Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 11
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Stav DORH-a
Povratak na članak

Sporno zemljište župe Dajla i biskupije vraća se Hrvatskoj

Država je pogriješila kada je spomenuto zemljište i samostan uopće dala župi Dajla, smatraju u DORH-u

Komentari 184

MI
miso
10:52 03.08.2011.

P.s. Papa voli Hrvatsku. Zemlju i nekretnine.

VL
FI
fIok
14:13 03.08.2011.

Treba vratiti sve što su banditi oduzeli od poštenog svijeta,Istru ,zadar,Primorje,otoke,Međimurje... :-))

VL
FI
fIok
14:15 03.08.2011.

Neki su danas malo ranije preuzeli smjenu :-)))

VL
VE
velika
09:36 03.08.2011.

ne znam zašto se zlako smatra čovjekom...toliko je glup da je vjerojatno punoglavac :)

VL
Avatar delminium
delminium
09:50 03.08.2011.

sigurno je da ova imovina pripada katoličkoj crkvi. za ovu imovinu kugoslavija nije isplatila nikakvu odštetu

VL
Avatar delminium
delminium
09:57 03.08.2011.

Kamočedos ti jugoslavenske zakone provodi na Kosmetu a vaš uticaj u Hrvatskoj prestaje 05.08.1995

VL
MI
miso
10:49 03.08.2011.

Tito je bio Rus i antihrvat, nećemo Osimske i Rimske sporazume! Bozanić i premjerka su u pravu - papa je nepogrešiv.

VL
PO
poirot
12:09 03.08.2011.

U stvari biće drugačije, u eu ćete 01.07.2013 god.

VL
MA
matia
12:37 03.08.2011.

a naši desničari mjesto da ospore to ,mallo fali da se ne i slože s tim!

VL
NP
Npr19
08:31 03.08.2011.

Državu u Remetinec!

VL
OB
-obrisani-
09:10 03.08.2011.

. .. i što sad? . Pomolimo se!............ .

VL
RU
rus4
08:38 03.08.2011.

A vi i dalje pozivajte Papu u goste,mašite mu i uvlačite mu se u guzicu....Tito,ustani iz groba i ponovo nacionaliziraj od ovih današnjih kraduša kao što si i 1948. uradio.Samo sad ima više za uzeti...

VL
GU
Gustavo
08:38 03.08.2011.

Evo jedna pametna odluka ako je moguće sprovesti.

VL
DR
dreamteam
08:38 03.08.2011.

Vraća se Hrvatskoj pe će je neki tajkun koji već čeka iza ugla dobiti za 1 kunu.

VL
MA
matia
08:45 03.08.2011.

konačno jedna prava odluka.kad su nacijonalni interesi u pitanju trebamo svi biti ujedinjeni,ko recimo kad se navija za reprezentaciju ili kad strana zemlje izvrši agresiju.ne da zbog sitnih političkih interesa neprijatelju anjamo nešto. već sam htijo kosorici pjevati;kako si to stražu čuvala nevernice,došla banda iza leđa! mi još uvek braću srbe držimo glavnim nepriateljom,ali prvai neprijatelj leži preko jadranskog mora,zato onaj koje bana jelačića okrenuo prema tamo ,okrenuo ga je na pravu stranu!

VL
Avatar NenadNikolicZagreb
NenadNikolicZagreb
08:47 03.08.2011.

Pogriješili smo kao društvo i kao država. U euforiji oko stvaranja i priznavanja države pokušali smo u biti sluganskim odnosom \"zahvaliti\" onima za koje smo sm,atrali da su nam na tome putu pomogli. Pokazalo se da je takav pristup bioo upravo suprotan, protiv interesa Hrvatske. Primjer pjesme \"Danke Deutschland\" je višestruko medijski eksploatiran. Da, Njemačka je svakako pomogla. I pom,aže! Ali zahvalnost ne treba pretvarati u služenje. Deutsche Telekom-u nije trebalo onako olako dati našu najveću telekomunikacijsku kompaniju i njoj na čelo staviti samog ministra! A dali smo (tj. prodali u bescjenje) navodno upravo iz \"zahvalnosti\". I Crkva je dobila ono što joj nije pripadalo. Ono što vlasti dadoše, recimo \"iz zahvalnosti\" nije uvijek bilo utemeljeno na zakonima. Drastičan je slučaj imovine Pavlina. Upravo sluganski odnos vlasti prema Crkvi daje ružno svjetlo na stvarno dobre namjere Crkve. A i Crkva bi onako kako to umije se trebala prilagoditi i vremenu i trenutku. Hrvatska nije u prilici niti u obilju, Crkva bi to trebala konačno razumjeti.

VL
DU
Deleted user
08:54 03.08.2011.

matia: A jel te obuzela jugonostalgija kad places za tvojom bracom srbima.

VL
CI
cinbenik
09:04 03.08.2011.

Ispada,crkvi nije odgovarala YU-komu.vlast,a to je radila i 40-godina,pa je pravila revolicie kao i domovinski rat.Znaci u pitanju je borba za vlast,a ne patriotizam,i pravo prestavljanje Hrvata.Nema propovijedi nedjeljom da se na prozove YU neprijatelj i proizvode neprijatelji, katolici,Hrvati.Koji suu izgleda pravilno ipak stitili HR interese.Znaci kaznjava bog crkvenu halapljivost i nerealnost i neistine i to direktno od svoih pretpostavljenih,tj.naplacuju \"pomoc\"koja nam mozda nije ni trebala za samostalnost.Sramota

VL
PA
patuljčica..
09:05 03.08.2011.

........ oko imovine zbog koje je došlo do razmirica unutar crkvenih redova ...* Počupali se velečasni (velečansi, hm .....kao i *časnici* generalskih činova HV) oko nekretina, to hoćeta kazati? Ok, pa dala im je Kosor vojni kompleks na Koručuli, istoo prekrasan komad zemlje na otoku, na moru , mogu se nastaviti čerupati oko njega.

VL
Avatar MK
MK
10:09 03.08.2011.

ORA ET LABORA...

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 10 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.