Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
DANI OTVORENIH VRATA HVU-A
Povratak na članak

VIDEO Pitali smo mlade planiraju li se odazvati na vojni rok? 'Još bi bilo bolje da je malo duže...'

Uz kabinet s oklopnim borbenim vozilima, najveći interes na Danima otvorenih vrata HVU-a u Zagrebu izazvao je stol s borbenim dronovima, uglavnom onih hrvatskog proizvođača Orqa koji masovno ulaze u operativnu upotrebu Oružanih snaga RH

Komentari 19

IS
istokdole
22:25 07.02.2026.

Miho i Lovro, pozdravite roditelje dobro su vas odgojili.

VL
Avatar Navijač
Navijač
20:29 07.02.2026.

Da je na vlasti ostao sdp sa svojim genijem s Pantovčaka, danas Hrvatska ne bi ni imala vojsku. Uopće nemojte sumljati u to.

VL
MA
Marko1337
20:29 07.02.2026.

Što to nam treba imamo mi vrhovnog zapovjednika, prijatelja Putlera koji će nas braniti.

VL
Avatar Gyam
Gyam
05:32 08.02.2026.

Za NATO spremni!!!

VL
Avatar BRISELJKO
BRISELJKO
21:43 07.02.2026.

Što bih dao da umjesto 60 (koliko sad imam) mogu ponovno imati 18 godina te da me uzmu u postupak za temeljno vojno osposobljavanje? Što bih dao da dobijem poziv za liječnički pregled pa da imam prigodu istresti na njemu sve frustracije prema ovakvom obliku državne prisile, frustracije koje "vučem" još od "regrutacije" za JNA prije više od 4 desetljeća? Dao bih svoju braniteljsku mirovinu i invalidninu da je to moguće. Pa i više od toga...!😂

VL
AN
Anteo
20:53 07.02.2026.

Sada sam saznao da radnik koji zarađuje osnovu plaču neće moči dobiti ni osnovu penziju kada bude trebao ići u penziju. To je sjajna vijest i poticaj za sve one koji bi u slučaju rata bili pozvani da " služe " domovini.

VL
Avatar BRISELJKO
BRISELJKO
21:32 07.02.2026.

Imaju li ti mladi ljudi roditelje, stariju braću i sestre, nastavnike u školi, bilo koga tko je iskusniji, obrazovaniji ili mudriji od njih, a tko bi im mogao objasniti kakvo je pravo stanje stvari? A ono je takvo da vlast u RH (trenutačna i buduća koja god bila) treba "živu silu" koja će služiti za popunu postrojbi HV-a ljudstvom, treba nekog tko će biti miran, tih i savjestan građanin u miru, ali po potrebi topovsko meso u ratu koje će poslužiti za obranu interesa vlastodržaca i vladajućih kasti u RH, ali i na razini EU. Ne će na temeljno vojno osposobljavanje biti upućivana mladunčad bogataša i vladajućih elita, pripadnici nacionalnih i rodnih manjina ( osim ako to ne budu izrijekom tražili), azilanti i migranti kojima je dodjelom azila zajamčeno stjecanje hrvatskog državljanstva nakon određenog vremenskog razdoblja, niti će itko od svih spomenutih biti raspoređen u pričuvu s obvezom služenja u njoj do 55 godine života. Ta je uloga namijenjena sirotinji hrvatske nacionalnosti.

VL
Avatar romtailor
romtailor
20:58 07.02.2026.

Eto, pocelo je cimanje: "trebalo bi duze". Uskoro u vasem gradu: "trebalo bi braniti ukrajnu, greenland, insert-name-here..."

VL
VR
Vruljica
20:58 07.02.2026.

Jel onaj tko služi vojni rok u paketu dobiva i završen Kif?

VL
Avatar AFUERA
AFUERA
22:09 07.02.2026.

Vjerujem vam kao kumama sto gataju

VL
A5
a51
22:04 07.02.2026.

a kazu da je deblje bolje nego duze...ali kako tko voli...

VL
Avatar Scuderia
Scuderia
20:50 07.02.2026.

Ekipa iz pro vojske: Zanima me koliko često trenirate korištenje svih oblika oružja, uključujući i vježbanje pucanja u mete?

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.