Ima li Hrvatska perspektivu? Trećina mladih u Lijepoj našoj žele otići, a ovo su neki od razloga
Mladim ljudima smetaju nepotizam, preniske plaće... Hrvatska koja je od 2013. godine izgubila zbog iseljavanja najmanje 389 tisuća stanovnika više nema luksuz da se odriče preostalih mladih i drži ih na margini društva, no ipak i dalje to čini
Komentari 47
Zašto već po naslovu znam tko je napisao ovakav članak?
Kamo sreće da svi komentatori koji pljuju odsele, ali neće jer nigdje se ne živi tako dobro s manje rada.Takvi samo znaju gnojiti preko interneta jer su nesposobni da nešto naprave pa ostaju ovdje i kukaju
99% Nepalaca želi otići , jedini koji ostaju su Romi , oni ce preuzet ovu zemlju i napravit postenu drzavu , radom i postenjem ,s diplomom iz Kragujevca kso gda Grbin
Zašto ljudi misle kako je kod susjeda trava zelenija? Tko zna i hoće raditi ima u Hrvatskoj puno više prilika za zaraditi.
vidis, u ZGB svi su na margini osim mozemovske sekte, ocito je kod tebe selektivno misljenje bazirano na tvojoj ideologiji.
A zašto nitko od ovih pisaca nije otišao
Ovakvi tekstovi se pisu svake godine. Psi laju, karavane prolaze. Tko zeli otici, trebao bi otici sto ranije, jer je sve puno lakse kada si mlad. Neki ce se snaci, neki nece. Nisu svi jednako ni vrijedni. Ni vani nije sve savrseno, ali je puno bolje nego dolje. Od obecanja politicara se ne zivi. Ovo isto su pricali i kada sam ja bio mlad i lud da im povjerujem u bolje sutra pa sam cekao i na kraju ipak otisao. Jedino je njima sve bolje, jer oni sebi ne dizu place za desetak €.
Dragi moji....mi smo jedni od onih koji su otisli nakon zavrsenog fakulteta preko oceana. Zasto citam Vecernji? Hrvatska je nasa domovina - Sjeverna Amerika je nas dom. Mi zelimo svako dobro svima koji su odlucili ostati u Hrvatskoj.
Perspektiva je crna, zarobljena država, av sve više funkcionira kao av, zamjena stanovništva u posljednje 3 god. Je neviđena u EU, kupovna moć nam je na dnu eu usprkos bajkama da bolje živimo, srednje klasa izumire, bogatih je malo I I sve su bogatiji, ostalo je preživljavanje. To je lice I naličje zadnjih nekoliko godina
Ovo istraživanje opet pokazuje da su najveći problem javne strukture, kao uvijek... Nepotizam je izražen skoro isključivo u javnim strukturama i to u zanimanjima koja u privatnom sektoru realno nisu potrebna. Tako da opet i iz toga proizlazi da je problem u obrazovanju koje proizvodi preveliki broj onih s kojima ne znamo što ćemo. No realno, takvi ne idu niti van, jer takvih imaju dovoljno svojih i vani... A i ova anketa je smiješna, ako odete na FER ili FOI, tamo ćete rijetko naći studenta kojem je plan ostati u Hrvatskoj, a takve treba probati zadržati... Ova vlada je napravila puno za financijsku stabilnost i rejting, što je jako bitno, no jačanje javnih struktura je otišlo potpuno u krivo jer se usmjerilo na kvantitetu i povećanje prava i primanja, što je rezultiralo nevjerojatnom neefikasnošću. Naravno da ljudi bježe, plaćaju te strukture kao i negdje vani, a u sluga nikakva, nema je.
U Hrvatskoj ostaju samo strpljivi čekači. Kome se žuri ide na Zapad. Čekamo pregled kod specijaliste, čekamo građevinsku dozvolu, čekamo presudu, čekamo bolji standard, čekamo poštenu i sposobnu vlast... strpljen, spašen.
Od 90 tih iselilo je preko milijun ljudi naj veći problem je korupcija i nepotizam jer su na državnim funkcijama nesposobni ljudi .
Možemo li tepati državi "Lijepa naša" ako trećina mladih želi iz nje otići?
Cak i djeca Ap-e naslijdila od gastarbeitera stednju pa vodi proces na Zupaniskom Sudu u Zg.ali brzo izbrisalo …………
Sad će uvođenje vojnog roka sve promijeniti, a jednom kad zaživi svakodnevno sviranje himne u školi, po čvrstom uvjerenju DPa mladi će obuzeti domoljubljem ostati i prestati s iseljavanjem.
Stara Europa generalno izumire i Hrvatska nije nikakva iznimka. Bez djece nema buducnosti. Jasno da ce bogatije zemlje duze opstati ali demografija i brojke su neumoljive. Ne treba zaliti za nicim. Mi smo ovu zemlju posudili. I mi smo ovdje dosli na tuđe. Ovdje su zivjeli Iliri koji su desetkovani i oslabljeni u ratovima sa Rimljanima. Kad su dosli brojni Hrvati sa Istoka, preuzeli su ovu zemlju i asimilirali Ilire. To je ciklus i kotac zivota.
Hrvatska pruža perspektivu samo uhljebima i parazitima.
Ne samo to nego mrze hrvatsku. Sad posebno zbog poreza.
Hrvatska, zemlja penzionera za dobar odmor
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Trećina mladih želi napustiti Hrvatsku? Čudno. U obitelji imam puno mladih i nitko, baš nitko, ne želi otići. Imamo pravnika,zubara, pravnicu, arhitekticu, neradnika, neradnicu, akademsku slikaricu, ribara....I svi žele živjeti u Lijepoj našoj.