Putin zaprijetio Zapadu: "Nećemo vam dati plin, naftu, ugljen, ulje, ništa! Smrznut ćete se kao vučji rep u ruskoj bajci!" To je naslov u svim medijima ovih dana, čudan kao i sve što dolazi iz Rusije. Ima mnogo vukova u ruskim pričama, od velikog sivog vuka koji je pomogao careviću Ivanu loviti žar-pticu kako bi on zadivio svojeg oca cara do vuka koji je pojeo Peću: sjećate se, Peći je bilo zabavno vikati "To je vuk" pa se smijati seljanima koji su mu došli pomoći, ali kad je zbilja došao vuk, nitko se nije odazvao na njegovo zapomaganje jer je bio izgubio kredibilitet. Pretpostavljam da je Putin mislio na glupog i naivnog vuka kojeg je nadmudrila lisica. Ona se u priči bila pravila mrtva kad je vidjela da prolazi ribar s bogatim ulovom. Ribar ju je ubacio u kola s ribama jer ju je želio odnijeti ženi na dar, no lukavica je samo to čekala: pokupila mu je ribu i pobjegla. Vuk ju je zatekao kako se gosti i zatražio od nje da podijeli plijen, no ona ga je uputila da lako može uloviti mnogo riba, onako kako ih je i sama tobože ulovila: samo neka spusti rep kroz rupu u ledu i ribe će same gristi. Lakovjerni vuk spustio je rep u zaleđeno jezero, ali ne samo da nije ništa ulovio, nego mu se rep zaledio pa ga nije mogao izvući; tako zaglavljenog zatekli su ga seljaci i dobro namlatili.
Strane agencije tako su analizirale i i bivšeg vođu SSSR-a i "onog Nijemca čije se ime ne smije spomenuti 40-tih godina" . Našlo se tu i Edipovog kompleksa i kompleksa manje vrijednosti i Parkinskona, i Morelovih "booster" doza speeda, manije,, depresije, paranoje, narcisoidnosti, sociopatije i psihopatije te "obične" sklonosti ka sadizmu. No ono što pokušavam reći, i u ranijem komentaru - što vrijede te analize kad su IPAK zavili svijet u crno desetljećima. Uopće nije bitno što se skriva ispod osmjeha bivšeg KGB-ovca, koji je obučen da kontrolira emocije i pokazuje samo one koje smatra prikladnim. Iza osmjeha se krije agresija na suverenu zemlju, koje je prezentirana kao "vojna vježba", uvjeravanje komisija da se granate okreću za 180 stupnjeva tako da ispada da Ukrajinci sami sebe gađaju, razoreni gradovi do temelja i žrtve kakav svijet ne pamti od Drugog svjetskog rata. Ako ga rat osiromašuje - upravo tada postaje najopasniji. Bjelorusi se šuljaju oko Poljske i isto "vježbaju". Mislite li zaista da je njemu do ičeg više stalo? Podmornice su u Mediteranu, nuklearke pukom srećom već nisu postale Černobil. To je čovjek koji ne može prežaliti SSSR i onda ne vjerujete da bi STVARNO mogao opaliti koju taktičku "gljivu"?