteligencijom vinske mušice izjednačavaju antifašizam sa komunizmom
Jesu li 1945. ili ne zajedno branili Zagreb od antifašista, i jesu li se zajedno i na kraju zajedno povlačili i položili živote za taj cilj? A desničari ko desničari ,žive od vraćanja u prošlost ali ne baš skroz ,na početak,nego vraćanje do 45te...
Peternel i ekipa su ruglo, HDZ i svi koji mu pripadaju lopovi, lažljivci i licemjeri.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"Čuli su se povici poput: “Ne bi bilo Hrvatske da nije bilo komunista” te “Je*ao te Domovinski rat”. Hoće li idiot koji je ovo uzviknuo biti procesuiran gospodine ministre unutrašnjih poslova premijeru gospodine predsjedniče Hrvatske države ili i vi mislite isto?