VIDEO Andrej Grubišić: Recesija sigurno dolazi, a ovo su najveće zablude koje slušate! Idite u poduzetništvo
Komentirajući širu sliku standarda tvrdi da ljudi danas troše na stvari koje prije nisu bile standard – dva automobila u kućanstvu, odlasci u restorane, putovanja, skijanja, ljetovanja, aktivnosti za djecu
Komentari 4
Ja sam isto ekonomski analitičar. Trgovci su digli cijene kad smo uveli euro. Dogovorili su se i digli cijene. Na to je vlada trebala intervenirati a nije jer i vlada ima koristi od visokih cijena preko PDV-a. Veće cijene proizvodaa veći pdv. Vlada se pridružila trgovcima i zajedno pljačkaju i siromaše narod. U Hrvatskoj se sve lošije živi.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Problem su porezi i što se dobije za te visoke poreze. Javne strukture su se postavile da smo mi tu radi njih i da su one prioritet, a da istovremeno nemaju apsolutno nikakve odgovornosti uz velike privilegije. I to je to... U ovim teškim vremenima masovno zapošljavanje u javnom sektoru se nastavilo, porastao je za novih 20-tak tisuća ljudi, i dalje su usluge sve lošije, plaće su im sve veće. Zato ne čudi da se na prosvjedu udružuju s drugim trošiteljima proračuna, te zajedno traže da se uzme još novaca privatnom sektoru. Sada ih je već toliko, da su odlučujuća glasačka mašinerija i politika će im udovoljiti u svemu... Znači čekaju nas novi nameti, novi porezi, novo izmišljanje tople vode... Od kada je Hrvatske, najveći problem i kočnica jačem razvoju su te javne strukture, umjesto da se to rješava, problem je sve veći i veći, država je sve skuplja i skuplja...