Gradonačelnica Supetra odbila dati novac Počasnom bleiburškom vodu
Gradonačelnica Supetra Ivana Marković objavila je priopćenje koje je podijeljeno na društvenim mrežama, a u kojem stoje razlozi zbog kojih je odbijeno financiranje sporne komemoracije
Komentari 319
Isti ti osloboditelji su na susjednom Hvaru mučili i ustrijelili oca kasnije omiljene Gabi Novak. Jer je oženio Njemicu, mamu joj. Poznato je ime egzekutora, nikad nije odgovarao. Bio mi je susjed na moru, u najpopularnijem gradu svijeta (nije Split), kuća do kuće.
A kako je to uopće Brač trebao financirati komemoraciju? Ovo je napisano radi reklame gradonačelnice... A lijepo je što vidimo da ima onih koji ne žele financirati simbol najveće tragedije Hrvatskog naroda, nego financiraju proslavu onih koji su tu tragediju uprizorili...
Bračanka , prava si !!!! Ne daj se pokolebati !!! Njih istina najviše boli i razdire. Svakim danim je sve glasnije čuju sa svih strana .
Postrojite se u haljinicama na spomen onome ca je uteka u njoj
Bez suda, bez istine, bez ljudskosti, bez prava na obranu su pobijeni ljudi. Zato zaslužuju pietet od svakog pojedinca bilo kojih nazora, jer to je jedino humano-
Kao prvo neka partijska gradonačelnica navede tko je od nje tražio novce i koliko su Ustaše i Domobrani pobili ljudi u Supetru i na Braču, a njjihova čizma tamo nije nikad stupila? Laže kao prava komunistkinja i bratski joj drugovi.
Komunjarskoj tuki nije jasno da su krvnici monstruma tita najveći zločinci europe nakon rata, koji izašli iz šuma, gora, mišjih rupa i pobili preko milijun Hrvata. Ta tuka podržava proslavu najvećim zllčincima.
NOB ovo NOB ono. 'Zaboravljaju' da su slijednici tog prokletog NOB-a klali po Vukovaru i Škabrnji i šire. Partizani, prvo nemaju obraza, o savjesti da ne govorim. Svi ti vrli antifašisti nikad neće prežaliti Jugoslaviju i činjenicu da Hrvatska postoji, kakva jest da jest. Uvijek će se skočiti za jednu mrtvu babu iz Domovinskog rata, izmrčiti naše ratnike, okaljati Domovinski rat...ali uvijek će opravdavati pokolj stotina tisuća Hrvata u poraću drugog svjetskog rata. Krvožedna banda, ne možete biti prokletiji!
mijenjam stan u zagrebu za supetar. stan je u solidnom stanju.
Rimski ugovori su naziv za tri ugovora potpisana 18. svibnja 1941. u 12:30 između NDH i Kraljevine Italije u Palazzo Venezia u Rimu. Potpisivanju ugovora prisustvovali su predsjednici vlada dviju država, talijanski ministar vanjskih poslova, grof Galeazzo Ciano, te svi ministri vlade NDH. Iako je imao više stavaka, u povijesti je najviše ostao upamćen dio vezan za razgraničenje dviju država te je bio po mnogima jedna od najvećih izdaja u povijesti hrvatskog naroda. Prema tom ugovoru, što su ga potpisali Pavelić i Mussolini, Italija je dobila gotovo cijelu Dalmaciju i to: područje Zadra, Šibenika, Splita, otoke Rab, Krk, Vis, Korčulu, Mljet i mnoge druge manje, zatim Boku Kotorsku te dijelove Hrvatskog primorja i Gorskog kotara.
Pocast zrtvama svakako omoguciti, jer svatko ubijen bez sudjenja je zrtva. Medjutim to su neki pretvorili u pocast fasistickoj tvorevini i fasistickoj vojsci NDHa bez osude i organizatora i crkve. To su prepoznali u Austriji i zabranili takav dernek. Nititi su organizatori niti Crkva sposobni organizirati dostojanstvenu komemoraciju i misu za stradalnike. Sramotimo se i u tome i pravimo cirkus a djeca nam zbog takvih bjeze iz Hrvatske vise nego ikada u nasoj povijesti.
Necete u Dalmaciju niste ni prije.......jos da ne glasaju za HDZ
Bravo, Ivana Marković!
Tko ne položo povijest prisiljen je ponavljati je.
Podrska gradonacelnici Supetra! Neka se ustase sami financiraju!
bravo Supetar,ima mnogo casnih ljudi kojima treba odati pocast za razliku od blajburskih crnokosuljasa
Sad se vjerojatno može očekivati gradonačelnik koji će izjaviti da njegov grad, zato što su sredstva već namijenjena za nešto drugo, neće financirati proslavu u Jasenovcu............I nikad kraja!
5. britanski korpus izručio partizanima 26.339 ljudi, a od toga 12.196 Hrvata, 5.480 Srba, 8.263 Slovenca i 400 Crnogoraca. Izručene su ustaše, slovenački kvislinzi, ljotićevci, nedićevci, četnici i domobrani. (wiki). Dakle, opet - nad kim je izvršen zločin i GDJE?? U Bleiburgu sigurno nije!
Drzavna revizija treba ustanoviti markovicka donirala i koliko novca za mauzolej cici na ravnoj gori...bez lustracije nema kroacije....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nije mi jasno zasto novinar u naslovu naglasava da je komemoracija u Bleiburgu sporna. Bleiburg nije uopce sporan jer je tragedija isto kao i Jasenovac i svatko ima prava odati pocast rodbini koja je izgubila zivot na bilo kojem mjestu masovne pogibije. Zasto ljudi ne shvate vec jednom da kad je zlo u pitanju bilo fasisticko ili komunisticko nema opravdanja, zrtva je zrtva bez obzira na to od koga je stradala treba omoguciti ljudima odavanje pijeteta svim stradalima.