Ne možemo sami, trebamo pomoć MMF-a
U 2014. moramo dići 44 milijarde kuna kredita, nužne su niže kamate
Komentari 49
Ovo komentiranje na na novom web dizajnu Večernjeg je suludo...katastrofa kao i novi izgled. Slanje komentara nije pravovremeno, nego traje i traje....ma užas.
Umjesto da se rjesavaju gospodarska pitanja i da se na bilo koji nacin pokuza ozivjeti proizvodnja,vladajuci se bave marginalnim temama i od njih prave senzacionalne afere,a sve sa svrhom prikrivanja svoje g neznanja,nemoci i nestrucnosti.I zato stalno imamo goruce teme lex,cirilicne ploce,brak,referendum pa opet lex,ploce,referendum....Od toga Hrvatska i Hrvati ne mogu zivjeti,a bome ni prezivjeti.Dosta je ovih dirigiranih sapunica,dajte posla ljudima i kruh u ruke,to je vasa glavna zadaca!
Ne treba nama MMF, nama treba Goli otok i da uvezemo policiju i sudstvo iz bilo koje zemlje pa da vratite sve pokradeno a na Golom otoku da tucate kamen dok ne napravite pješčanu plažu
P a to su svi znali da se MMF treba zvati, samo što se to trebalo napraviti prije 10 godina. Nitko tu nema mu*a da napravi reda, ustvari lakše je reći da je MMF naredio što da režemo, reformiramo, otpuštamoo te prebaciti na njih negativnu reakciju javnosti i tako sa :) politika sačuva svoj obraz od gubitka na izborima. Prozirno i jadno.
lešinari su se namirili, sada samo treba pozvati MMF da zatre tragove, a za neuspjeh, kao i do sada , na sva usta treba psovati prethodnike
Bravo vlada, ovime ste pokazali svoju sposobnost. Vrijeme do sada samo ste trošili na istjerivanje vještica i obračune sa svojim neistomišljenicima.Bolji život za građane bio vam je na 21 mjestu vašeg programa.
Ako se pročeprka po arhivi vidjećete da sam upozoravao kako će država na čelu sa SDP-om trošiti još više kada počne propagirati mjere štednje. To nije glupavo grundanje već analiza nastala prisilnom opservacijom birokracije(obilazak raznoraznih tijela javne uprave radi pribavljanja papira, plaćanja obveza i sl.). Radi se o otuđenju državnih institucija koje služe kao odraz samovolje i bezobrazluka zaposlenih. Ljudima u jednoj instituciji(ne smijem reći kojoj da me ne tuže za klevetu(demokracija :)) je normalno da ih nema na poslu u 9:30, da je pola sobe na kavi, da ostatak lakira nokte i zalijeva cvijeće(vidio svojim očima), da sam morao čekati referenta za svoje prezime da se vrati s kave izvan vremena pauze, da trpim izderavanja i bezobrazluk, da me savjetuju da NE ispunjavam zakonsku obvezu. Zašto? Zato jer onda moraju nešto RADITI! To jest napisati mi neko rješenje. Osoba iz jedne agencije se doslovce NIJE pojavila na poslu 2 dana i nikom ništa. Rad im se sveo na surfanje po portalima za intimno upoznavanje. Istovremeno moj bratić teško obolijeva jer je kod privatnika izgubio zdravlje(ne da opremu) udišući teške metale. Da ga prijavi nema smisla zbog nerada tijela države. Količina nerada u javnoj upravi je neshvatljiva. Rezati plaće bez milosti. Rezati i još jednom rezati. To postaje čista klasna borba, jedni imaju život i uživanje, drugi rade za njih bez bilo kakve satisfakcije.
Jos jedna prazna prica jalove vlade.
Kako su sposobni ni MMF neće znati pozvati :) !!!
... linić popušta ? ... pa što je vama ? ... njemu, njegovom sekretaru i njegovoj ne narodnoj vlasti ništa se bolje ne može dogoditi ... za sve su krivi oni od prije a drugi će to umjesto njih riješiti ... ako već ne odmah prijevremeni izbori onda bi trebalo proglasiti tehničku vladu , dati im minimalac a upravljanje državnim financijama za dobre novce prepustiti strancima ... što će nam milanović, grčić, maras, vrdoljak, linić i svi ostali nesposobni funkcioneri kad će drugi i kako im drago sa nama drmati ? ... strava ...
kad nekoga zovete upomoć to znači da niste sposobni
"Više dileme nema, moramo zvati MMF". Sad će iskočiti Grčić i jednostavno reći da to NIJE ISTINA.
Gotovo je, gotovo!!! Titanic ide do dna!
Steta sto onih 20 000 podobnih novozaposlenih noseci kavice ne pridonosi rastu gospodarstva. Glavno da ce oni zatvoriti 30ak skola i ustedjeti godisnje novca vrijednosti onih pasteta za robne rezerve. Pa neka djeca cekaju na mrazu autobus koji mozda dodje, a mozda i ne. Od pocetka mandata su znali sto treba, a napravili su isto sto i adeze - upravo suprotno. Nepotizam gdje god okrenes, opleti po gospodarstvu da bi sto vise neradnika radilo. Ne ucitelji i lijecnici nisu neradnici, jer moraju raditi. Svi mi znamo tko su neradnici. Agencije, birokracija, HZZ, HZZO, silni nacelnici, zamjenici, savjetnici... Sve gdje dodjes, gdje te reketare, gdje pauze traju po 2 sata ispijajuci kavice ili odradjujuci shoppingiranje, gdje te razvlace sa 2 papira po nekoliko mjeseci, gdje...
Liniću,zašto čovječe ne priznati da smo u bankrotu,pa da sve krenemo iznova,prije bi stigli do cilja,ovako tapkati u mjestu,tri nazad jedan naprijed nikuda ne vodi,i naravno osuditi za veleizdaju one koji su do ovog doveli...
a što kada budemo morali dizati kredit za refinanciranje kredita za refinaciranje ovog kredita za refinanciranje.dragi političari ubij te se.
Ljudi se održavaju na životu samo zbog ex-Yu naslijeđa(stanovi, poklonjena zemljišta, vikendice, dobre plaće, veliki izvoz). Npr. u Končaru je bilo moguće da običan radnik 80-ih mjesečno zaradi više od svog šefa ako je natukao sate/obavio ekstra posao. Sada sav naš ekstra posao ide kao bonus menadžerima :)
Ima jedna stvar koju stalno ovi nazovi ekonomisti tipa Linić, Grčić i ostali pokušavaju progurati. Kak je ekonomija vrlo kompleksna itd... Ekonomija je u suštini do boli jednostavna, ne možeš trošiti više nego što zaradiš. I točka. Država može uštediti značajne novce izbacivši na cestu gomile beskorisnih gdje će biti jeftinije plaćati ih na burzi nego nadprosječne plaće za gledanje sata kad će se doma. Dati investitorima u proizvodnju 30 god. oslobođenja od poreza na dobit samo da zaposle ljude i da im uredno isplaćuju zarađene plaće. Svaki porezni zakon mora vrijediti najmanje 5 godina a ne mijenjati svakih par mjeseci... Ali problem je što se to ne želi...
a kako san i reka/pisa nakon njihovih sto dana vladavine, piši propalo, bez sređivanja pravosuđa,reformi državnih i javnih službi nema naprid, nit za milimetar, zvanjem IMF ova vlada nema i ne zna rješenje za izlaz, zvati IMF i pod hitno novi izbori,
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
U normalnim zemljama kad se Vlada nađe pred zidom zbog vlastite nesposobnosti i krivih poteza, onda se podnese ostavka. Na tako nešto kod nas se i ne pomišlja.