Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
REZULTATI ISTRAŽIVANJA
Povratak na članak

Ima li Hrvatska perspektivu? Trećina mladih u Lijepoj našoj žele otići, a ovo su neki od razloga

Mladim ljudima smetaju nepotizam, preniske plaće... Hrvatska koja je od 2013. godine izgubila zbog iseljavanja najmanje 389 tisuća stanovnika više nema luksuz da se odriče preostalih mladih i drži ih na margini društva, no ipak i dalje to čini

Komentari 47

Avatar rubinet
rubinet
13:01 21.09.2024.

Trećina mladih želi napustiti Hrvatsku? Čudno. U obitelji imam puno mladih i nitko, baš nitko, ne želi otići. Imamo pravnika,zubara, pravnicu, arhitekticu, neradnika, neradnicu, akademsku slikaricu, ribara....I svi žele živjeti u Lijepoj našoj.

VL
BI
billynik
12:05 21.09.2024.

Zašto već po naslovu znam tko je napisao ovakav članak?

VL
SN
Snv
12:06 21.09.2024.

Kamo sreće da svi komentatori koji pljuju odsele, ali neće jer nigdje se ne živi tako dobro s manje rada.Takvi samo znaju gnojiti preko interneta jer su nesposobni da nešto naprave pa ostaju ovdje i kukaju

VL
BA
Blokirani admin
12:56 21.09.2024.

99% Nepalaca želi otići , jedini koji ostaju su Romi , oni ce preuzet ovu zemlju i napravit postenu drzavu , radom i postenjem ,s diplomom iz Kragujevca kso gda Grbin

VL
Avatar Kajman
Kajman
12:19 21.09.2024.

Zašto ljudi misle kako je kod susjeda trava zelenija? Tko zna i hoće raditi ima u Hrvatskoj puno više prilika za zaraditi.

VL
WO
wohkadek
12:16 21.09.2024.

vidis, u ZGB svi su na margini osim mozemovske sekte, ocito je kod tebe selektivno misljenje bazirano na tvojoj ideologiji.

VL
DA
dalmatimun1
08:34 22.09.2024.

A zašto nitko od ovih pisaca nije otišao

VL
TH
than
11:29 21.09.2024.

Ovakvi tekstovi se pisu svake godine. Psi laju, karavane prolaze. Tko zeli otici, trebao bi otici sto ranije, jer je sve puno lakse kada si mlad. Neki ce se snaci, neki nece. Nisu svi jednako ni vrijedni. Ni vani nije sve savrseno, ali je puno bolje nego dolje. Od obecanja politicara se ne zivi. Ovo isto su pricali i kada sam ja bio mlad i lud da im povjerujem u bolje sutra pa sam cekao i na kraju ipak otisao. Jedino je njima sve bolje, jer oni sebi ne dizu place za desetak €.

VL
Avatar Ljeto-1993
Ljeto-1993
20:04 11.10.2025.

Dragi moji....mi smo jedni od onih koji su otisli nakon zavrsenog fakulteta preko oceana. Zasto citam Vecernji? Hrvatska je nasa domovina - Sjeverna Amerika je nas dom. Mi zelimo svako dobro svima koji su odlucili ostati u Hrvatskoj.

VL
IC
ICCO
21:23 21.09.2024.

Perspektiva je crna, zarobljena država, av sve više funkcionira kao av, zamjena stanovništva u posljednje 3 god. Je neviđena u EU, kupovna moć nam je na dnu eu usprkos bajkama da bolje živimo, srednje klasa izumire, bogatih je malo I I sve su bogatiji, ostalo je preživljavanje. To je lice I naličje zadnjih nekoliko godina

VL
EJ
ejStef
12:45 21.09.2024.

Ovo istraživanje opet pokazuje da su najveći problem javne strukture, kao uvijek... Nepotizam je izražen skoro isključivo u javnim strukturama i to u zanimanjima koja u privatnom sektoru realno nisu potrebna. Tako da opet i iz toga proizlazi da je problem u obrazovanju koje proizvodi preveliki broj onih s kojima ne znamo što ćemo. No realno, takvi ne idu niti van, jer takvih imaju dovoljno svojih i vani... A i ova anketa je smiješna, ako odete na FER ili FOI, tamo ćete rijetko naći studenta kojem je plan ostati u Hrvatskoj, a takve treba probati zadržati... Ova vlada je napravila puno za financijsku stabilnost i rejting, što je jako bitno, no jačanje javnih struktura je otišlo potpuno u krivo jer se usmjerilo na kvantitetu i povećanje prava i primanja, što je rezultiralo nevjerojatnom neefikasnošću. Naravno da ljudi bježe, plaćaju te strukture kao i negdje vani, a u sluga nikakva, nema je.

VL
Avatar Asterix
Asterix
11:25 21.09.2024.

U Hrvatskoj ostaju samo strpljivi čekači. Kome se žuri ide na Zapad. Čekamo pregled kod specijaliste, čekamo građevinsku dozvolu, čekamo presudu, čekamo bolji standard, čekamo poštenu i sposobnu vlast... strpljen, spašen.

VL
DU
Deleted user
12:37 21.09.2024.

Od 90 tih iselilo je preko milijun ljudi naj veći problem je korupcija i nepotizam jer su na državnim funkcijama nesposobni ljudi .

VL
NE
nemanatrag
15:46 21.09.2024.

Možemo li tepati državi "Lijepa naša" ako trećina mladih želi iz nje otići?

VL
PO
Poganec
19:51 21.09.2024.

Cak i djeca Ap-e naslijdila od gastarbeitera stednju pa vodi proces na Zupaniskom Sudu u Zg.ali brzo izbrisalo …………

VL
UM
Umjereni
12:03 21.09.2024.

Sad će uvođenje vojnog roka sve promijeniti, a jednom kad zaživi svakodnevno sviranje himne u školi, po čvrstom uvjerenju DPa mladi će obuzeti domoljubljem ostati i prestati s iseljavanjem.

VL
GU
gunslinger
12:14 21.09.2024.

Stara Europa generalno izumire i Hrvatska nije nikakva iznimka. Bez djece nema buducnosti. Jasno da ce bogatije zemlje duze opstati ali demografija i brojke su neumoljive. Ne treba zaliti za nicim. Mi smo ovu zemlju posudili. I mi smo ovdje dosli na tuđe. Ovdje su zivjeli Iliri koji su desetkovani i oslabljeni u ratovima sa Rimljanima. Kad su dosli brojni Hrvati sa Istoka, preuzeli su ovu zemlju i asimilirali Ilire. To je ciklus i kotac zivota.

VL
GL
globalsolutions
11:58 21.09.2024.

Hrvatska pruža perspektivu samo uhljebima i parazitima.

VL
18
188
11:18 21.09.2024.

Ne samo to nego mrze hrvatsku. Sad posebno zbog poreza.

VL
O2
Ožujak.2023
11:03 21.09.2024.

Hrvatska, zemlja penzionera za dobar odmor

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.