Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 9
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
plaća od 2700 eura
Povratak na članak

Švedska traži limare, geometre, liječnike... engleski jezik dovoljan

Stranci koji tek stignu nemaju pravo na socijalnu pomoć. Zahtjev za spajanje obitelji može se podnijeti tek kad supružnik ima sigurno radno mjesto

Komentari 89

SI
Sinatra
07:45 18.11.2014.

Čemu ovakav članak!!! Zašto reklamirate odlazak mladih iz zemlje? Tko vas je instruirao da to radite? Sve se na kraju dozna pa će se doznati i za čije interese vi radite. Kada dođe prava hrvatska vlast priupitat će vas...

VL
CH
chemica
20:31 17.11.2014.

Mislim da je puno pametnije da ljudi odu iz ovog Pakla nego da u trenucima očaja, potežu oružje na sebe ili druge. Švedska je normalna i uređena država tako da svatko tko želi živjeti dostojno ljudskog bića, to mu je jedna od mogućih adresa. Bolje otići van nego se patiti ovdje. Malo hrabrosti i raznorazni bandići, zokiji ili brkići s prepisanim diplomskim radovima ostaju za tobom. Nema javnih službenika koji za sebe misle da su svete krave, nema ni ovrha za koje saznaš tek kada ti skinu novac s računa pa ga moraš tražiti nazad, nema ni ovakvog "predivnog" pravosuđa s bahatim i nekompetentnim sucima pa ti prije dođe da probleme rješavaš bejzbol palicom po koljenima, ne može se baš ni desiti da jedan psihopat maltretira cijelo susjedstvo, a da to država mirno promatra...Da, normalne zemlje imaju odgovor na većinu problema s kojima se njihovi građani mogu susresti. Ova kao da nema ni za jedan jedini. Kud god se okreneš, svugdje oko tebe je mali prljavi balkanski svinjac. Zato je bolje u Švedskoj. Ili Kanadi. Njemačkoj ili Austriji. Pa čak i jednoj Sloveniji s kojom smo ravnopravno ušli u kapitalizam. Tko želi izgubiti dvadeset ili trideset godina svog života kako bi dočekao normalnu Hravtsku, nek samo ostane ovdje. Oni pametniji nemaju toliko vremena.

VL
AN
andersson
21:52 17.11.2014.

Kakav clanak...da nepovjerujes! A zasto sam ja bez posla u Stockholmu vec vise od godinu dana, a tamo zivim vec godinama? Na zavodu za zaposljavanje su mi rekli ovako: "Mi nismo tu da ti nadjemo posao vec ta te naucimo kako da ga trazis, naj bolje ti je da posao trazis preko prijatelja. Ne kazem da Svedska nije izuzetna zemlja po mnogo cemu, jeste i volim je. Pozdrav autoru ovog clanka.

VL
DU
Deleted user
23:44 17.11.2014.

Baš me zanima ,koliko se godišnje na ovom portalu naškraba ovakvih članaka .Zanimljivo,kako nas se žele riješiti,po mogućnosti što dalje i u klimatski negostoljubive zemlje.Ako ovo nije antinarodno djelovanje i širenje defetizma,ne znam što bi bilo.Zbog ovog brišem VL iz mog izabranog adresara i prestajem s komentarima na ovom portalu.

VL
Avatar 愛する
愛する
00:03 18.11.2014.

Autor: Sandra Veljković je zaglavila u1970 - 1980 , to je bilo vrijeme kad se u Svedskoj lako naslo posao danas trazit posao u Svedskoj je kao trazit iglu u slamarici Autorica clanka je pala sa marsa

VL
Avatar future Gohan
future Gohan
07:28 18.11.2014.

Kao prvo, tko vas tjera da idete? Tko? Sjedite doma, kukajte i jaukajte na net-u, lajkajte partije i to je to. Nezaposlenost cvjeta, pošten poslodavac je kao dobitak na lottu, a di tek posao, da ne pričamo što je i pošteno plačen posao... 2700€ u swe neto ne postoji, niti smetlar, oprostite niti asistent profesora nema toliku platu, porezi su drugačiji i ovise o više čimbenika, no dobro, opet tko Vas tjera u inozemstvo? Mene? Mene je natjeralo ovo apatično društvo i hrpa parazita koja se opredjelila na tzv desni li lijevi blok, paraziti koji ne daju živiti običnim građanima. Privatnici koji daju plaću toliku da jedva izdržiš na kraj mjeseca s parizerom... završih fax, strojarstvo i u jednu zemlju kao ova, plaća mi je za Vas, nepojmljiva, i zato je neću iznostiti, u nekoliko godina rješih sva pitanja, od voznog parka do nekretnina... I onda šparah, dođe pitanje konačnog povratka, jer nekoliko mjeseci radim vani, pa sam nekoliko doma, da uložim i otvorim nešto kad nas, i hvala Bogu nisam, sad sam u postupku traženja državljanstva u toj državi, i uložiti ću tamo i otići za svagda. Zašto, jer mi je život tamo bolji, uspješniji i kvalitetniji. Odluka je pala kad moj mili narod je počeo opet se gristi za rep i vrititi u krug, kad su opet odlučili da na slijedečim izborima nesposbne i korumirane zamjene s lopinama, inače poznate dvije najjače bratske političke partije u nas. Hvala Vam, meni je pun k.... i odoh na bolje, Vas nitko ne tjera, izvolite živite kako znate i umijete, život je jedan, a kad prođe, kasno je, i na vama je da odlučitie, hočete li biti vuk, ovca, orao, srdela ili morski pas... kao društvo smo odabrali ovce kao primjer razvitka, ja to nisam htio. By by

VL
Avatar mileudarcina 1
mileudarcina 1
18:23 17.11.2014.

Čudi me kako ne traže ove naše domaće seoske strančare, pune su ih novine svaki dan a potražnja nikakva, jedan lalovac ili ti zmajlović a da i ne govorim o grčiću bi jako pomogli jednom osiromašenom švedskom narodu, još daš da im je uvalit ove nevladine udruge na čelu sa teršeličkom procvali bi.....

VL
GO
google385
22:28 17.11.2014.

svedska nece reci istinu a istina je da trebaju plodne muskarce za vatrene svedanke

VL
MA
marko47
17:02 17.11.2014.

Sweden has the highest rate of rape in Europe, with the UN reporting 69 rape cases per 100,000 inhabitants in 2011, according to author and advocate of power feminism Naomi Wolf on opinion website Project Syndicate.

VL
DU
Deleted user
19:37 18.11.2014.

Uvijek je tako bilo da su naši ljudi morali odlaziti u pečalbu. Tako je i danas, ali je dobro da su tu u blizini Švedska, Njemačka, itd. i da postoje mlazni avioni i autobahni i brzi auti. EU će za jedno 200 godina iznivelirati sve zemlje glede standarda. Do tada, mora se van.

VL
JZ
johnny.zverzina
14:11 19.11.2014.

Gospodjo Sandra Veljković! Zivim i radim u Svedskoj vec 25 godina i neznam samo odakle ste iskopali ove neobjektivne informacije. Da apeliraju iz švedskog Državnog zavoda za migracije "Dođite u Švedsku!" je netocno jer sam radio i sam u tomom zavodu! Svedska je trenutno preplavljena izbjeglicama iz Sirije i drzava nezna sto s njima a mnogi su ih siti. Da biste radili u Svedskoj morate znati svedski jezik (osim ako zelite djeliti reklame) a njega nemozete niti nauciti ako vas ne posalju u skolu. Da bi mogli ici u skolu za ucenje svedkog jezika morate imati 4 osobna broja (nesto kao OIB broj) a da biste dobili taj broj morate imati uredno prijavljenu STALNU ADRESU BORAVKA. To ste ocito izostavili. I ja se potpuno slazem da tek kada dobijete STALNI posao, (ne sezonski ili privremeni) možete podnijeti zahtjev za spajanje obitelji! Svedjani su skepticni kada se radi o osobama sa visokim obrazovanjem kao i Kanadjani (osim ako niste lijecnik) pa se stoga zanati (stolar, vodoinstalater, zidar, frizer...) zaista cjene.

VL
Avatar davcro
davcro
04:53 18.11.2014.

Odlično, ovi iz sabora i vlade mogu krenuti!

VL
Avatar 愛する
愛する
00:08 18.11.2014.

ispravak 72 godine a ne 7

VL
VZ
Vex_zg
08:40 18.11.2014.

Sa srednjom stručnom spremom i sa jednom plaćom u obitelji, u Stockholmu ćete teško na zelenu granu, tj. imati ćete za osnovne troškove života i to je to. Stan+režije su oko 1200€/mj, hrana oko 700€mj (za obitelj), odjeća i obuća se može naći slično kao kod nas.Ali ako oboje u obitelji rade, možete si priuštiti kvalitetu života koju ćete teško u HR imati.

VL
Avatar 愛する
愛する
23:59 17.11.2014.

Dodite u Svedsku prijavite se na biro rada imate pravo godinu dana primat placu od biroa rada i trazite da vam financiraju za vozacku kamiona i autobusa pa se lijepo vratite u Hrvatsku jer u Svedskoj posao tesko da cete naci ali usparat cete Hrvatski proracun za 200.000 toliko kosta vozacka za kamion i autobus u Svedskoj. Dobrodosli

VL
DU
Deleted user
22:59 17.11.2014.

Dobro pa ste se sada uhvatili svedske, prije koji dan je to bio novi zeland prije toga nizozemska pa canada, e vise ni ne znam koju ste sve drzavu spomenuli. Pisite vijesti a ne ovakve gluposti jer se sami sobom prozivate novinarima a sa ovakvin clancima to niste.

VL
SI
SirUlrich
09:05 18.11.2014.

Koje su ovo gluposti! Svedska ocekuje 95000 - 100000 izbjeglica iz arapskih zemalja u roku od godinu dana. Za njih nema posla niti ih imaju gdje smjestiti. Ako vi mislite da Svedska jedva ceka hrvatsku radnu snagu onda ste jako naivni.

VL
LI
livoguza2
18:43 17.11.2014.

Evo dobrog posla za Maru Zadranku, poznatiju kao Piple mast tras as. Ona perfeto divani engleski.

VL
LO
lopine
09:50 18.11.2014.

Kaj se pjenite ak idu ovakvi članci, pa moj susjed je dobar majstor u svojem poslu a ne preostaje mu niš drugo nek radit bilo kakve poslove za 2000 KN NETO kak bi vi tu rekli. Nemre naći poso u u svojoj struci jer ne postoje više industrije ili je minorna, dajte to shvatite da je sve otišlo u pm i nek ljudi idu tamo di ima posla.

VL
NF
nicholaus.filmski
12:38 20.11.2014.

Nemate pojma o čemu govorite. Nećete niti čistiti WC-e ako ne govorite švedski. Kakve notorne gluposti.

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.