Smisao je slobode govora da tolerira kritiku čak i kad je uvredljiva
Kad bi sloboda govora značila da se smije reći samo ono što se drugima sviđa, onda to ne bi bila sloboda
Komentari 51
"Smisao je slobode govora da tolerira kritiku čak i kad je uvredljiva"... Karikature na racun licemjernih muslimana NISU UVREDLJIVE one su samo istinite a sto muslimane smeta istina nije krivnja "zapada" ! Krivnja sto se netko osjeca povrijeden ISTINOM i CINJENICAMA je na strani tih koje istina smeta pa neka promjene vlastite radnje i onda nitko nece imati materijala za karikature!
Na ovoj nasoj planeti ima preko 50 islamskih drzava kojima je kuran ustav. Ne-muslimani su gradjani drugog reda s ogranicenim i uvjetovanim 'pravima'. "Prekrsaji" islamistickog zakona kaznjavaju se najcesce smrcu, redovito bez ikakva suda. Na tisuce i tisuce ih bjezeze iz islamskog 'raja' da bi na zapadu uspostavili pakao. Zamislite vijest: na tisuce zapadnjaka ceka na ulazak u gazu, siriju, irak, iran, saudi-arabiju, afganistan... Mozete reci da je zapad kriv za sve. Zar nisu muslimani stoljecima jurisali na zapad? A da ih jedna karikatura izbaci iz takta i na nju odgovaraju nasiljem sirem svijeta, znaci da je ta ideoloska vjera uspostavljana na nasilju i da je jedino nasilje drzi pod kontrolom.
sačuvati naše vrijednosti i naš europski identitet znači sačuvati našu kulturu i umjetnost,našu povijest, znanost i ostala dostignuća, jer kako čujemo islamisti se neće zaustaviti na karikaturama,nego imaju u planu da nam nametnu još puno toga...ako naše sekularno društvo popusti fundamentalistima,onda nam neće biti lako, a da ne govorimo kako će biti budućim generacijama
Bakulušiću, znači li to da nitko ne bi smio reći - da ne uvrijedi komuniste - da je Staljin bio zločinac? A zašto bi Isus bio svetinja a Staljin ne?
Koje jadno razmišljanje imaju ti Europljani: Francuzi, Englezi, Njemci... pa i Amerikanci isto-... vrijeđat nečiju religiju i onda ti se događa to što se događa. Baš su jadni.
Ako sam dobro pročitao, najnovija definicija iz jednih hrvatskih novina kaže: - Sloboda govora je, kada se oni koji ne vjeruju, rugaju onima koji vjeruju. Govor mržnje je, kada se oni koji vjeruju, pokušavaju braniti. Dobra "mudrica".
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Mislim da sve ideologije, vjere, kulture... kao i oni koji su ih osnovali ili ih trenutno javno zastupaju trebaju/moraju biti podvrgnuti kritici, pa i satiricnoj. Za to treba hrabrosti.