Trebao je bombardirati Zagreb: U moru kod Visa pronađen avion iz Drugog svjetskog rata
Identifikacijsku oznaku aviona pronašli su na repu, a kokpit nisu mogli pronaći jer je, čini se, bio oštećen tijekom eksplozije, a vide se i rupe od mitraljeza.
Komentari 10
"Trebao je bombardirati Zagreb"... "ali je vjerojatno srušen nacističkom protuzračnom obranom". Bravo za obranu koja je spasila Hrvatske živote!
E neka su ga oborili...
Za koju godinu će u moru pronaći i živog Antu Pavelića.
Rupe od mitraljeza? B17 je letio na 8 do 10 km visine. Koji mitraljez to moze doseci?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Meni još uvijek nije jasno zašto su u drugom svjetskom ratu bombardirani Split, Zadar i drugi gradovi koji su bili pod okupacijom Talijana. To je otprilike isto kao da danas NATO bombardira Ukrajinu, umjesto da bombardiraju Rusiju!