Policija i dalje traga za ubojicom iz Drniša za kojeg se mediji neslužbeno doznaju da je riječ o 50-godišnjaku koji je prije više od 30 godina počinio stravičan zločin. Podsjetimo, ubojica je sinoć pucao na 19-godišnjeg dostavljača koji je preminuo od posljedica ranjavanja. 50- godišnjak je pobjegao, a u svrhu potrage na teren su izašli i specijalci te su dignuti dronovi i helikopter.
Iz PU šibensko-kninske potvrđuju da je ubojica 2023. godine bio prijavljen Općinskom državnom odvjetništvu u Šibeniku zbog nedozvoljenog posjedovanja, izrade i nabavljanja oružja i eksplozivnih tvari. Usto, ukoliko se utvrdi da su nagađanja medija točna, riječ je o muškarcu koji je 1994. ubio 22-godišnju djevojku koja mu je bila susjeda i poznanica.Tužiteljstvo ga je teretilo da je djevojku sačekao na putu prema bakinoj kući i 17 puta je izbo nožem.
FOTO Ovo je mjesto stravičnog zločina u DrnišuVečernji list ranih je 2000-ih izvještavao sa suđenja na kojemu je svjedočila je njegova majka. Iako vještačenjem nije utvrđeno da je bio neubrojiv, njegova majka tvrdila da je psihički bolestan. Opisala je sina kao povučenog i introvertiranog mladića koji je, kako kaže, imao probleme u školi i komplekse zbog debljine. Rekla je da je često boravio u kući, izrađivao predmete od drva i vezao goblene, ali je odbacila navode da je izrađivao noževe.
Ubojica je uhićen nakon što je njegov brat policiji rekao da mu je ovaj pričao kako je ubio djevojku. Njihova majka na sudu je rekla da je policiju sama pozvala zbog ponašanja svoga sina, ali da nije znala da će ga to povezati s ubojstvom.
-Da sam znala da će ga povezati s ubojstvom te djevojke, nikad ga ne bih prijavila. Ne bih osam godina u kući skrivala ubojicu, makar mi bio sin - kazala je tada.
Fotografije slamaju srce: Ovako danas izgledaju psi spašeni iz kuće strave