Stranac pojeo jesenski mrazovac pa se otrovao, spašavao ga HGSS: Evo s kojom biljkom ga je zamijenio
Iz riječkog KBC-a Hini su večeras rekli da je pacijent primljen u Objedinjeni hitni bolnički prijam, u obradi je i trenutno je stabilno
Komentari 7

Te biljke uopće nisu slične ! Valjda je mislil kak jede šafran mada mi ni to ni normalno.

"...na području južnog Velebita blizu lokacije Miljkovića peć..." Ne znam jeli tipfeler ili neznanje ali lokacija se zove MiLkovića peć.

U Svicarskoj, Austriji i sl zabranjeno je bilo kakvo branje sumskih biljaka ili skupljanje gljiva. Kazne su drasticne. Inace tko ce snositi toskove transporta i lijecenja stranca?
Pa sta nemaju Plodine boduli ?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Trovanje kolhicinom često može konzumenta (ako preživi) dovesti do dijalize jer odoše bubrezi. Inače se alkaloid kolhicin koristi u lijekovima za giht, a maksimalne doze su 0,00001 grama. Dakle oprez, iako je u ovom slučaju nejasno kako je moglo doći do zamjene s medvjeđim lukom što bi bila zabuna kao da ciklu zamijenite s krumpirom.