Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 179
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Ekskluzivno
Povratak na članak

U Misrati, libijskom Vukovaru, mrtve ne stignu zbrajati

Večernjakov reporter prvi je hrvatski novinar koji se iz oslobođenog Benghazija kroz ratni kaos probija prema opkoljenoj Misrati

Komentari 41

DO
dobritza
11:55 11.05.2011.

kaj radi taj NATO? nadam se da ce neko na kraju pomoci tim ljudima. dosta mrtvih i dosta ratova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VL
BU
bubica5
11:59 11.05.2011.

11.05.2011. u 11:53h BOTTIZA je napisao/la: joj da se barem špegelja slušalo.... ,,,,,,, A oni silni sleperi sto su svetleli kao Las Vegas od radijacije

VL
BU
bubica5
12:15 11.05.2011.

11.05.2011. u 12:02h @rea je napisao/la: bubice, i shiptari pišu srpski bolje od tebe. Da nisi ti utek\'o s Kosova ? .......... Tetkice nadji nekog da ti smiri hormone . Sada ce biti dosta Libijaca . treba ce im azil.. primi jednog mladog beduina

VL
Avatar BOTTIZA
BOTTIZA
12:18 11.05.2011.

barem vi nemorate primati nikoga beduini ste svi...turska mulad

VL
Avatar BOTTIZA
BOTTIZA
12:19 11.05.2011.

ma svi prijatelju SVI shvati, samo ne vi NIKAD...jel ti jasno vec jednom

VL
Avatar BOTTIZA
BOTTIZA
12:21 11.05.2011.

hahahahahahaha logout

VL
Avatar prckoostajeprcko
prckoostajeprcko
12:23 11.05.2011.

sad se tuku protiv gadafija kad njega srede onda će autobombe i samoubojice u ime islama odzvanjati po europskim državama jer divljaci uvijek ostaju divljaci naravno nije gadafi puno bolji ali makar ih je držao pod kontrolom koliko toliko!

VL
RE
@rea
12:32 11.05.2011.

aj\' prcko, a zaboravio si kad je Gadafi prošle godine pozivao na jihad protiv Švicarske jer se je usudila zabranit gradnju minareta u vlastitome dvorištu. Da ne spominjem Lockerbie, etc, etc.

VL
BU
bubica5
12:52 11.05.2011.

Ameri su napravi Hag samo da se ne sudi njihovim zlocinima. A ima boga ima pravde

VL
BU
bubica5
13:20 11.05.2011.

NATO je danas saopštio da nema podatke da li je libijski lider Moamer Gadafi živ ili mrtav dok je Alijansa negirala da je cilj napada iz vazduha na Tripoli bila njegova likvidacija. \"Sve mete NATO-a su vojne, što znači daa je gađana komanda ili kontrolni bunkeri. Cilj NATO-a nisu pojedinci\", rekao je portparol NATO Klaudio Gabelini iz sedišta operacije Alijanse u Italiji. Na novinarsko pitanje da li je Gadafi još živ, Gabelini je odgovorio da nemaju nikakve dokaze i \"da ne znaju šta Gadafi trenutno radi.\" Borbeni avioni NATO-a izveli su u posljednja tri dana najjača bombardovanja od početka misije 31. marta. Mete vazdušnih napada bili su vojna baza i kompleks koji koristi Gadafi, koji se nije pojavio u javnosti od 30. aprila kada su u bombardovanju poginuli njegov najmlađi sin i troje unučadi. Alijansa je ranije odbacila tvrdnje Libije da je meta napada bila zgrada Vrhovnog suda u Tripoliju i razne druge mete.

VL
OB
-obrisani-
14:28 11.05.2011.

11.05.2011. u 12:32h @rea je napisao/la: aj\' prcko, a zaboravio si kad je Gadafi prošle godine pozivao na jihad protiv Švicarske jer se je usudila zabranit gradnju minareta u vlastitome dvorištu. Da ne spominjem Lockerbie, etc, etc. ________________________________________________________ ja nestoo ne znam da li Libijci ravnaju Svicarsku, ili Francuzi Libiju Dakle, bitno je da imas mocnu avijaciju iza sebe. Ili one sa mocnom avijacijom whatever comes first

VL
DU
Deleted user
14:53 11.05.2011.

ahahahaaa, koje budale novinarske...cuj, libijski vukovar, libijce u misrati napadaju libijci, kakve to veze ima sa vukovarom, budaaaaaaaaaaalooooooooooooooo

VL
OB
-obrisani-
15:08 11.05.2011.

Samo da nam je još pojašnjeno na koji se način može povezati Vukovar i Misrati... Teško je danas znati tko pije a tko plaća u Libiji....

VL
I4
IQ 40
15:18 11.05.2011.

Napisao sam da je Naguz дебил, i da koristi ratnohuskacki srbijanski vokabular iz 1991, \"Oslobogjeni Benghazi\" - od koga, ljepoto i ko ga je oslobodio, a CENZOR me dilitira. Bravo za VL

VL
OB
-obrisani-
15:23 11.05.2011.

IQ pa nemoj se ljutiti, to je novi program demokracije i slobode govora u VL-u... Šuti i dugo ćeš postojati.. hahah ..

VL
OB
-obrisani-
16:59 11.05.2011.

ja znam tko plaća....... tko pije, to je već malo teži problem: Libijcima vjera brani piće

VL
BA
Barts
23:05 11.05.2011.

dr Pol Krejg Roberts bivši pomoćnik američkog ministra finansija u administraciji Ronalda Regana.: Da li mislite da je diplomatska izolacija Libije glavni povod za vojnu intervenciju? Ne bih rekao. Mislim da je glavni razlog pokušaj udaljavanja Kine od Libije, što se trenutno dešava. Kinezi su ovde imali 30.000 svojih ljudi, a do sada su ih evakuisali 29.000.Reč je, takođe, o vraćanju duga Gadafiju zbog odbijanja da se pridruži američkoj afričkoj komandi (Africom). Ova komanda je operativna od 2008, i bila je direktan odgovor SAD kineskoj penetraciji u Afriku. Spremili smo vojni odgovor, a Gadafi je odbio da sarađuje – izjavio je da je to akt imperijalizma, u pokušaju da se zavlada celim kontinentom.Treći razlog jeste to što Gadafi u Libiji kontroliše važan deo mediteranske obale, kao što to čini Sirija.

VL
BA
Barts
23:07 11.05.2011.

Mislim da su se ove dve zemlje našle na putu američke hegemonije u Mediteranu, a sasvim je sigurno da Amerikanci ne žele jaku rusku flotu stacioniranu u regionu, kao što ne žele Kinu koja odatle crpi energente.Vašington je zauzeo gard kada su izbili protesti u Tunisu i Egiptu, ali je brzo uočio da je arapske proteste moguće iskoristiti za uklanjanje Rusije i Kine (iz ovog dela sveta) bez direktne konfrontacije. Znamo sigurno da CIA već neko vreme širi uznemirenost u istočnoj Libiji. To je poznata činjenica. A objavljivanje diplomatskih depeša (Vikiliks) pokazuje da su Amerikanci upleteni i u širenje nemira u Siriji.

VL
BA
Barts
23:31 11.05.2011.

Kažete da Amerikanci hoće da izbace Kinu iz regiona i kineske investitore zamene američkim kompanijama? Ili ničijim. Tako je. A mislim i da Rusi počinju da shvataju da je cela priča u Siriji uperena, u stvari, protiv njih i njihove tamošnje baze.Šta mi, u stvari, radimo suprotstavljajući se dvema velikim državama: Kina ima ekonomiju koja je, verovatno, bolja od američke, pošto njihovi radnici imaju posao, a Rusi poseduju neograničeni nuklearni arsenal. Mi pokušavamo da izvršimo pritisak na dve veoma jake države, i to činimo na veoma nesmotren i opasan način. Jednom kada uđete u igru, a Rusija i Kina zaključe da se sa Amerikancima, jednostavno, nije moguće nositi na racionalan način, kao i da su (Amerikanci) rešili da im na bilo koji način naude, mogući su svi oblici eskalacije. To je stvarna opasnost i mi rizikujemo veliki rat.

VL
SA
Savjest
07:07 12.05.2011.

@mladazemlja Hrvatski Predsjednik će dobiti Nobela kad to bude g. Milorad Pupovac - jer mi crnaca gotovo i nemamo!

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.