Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 30
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
RAKETA FATTAH
Povratak na članak

VIDEO Što je to Iran ispalio na Izrael, kruže strašne snimke: Evo o kakvom je oružju riječ

Prema poluslužbenoj novinskoj agenciji Mehr, Iran je lansirao rakete Fattah prema Izraelu. Iranski mediji prošle su godine izvijestili o korištenju nove rakete Fattah-1 u napadima na Izrael, koju Teheran opisuje kao "hipersoničnu"

Komentari 36

Avatar majkuvam
majkuvam
10:35 18.06.2025.

Tko izaziva vraga ne treba se čuditi kad mu se pojavi...

VL
Avatar AFUERA
AFUERA
11:38 18.06.2025.

U samoobrani se smije koristiti sve

VL
AL
alojzvodic
11:01 18.06.2025.

ranska arapska novinska agencija koja je objavila "Maybe" dolazi iz iste kuhinje iz koje se pišu "Trumpove objave na društvenim mrežama". Sami Iranci ovo nikad neće objaviti iako je potpuno jasno da posjeduju nuklearno oružje. Naravno, onog trena kad Netanyahu poleti ka svom bunkeru u južnoameričkoj državi ovo će služiti kao "opravdanje" za nuklearni udar na Iran. Netanyahu svjesno stavlja svoje ciljeve iznad opstojnosti države Izrael. Sad je već potpuno jasno da američki Židovi vode igru i da i njima Izrael kakav je sada služi za ostvarenje cilja ovladavanjem Bliskim istokom. Kolaterala je njima nebitna i projicirana. Trump se ovome protivi ali sve nemoćnije. Svjestan je da je ulazak u rat propast njegove politike, ali njegovi oponenti za sada su jači.

VL
Avatar Le-Freak
Le-Freak
10:12 18.06.2025.

Kada znaml sa kome Izrael ima posla. Onda ih apsolutno podrzajem. Inace mi su mi Iranci simpatican narod a Izraelce mogu puno kritizirati. Ali se sa islamistima ne moze fino. To vidimo na zapadu kada ih se primi a oni po svojoj poznatoj zahvalnosti... kao i nakon sto smo mi pomogli ½ milijuna muslimana 90tih a oni nas mrze i proganjaju gdje mogu.

VL
TA
Tarantula
09:57 18.06.2025.

Izrael je napao Iran, Iran se ima pravo braniti i to je činjenica jednaka kao što je Rusija napala Ukrajinu i Ukrajina se ima pravo braniti. Izrael je genocidna država čiji narod nije imao državu pprije 70 godina, jer ako Židovi imaju državu pa zašto onda i Romi ne bi imali svoju državu? Što da mi sada ubacimo Rome na područje Izraela, pa ovi bi ostali bez tehnologije u roku od 3 dana, bakra ne bi bilo niti za suhog zlata!

VL
Avatar RuAF
RuAF
10:06 18.06.2025.

Tijekom njegovog otkrivanja u Teheranu, glavnom gradu Irana, postavljen je veliki transparent s porukom napisanom na hebrejskom: "400 sekundi do Tel Aviva". I to se očito desilo 2023. godine, vjerojatno prije Hamasova masakra na festivalu koji je započeo ovaj trenutni sljed događaja. I dalje neki ovdje nemogu doći k sebi od čuđenja kako to da je Izrael napao miroljubljivi Iran.

VL
Avatar AGRAM
AGRAM
10:21 18.06.2025.

Ako je to uopće istina da su lansirali tu strašnu, moćnu hipersoničnu, nezaustavljivu reketu Fattah-1 na Izrael, a da ju pritom još nisu testirali, onda je to potez očajnika. Vjerojatno im je drastično smanjen broj raketa pa pokušavaju na ovaj način kakti pokazati svoju "moć", ili je to nešto slično kako su kod nas sa letečim picekima prevarili Turke. Ne znam kako irancima nije jasno da Izrael neće stat. Uništit će Iran malo po malo, dokle god postoji mogućnost za razvoj nuklearnog oružja.

VL
Avatar Behemot
Behemot
14:21 18.06.2025.

Rat na ovako velikoj distanci je veoma skup. Odnosno resursi se troše ekstremno brzo na obje strane. I samim time intenzitet će kroz mjesec-dva drastično opasti ..

VL
KR
Krueger
09:46 18.06.2025.

iransko vodstvo previše laje i misli da će to uplašiti Izrael i USA, ali na jedan takav projektil dobit će 50 nazad!

VL
MP
marinko.przolica
10:43 18.06.2025.

Do potvrde nekog ozbiljnog izvora nećemo znati da li iran ima ili koristi hipersonične rakete u pravom tehničkom smislu te rijeći. Ono što se vidi na slikama nije ništa drugačije od onog što je padalo zadnjih dana... U velikoj mjeri irelevantno, jer je scenarij ovog rata napisan puno ranije: usa malo pregovara, iranci ne pristaju, izraelci malo pucaju, cijeli svijet ili izravno ili prešutno pristaje na činjenicu da iran neće imati nuklearni program, usa razvaljuje ono što izrael nije i kraj ove runde rata. Onda pregovori o potpunoj kontroli razorenog i iransko odbijanje, sankcije ostaju a za 5-10 godina opet isti scenarij. Druga opcija je da iran pristane na regionalni mirnodopski nuklearni program i ukidanje sankcija i suradnja sa sunitskim susjedima, no to je malo vjerojatno...

VL
BJ
bjmaro
13:11 18.06.2025.

Prema poluslužbenoj novinskoj agenciji, hahaha, nisam znao da postoji i poluslužbena novinska agencija , u ovom poluslužbenoj članku ispisan ep o raketi FATTAH 1.

VL
CI
Ceca iz Benkovca
10:32 18.06.2025.

Izraelska specijalna trodnevna akcija zapinje.

VL
CR
CryptoKarma
08:35 19.06.2025.

Ruska PVO uspjela sacuvat zivot 27% osoblja glavnog staba Irana i politickog vrha Irana, 73% njih je ubijeno izraelkim raketama od F35. Kad Izraelci potamane Mullahe, iranski narod ce trazit od Rusa odstetu .

VL
Avatar alteralterego001
alteralterego001
09:53 18.06.2025.

Ne bi me čudilo da su potrošili taj Fattah na gađanje civilnog stanovništva umjesto na vojne mete. Teroristička država, teroristički režim.

VL
DU
Deleted user
16:16 18.06.2025.

Zlo i jedni i drugi

VL
HR
hrza
10:40 18.06.2025.

Najeli se fažola pa ispalili plotune.

VL
Avatar Hazl113
Hazl113
13:00 18.06.2025.

Vidim nema vijesti od te kako se ono zove Fattah-1 raketine. Gdje li je? Možda još kruži oko Zemlje?😂

VL
VI
Vérité Indolore56
11:40 18.06.2025.

I mi trebali u rat kontra Rusa? Nije problem u demokraciji nego u proždrljivom kapitalizmu koji pod plaštom demokracije štite naši moćnici. Amerika je Izraelu dala sve što je mogla. Amerika (ali sada i Izrael) više nema PZO sustava koje bi dala Izraelu, onaj tko misli drugačije je lud. Čak su ih povukli iz Ukrajine u svoje baze na Bliskom istoku da se ne blamiraju. Obvezne zalihe NATO pakta (među kojima je i streljivo namjenjeno za obranu EUrope za koje su građani EUrope nominalno izdvojili više no Rusija u trenutnom ratu, kaže i sam Macron) preveženo je u Kuvajt i uz pomoć izraelskih vojnih zrakoplova bačeno na prije svega civile i djecu Gaze u očitom pokušaju genocida. Iako Amerika još uvijek ima vojnu moć sve se više tomu nazire kraj. Trump zna kako će proći ako odobri rat s Iranom i stoga na sve moguće načine opstruira isto, čak i do granice da Izrael izgubi rat. Njemci "štancaju" streljivo ali im trebaju godine da nadoknade potrošeno, a mi ćemo to preskupo platiti. Iako ja kao pravi "Istočnjak" imam neke druge relacije s vremenom i mene je šokiralo kratko vremensko razdoblje u kojem se sve odigralo. I da, upisivao sam ovo i prilikom početka ludila, čitajući ponešto i van mainstream medija.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.