HT uklonio tehnički kvar: Linije hitnih službi ponovno u funkciji
Svi naši stručnjaci maksimalno su angažirani te u suradnji s dobavljačima radimo na otklonu poteškoća te očekujemo normalizaciju telekomunikacijskog prometa u najkraćem mogućem roku, zaključuju u odgovoru HT-a
Komentari 53
Kako ono: najbolja mre....
Pokućni Tele 2 radi k'o urica.
Predlažem HT-u....uporabu goluba pismonoša i dimne signale od brda do brda....
Ne mogu me dobiti razni anketari i ovi što ti hoće nešto prodati, eto nekakve i koristi.
Telekom je zaražen huawei virusom.
važno je da je Mudrinić imao 80000 kn plaću, da ste prodali firmu njemcima, da ste uzeli pinku... a za ovakve probleme.. ma koga briga
Povlaštena manjina bez sigurnosne provjere i lustracije ponovno radi p.darije.
Kada na čelu nacionalnog teleoperatera imaš Grka koji ima samo zadaću održati/povećati dobit, rješenje je opaliti ga po džepu za neispunjavanje koncesijskih uvjeta. I njega i firmu. I to gadno. Pa će raditi neka redundantna čvorišta i neće žaliti novaca za to.
Prema rasporedu, nakon akcije Janaf, slijedi akcija HT!!!
Ovo je sramota! Pređem sa prevarantskog VIPnet-a odnosno A1, da bih nakon 20 dana na ovoj mreži doživio da ne mogu raditi, a to što odradim je proizvod trčanja, snalaženja i sekrecije adrenalnih žlijezda. Čak i A1 o kojem imam loše mišljenje, bar u zadnje 4 godine (ili 6) što sam ga koristio u komadu, nije niti jednom imao ovakav ispad. Oni samo lažu s ugovorima, tarifama, naplate što ne smiju po APP-u, itd. Ali ovo? U današnje vrijeme!? Da Hitnu starci ne mogu dobiti? Ah da, pa hitna ionako ni ne prima ljude, dočekaju ih na prozorima i vrate nazad (kao nedavno od kolege susjeda sa svim simptomima srčanog, naravno iste noći je umro). Ili usta na usta koja su im zabranjena po novome. Ma istina, ne treba telefon za ovakvu Hitnu, to se slažem! Ali, treba meni i dalje za posao. Bitno da nas prcate sa neprovjerenim 5G, a ni standardno niste u stanju isporučiti kako treba.
Hž ima optiku, triba država napravit svoj telekom, i cjenama bit niža od ovih gulikoža. Napravite analizu, koliko državnih brojeva može bit puno jeftinije, vidit ćete da se to svima isplati osim jamljačima!! Moju pokvarenu žicu već 5 godina nee žele popravit, niti izgradit novu centralu, u gradu koji je 91, ima 22000 stanovnika, a sad ima 55000, na istoj infrastrukturi, pa ja ne mogu imat više od 1-2 Mbps, a većinom ima 200-300Kbps, umisto minimalnih 4Mbps. A internet stalno puca jer infrastruktura uopće nije za internet, (nego je napravljena za telefon), pa dica ne mogu pratit on line školu.. Nek netko od novinara Plenkija, pita (i ostale političare) ko prima mito da se državna optika drži pod ključem, i time osigura otjecanje kuna u njemačku, i na račune domaćih jamljača!!!
evo nove afere
Kaže mi stric (godina 76) da bi se stari telefon trebao moći ukopčati i raditi analogno na digitalnoj instalaciji. Tako da dok god žice nisu fizički prekinute i imaju 5V mogu raditi. Da je top u zakonu o civilnoj zaštiti. Kad sve padne, to jedino ostaje, ali kako više nema analognih centrala možeš birati samo brojeve hitnih službi. Za ostale brojeve neće biti ni tona, nego samo šum. Da to funkcionira u njemačkoj. Ja ne kužim što s time svime hoće reći, ali mi ima logike. U slučaju katastrofe to bi bio jedini način komunikacije osim fizičkog prekida žica. Dodaje kako je sve to kod nas uništeno forsiranjem starih žica da prenose digitalni signal pa ni on koji koristi fiksni telefon ne može ga koristiti bez rutera u koji je ukopčan.
Kakve koristi od ponuđenih brojeva za hitne službe, kada nemožeš nazvati te brojeve. Ili imati SIM kartice svih operatera
Još uvijek ništa ne radi ni mobilni ni fiksni. O ovom bi se govorilo da je u nekoj ozbiljnoj državi.
A ja već skoro popušila foru da mi je mobitel prestar pa zato gubi mrežu i gasi razgovore kad mu dođe, ...... to ipak u CENTRALi nešto šteka, ...... to traje od kada smo bili predsjedavajući u EU-u pa ja optužila europarlamentarce što nam kradu signale a vidi ti ovo.... , znaći u kući ipak treba dva operatera i to ne bratska, pa će bar nešto raditi....
ne bi bilo problema da nisu uklonili telefonske govornice valjda postoji razlog zašto na autobahnu postoje one male kućice s telefonom
Dolazi Pompeo razgovarati između ostalog i o 5G i sličnome pa je ovo samo demonstracija što bi mogli napraviti naši neprijatelji, ako su nam ovo u stanju napraviti našti prijatelji ;) Bude to do kraja dana sve OK, ne brinite :)
Ne može se nikoga dobiti!!!!!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dakle, ovakav događaj bi trebao biti smatran veleizdajom. Imati sustav hitne pomoći koji nije redundantan i nema disaster recovery unutar 10 minuta do pola sata ne samo da je neprihvatljivo, nego je kazneno djelo. Želim da svi odgovorni za ovakvo nešto odgovaraju za svaki izgubljeni život koji se ugasio zbog nedostupne hitne službe.