Umro istaknuti emigrant Jakša Kušan
U Londonu je pokrenuo Novu Hrvatsku kojoj je bio glavni i odgovorni urednik. Taj je časopis koji su mnogi smatrali najkvalitetnijim hrvatskim emigrantskim časopisom u zaglavlju imao parolu “Hrvati svih stranaka, ujedinite se”.
Komentari 4
List bi trebalo ponovo pokrenuti jer ciljevi za koje se gospodin Kušan zalagao još nisu dostignuti.
Čitao sam novu hrvatsku redovno. Jakša Kušan je svoju dužnost obavio a sada je na redu mlada generacija da nešto učini za ovu zemlju
List Nova Hrvatska nije bila avangarda hrvatske emigracije. Nikada. Niposto. Kusan i Nova hrvatska su zatirali svaku drzavotvornu ideju i kao takvi vjerno sluzili svojim gazdama do zadnjeg dana. Ljigavac je bio i ostao kao i danasnja "hrvatska" vladajuca klika
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Jaksa Kusan kao i mnogi u iseljenistvu su neumorno radili da se odrzi hrvatska drzavotvorna svijest za vrijeme Jugoslavije. Nazalost ljudi kao g. Kusan su zaboravljeni u Hrvatskoj.