Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 4
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
RASTE SPREMNOST ZA CIJEPLJENJE

U Austriji 1.500 novozaraženih, već 61 posto građana spremno za cijepljenje

Počelo cijepljenje protiv koronavirusa u Petrinji
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
1/2
29.01.2021.
u 14:06
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Podaci su također pokazali da je sve manje austrijskih građana koji umanjuju opasnost od širenja koronavirusa

Aktualno istraživanje javnog mnijenja pokazalo je da iz tjedna u tjedan sve više raste spremnost Austrijanaca za cijepljenje protiv koronavirusa i da je upravo dostigla rekordnu vrijednost od 61 posto.

Najveći interes za cijepljenje pokazuju 50-godišnjaci. Njih čak 74 posto je izjavilo da se želi cijepiti čim dođu na red. A kada će to biti, za sada još nitko u Austriji, kao ni u drugim zemljama članicama EU,  ne može sa sigurnošću reći. Zbog poznatog debakla s proizvođačem AstraZeneca i već najavljenog kašnjenja s isporukama cjepiva.

O vidnom rastu raspoloženja Austrijanaca za cijepljenje govori i podatak da je još prije mjesec dana odnosno na početku prosinca prošle godine na cijepljenje bilo spremno 49 posto građana, uz opasku da se prvo žele uvjeriti u sigurnost COVID-19 cjepiva.
Podaci su također pokazali da je sve manje austrijskih građana koji umanjuju opasnost od širenja koronavirusa. Na početku pandemije u ožujku prošle godine bilo ih je 53 posto, a sada ih je 32 posto.

Kad je riječ o ograničavanju putovanja kako bi se spriječilo daljnje širenje koronavirusa, pogotovo sada kada je u Austriji već potvrđeno 149 zaraza britanskom virusnom mutacijom, te tri južnoafričkim sojem, čak 84 posto ispitanika smatra da ta mjera svakako može pomoći u suzbijanju širenja koronavirusa u ovoj alpskoj zemlji.

Austriji je u petak zabilježeno 1.500 novozaraženih koronavirusom u proteklih 24 sata i još 51 smrtni slučaj. Najviše novozaraženih je u Beču, njih 315. Slijede Gornja Austrija (258), Štajerska (242), Donja Austrija (233), Koruška (144), Salzburg (131), Tirol (95), Vorarlberg (61) i Gradišće (21).

Do sada je u Austriji od koronavirusa oboljelo ukupno 411.730 osoba, 389.476 ih je ozdravilo, a 7.658 ih je umrlo. Trenutačno se u austrijskim bolnicama nalazi 1.747 COVID-19  pacijenata, od čega njih 298 u intenzivnoj njezi. Do danas je protiv koronavirusa u 8,9 milijunskoj Austriji cijepljeno 208.444 osoba, što je 6,4 posto više nego jučer.     

VIDEO Novinar Večernjeg lista Haidar Diab: "Trump je umalo izazvao nuklearni rat."

 

Ključne riječi

Komentara 1

BA
babovac
15:50 29.01.2021.

Svaki ubogi dan gledamo šprice po naslovnicama. Trajat će to tako još par godina najmanje. Nikoga ne zanima što nema sigurnog testa na Covid i nikoga na zanima što je postotak umrlih 0,5% kao što nije bitno je li dovoljno provjereno to mRNA cjepivo.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata