Što Hrvati misle o članstvu Finske i Švedske u NATO savezu: 77 posto ga podržava
Oko 20 posto ispitanika kaže da veći broj zemalja jača NATO savez u mogućem sukobu s Rusijom.
Komentari 10
Ha, ha, ha. Suverene zemlje. Na svijetu je možda jedino Kina. Na Zapadu nema niti jedne, sjetite se Trumpa, s koliko "suvereniteta" je predsjednik Amerike raspolagao? Netko drugi je "suvereno" vukao konce iza scene.
a sto vi mislite zasto svedska i finska nisu bile u nato kad je pretnja bila mnogo veca nego danas pa sssr je vojno usao u madjarsku poljsku cehoslovacku nakon wwii pa svedska i finska nisu usle u nato.raspadom sssr nato sve vise jaca iako logika stvari govori da vise nema svoju svrhu kao ravnoteza varsavskom paktu. rusija nije toliko jaka da bi vojno osim nuklearno zapretila europi a kamoli svijetu, naprotiv puno je vojno slabija nego sssr.ulazak svedske i finske samo je odraz geopoliticke situacije u svijetu i nema opravdanje u strahu od rusije. naime ako dodje do nuklearnog odgovora nikakav nato savez te nece spasiti.
Hrvatima (sa debelim razlogom) nije bilo dozvoljeno da se na referendumu izjasne žele li u NATO, a sada odjednom 77 % Hrvata želi da u NATO uđu Finska i Šveska?! Od kud im samo taj postotak? Imali smo referendum o tome? Za nas to je sasvim beznačajna stvar, jedino kao što se predsjednik dosjetio, možda da to stopiramo, dok i Hrvati ne dobiju nešto (npr. III entitet za BiH Hrvate i tsl.). Ni Finci, ni Šveđani nisu nas zadužili ničim dobrim. Sjetimo se samo Ollija Rehna ili Carla Bildta.
tko voli neka izvoli
Ja nisam u tih 77 %, nevjerojatan mi je taj postotak. Zar su ljudi poludjeli i žele se igrati rata?!
Hrvati su i inače "poznati" po političkoj pronicljivosti! I izabiranju "pravih" strana... Ili računaju, valjda kako će se i taj savez, kao i mnoge države i unije, ka doni/mi uđemo raspasti?
Finskoj i Švedskoj ne treba NATO. Ali one trebaju Americi da se približi Rusiji. Lako moguće da prođu poput Ukrajine. A Amerika će i u tom slučaju zaraditi. Kao što i od ovog rata profitira. A svi drugi gube. Najviše EU. Više i od Rusije
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sada i trebaju ući da pokažu onim bleferima iz Moskve koliko su prozirni. Živjela liberalna demokracija! Zivjela sloboda! 🇭🇷🇺🇦🇪🇺🇺🇸