Već svojim hvaljenim prvijencem "London and the South East" britansko-mađarski književnik David Szalay pokazao se sposobnim pisati o životu kakav većina ljudi živi, što je rijedak i dragocjen talent koji su prepoznali i čitatelji i kritičari. Svojim literarnim debijem osvojio je vrijedne nagrade, a zbirkom tematski vezanih priča "Sve što muško jest" ušao je u uži izbor za prestižni Man Booker i vinuo se među ponajbolje suvremene pisce. Način na koji je u toj neobičnoj formi ocrtao muške likove dosad je neviđen u suvremenoj literaturi. Na nedavnom gostovanju na književnom Lit link festivalu, organiziranom u Zagrebu, Rijeci i Labinu, pokazao je da manjak taštine, samovažnosti i sklonost humoru nisu samo u temeljima njegove literature nego su i dio njegova osobnog nastupa.
'Smjer kojim Mađarska ide pod Orbánom jedan je od razloga zbog kojih ćemo se vjerojatno uskoro odseliti iz Budimpešte'
Na nedavnom gostovanju na književnom Lit Link festivalu, organiziranom u Zagrebu, Rijeci i Labinu, pokazao je da manjak taštine, samovažnosti i sklonost humoru nisu samo u temeljima njegove literature nego su i dio njegova osobnog nastupa
Komentara 4
Umjesto da slusa globalna pravila on zadrzava tradicionalne odnose sa Slovackom, Austrijom, Rumunskom i drugima.Ne shvata politiku novih vremena!
davide, evo da se mijenjamo...ti u lijevu hr ja u tvoju HU...moze?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sam naj knami dojti...mamo i preveč nazovi-levih fulirantof !