Stan ili kuća idu na bubanj i zbog duga za režije od samo 100 kn!
Nekretnine se na dražbama sve češće prodaju zbog neplaćanja kredita, ali i režija. Čak 41,3 posto ovrha u Zagrebu čine one zbog neplaćene struje, vode...
Komentari 55
Ukoliko nije u roku od godine dana pokrenut postupak?
Joj ak je tak odmah se javljam na licitaciju kada na bubanj bude isla zgrada vlade na Markovu Trgu u Zagrebu, jer je vlada najveci duznik u drzavi i duzna je svima i Bogu i Vragu i obicnoj sirotinji.
Samo nek dođu! .
Neplačanje nije posljedica ničega osim neplačanja.Osvrnite se oko sebe i pogledajte malo te ljude koji ne plačaju račune kakve aute voze. Što se tiće nezaposlenih i neplačanja računa opet vam kažem Hrvatska je socijalno osjetljiva i neće vas izbaciti ako ste u neimaštini ali najveći neplatiše su oni koji najviše imaju.Umirovljenici pak s druge strane uredno plačaju težije do 15.
I još nešto kod nas je uvijek Vlada i sustav az sve kriva, ako netko ne plati račun isto je država kriva, a realno ljudi rađe potroše na cugu ili cigareta nego da se recimo odreknu jedne kutije puta 31 dan........
je je, najlakše je udariti po malima.... ••••••••••••••••••••••••••••••• jadne li države!!!! •••••••••••••••••••••••••••••••
Lunar 2 sve je istina što kažeš, ali ne gajim iluzije da će netko to promijeniti.
Narod je doveden u taku lošu životnu situaciju zahvaljujući vladi koja je nesposobna i bilo bi dobro da Jdranka i vlada podnesu ostavke jer su nesposobni državu izvući iz krize,svakim danom sve više i više narod u cijelini propada a nikakve mijere se ne provode da se zaustavi ovo tonjenje ,vlada je zabila glavu u pijesak i ćeka neka nova vremena kad ćemo potonuti do dna!Ljudi ostaju bez posla ,ekonomija nam je odavno propala,nemožemo više opstati ko dyuti free shop vrijeme je za radikalne promjene!
Samo u Hrvatskoj zbog 100 kuna ti kuća ide na prodaju za ništa. U Engleskoj mora iznos biti veći od 15.000 funti da bi ti mogli raditi ovrhu nad nekretninom. Ovdje, svaka smrdljiva banka ti može leći na kuću ili stan.
Opet se napada na vladu, a tko je izabrao tu vladu , tko je birao dosadašnje predsjednike? Tko drugi nego pohlepna gomila smrdljivog smeća, koja je uz to nezahvalna, jer šta da talijani , austrijanci i ostali strani vlasnici banakaa zažele malo veći profit pa još malo podignu kamate pohlepnoj gomili smeća? Budite sretni što su vlasnici banaka toliko dobri prema vama makar niste to zaslužili, da ne spominjemo zaduživanje države kako bi isplatili plaće parazitima na državnom koritu, šta mislite do kada će to trajati? Možete samo zamisliti kako bi srpska narodna banka imala obzira prema gomili smeća sa svojim kamatama da su kojim slučajem željeli okupirati cijelu Hrvatsku, zato gomilo smrdljivog smeća i dalje pljujte po ljudima koji su se borili za ovu državu, jer oni su uzrok svih vaših problema
Banke su okupirale državu, a politika ih podržava ...odvratno
Ma to su sve gluposti u većni slučajeva se ovrha ne izvrši zato što smo mi jako socijalno osjetljiva država. Možemo razgovarati o cijeni komunalija, struje, vode itd ali računi se moraju plačati jer inače će se cijeli sustav urušiti. Koliko god mi pričali sustav je tolerantan prema neplačanju.
nismo navikli na pravnu drzavu, u tom je problem...nismo navikli na privatno vlasnistvo, trzisnu ekonomiju i konkurenciju...svi pljuju po \"komunjarama\" koji su krivi za sve, a cim firma (napokon) rikne zbog nelikvidnosti ili nekonkurentnosti, evo demonstracija, prosvjednih skupova, strajkova gladu i uzvika \"tvornice radnicima\"...hmmmm....nije li to komunizam? nije li tvornica privatno vlasnistvo, i vlasnik ima pravo s njom raditi sto zeli? ako place nisu isplacene, zasto radnici, odnosno sindikat ne podignu tuzbu za ovrhu? uvijek su nam drugi krivi, i uvijek se pozivamo na prava koja imamo \"jer se to zna\"...i u slucaju iz teksta je slican problem...ako nam netko nesto duguje, mi odemo i prebijemo ga, ili nademo nekoga tko ce ga prebiti da vrati dug...medutim, naravno da ne mozemo ocekivati da ce banke ili javna komunalna poduzeca angazirati razbijace, nego koriste pravnu drzavu, i na sudu traze svoj novac...i, bar po meni, potpuno je ispravno da sud nalozi ovrhu da se dug naplati...svugdje u (civiliziranom) svijetu, pa zasto ne i u hrvatskoj?ja zivim u usa, i vjerujte, da dugujem 20 ili 30 dolara npr vodovodu odmah ce me tuziti, i sud ce naci nacina da naplati taj dug...ako nikako drugacije, onda ovrhom, odnosno oduzimanjem pokretnina ili nekretnina...i ne samo to, nego ce podatak o tome odmah biti dokumentiran u mom tzv \"javnom dosieu\" (public record), pa kad cu za 5, 10 ili 20 godina pokusati kupiti bilo sto na kredit bit cu ili odbijen, ili ce kamata biti bar trostruka zbog rizicnog ulaganja...
I u Zagrebu recimo ima jako puno ovih situacija:U gradskim stanovima imaš ljude koji su bezpravno unutra i ne možeš ni izvršiti nikakvu ovrhu jer stan nije njihov tako da zapravo oni koji stanuju u takvim stanovima ne trebaju nii plačati većinu računa jer grad bi onda zapravo tužio sam sebe kada bi nešto poduzimao. Tako da te ovrhe mogu upaliti jedino kod stanova koji imaju uređeno vlasništvo.
SUSTAVNO OTIMANJE Ovakva neplačanja su većinom poslijedice neimaštine, nezaposlenosti, i nemogučnosti zapošljavanja pa tako niti mogučnosti podmirivanja obaveza. A vlada NAS samo zaužuje i zadužuje ali od ekonomskog razvoja nema ništa. Stoga se stjeće dojam da to radi namjerno kakoko bi uništila niži sloj stanovnišva, praveći se gluha i slijepa, a sve sprovodeći kroz zakone i produžene ruke naplate. Ubrzo će se stvoriti cijela vojska beskučnika koji se nikada neće oporaviti a vladi ostati na duši zbog dijeliča poreza namjenog proračunu od transakcije njihove imovine. Ovakvom politikom vlada dio stanovništva namjerno tjera u sivu ekonomiju i kriminal. OVO NIJE AMERIKA u koju su neki došli, nisu uspijeli pa propali. Ovo je zemlja autohtonog naroda odnosno stanovništva koji je stvorio svoju državu ali ne za zakonom ovlaštene pljačkaše! Osim toga svaka vlada je dužna brinuti o svojim građanima i ne na naćin da im otima imovinu i baca ih na ulicu zbog problema koje je sam uzrokovala a nije ih u stanju riješiti. OVAKVU SRAMOTU TREBA PREKINUTI. NAMA U NAŠOJ DRŽAVI NE TREBAJU POLJA NASELJENA KAMPKUĆICAMA. Osim toga ovakva vlast nebi bila u stanju niti to realizirati . Nije ni čudo što vas iz oporbe nazivaju izdajnicima i stranim plaćenicima uvlakaćima, izdajicama nacionalnih interesa, a iz naroda bando lopovska i sl. Tko je nezaposlen ili nema prihoda taj nemože niti plačati. A za perfidnu krađu poput\"visokoobrazovanih\" iz \"povlastenih krugova\" nije sposoban a niti tako odgajan. To ste nam vi donjeli sa zapada pa tamo to i odnesite . I ne donosite to više nazad.
prestrašno što se događa u ovoj državi,za 100 kuna ide imovina na bubanj,a odkazi se dijele svaki dan.da ljudi imaju sredstava za osnovne potrebe života nebi dolazili u takva iskušenja da ulaze u minuse za potrebe života...nažalost to vlast ne želi shvatiti.pa sad se ide u otimačinu privatnog vlasništva jer društvenog više nema jer su ga pokrali i rasprodali.....izgleda da danas admini na večernjem ne rade jer bi već davno izbrisali komentar od ORHIDEJA sa kojim se 100 %slažem,jer admini ne vole da netko kritizira vladu,sudstvo,policiju ili neke vladajuče u ovoj državi pa brišu takve komentare po vlastitoj želji ili po nečijem naređenju.....fuj bljak,pljuc pljuc
@Bluno To su oni koji nekog imaju ili stanuju sa djecom ili su obadvoje živi. U protivnom od 1400 kn i plačanju režija do 15 ostatak mijeseca ko golubovi kupili mrvice po placu a na povratku na svakom čošku zastalii sa ispruženom rukom.
Zar nam nije dobro danas Vidosevic rekao,,,da smo LJENA NACIJA koja bi zivjela samo od kredita.........A kad treba kredit vratit onda nam ne valja Drzava........Vec Narode lopatu u ruke i zaradite prvo,,,a ne samo peglati kartice.....Kafici su nam puni od jutra do sutra i onda od tolika alkohola postajemo samo ludi i nesposobni za bilo sto............
Pitajte tko je bio kreator ovakvog zakona o ovrsi-gđa. Jasna Omejec-predsjednica ustavnog suda! Biće bez emocija.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Inače slika uz prilog mi je fenomenalna.Gdje su to slikali?