Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 143
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Smisao je slobode govora da tolerira kritiku čak i kad je uvredljiva

Kad bi sloboda govora značila da se smije reći samo ono što se drugima sviđa, onda to ne bi bila sloboda

Komentari 51

IC
ice12
19:27 19.01.2015.

Mislim da sve ideologije, vjere, kulture... kao i oni koji su ih osnovali ili ih trenutno javno zastupaju trebaju/moraju biti podvrgnuti kritici, pa i satiricnoj. Za to treba hrabrosti.

VL
HO
homofob
22:00 19.01.2015.

"Smisao je slobode govora da tolerira kritiku čak i kad je uvredljiva"... Karikature na racun licemjernih muslimana NISU UVREDLJIVE one su samo istinite a sto muslimane smeta istina nije krivnja "zapada" ! Krivnja sto se netko osjeca povrijeden ISTINOM i CINJENICAMA je na strani tih koje istina smeta pa neka promjene vlastite radnje i onda nitko nece imati materijala za karikature!

VL
IC
ice12
00:35 20.01.2015.

Na ovoj nasoj planeti ima preko 50 islamskih drzava kojima je kuran ustav. Ne-muslimani su gradjani drugog reda s ogranicenim i uvjetovanim 'pravima'. "Prekrsaji" islamistickog zakona kaznjavaju se najcesce smrcu, redovito bez ikakva suda. Na tisuce i tisuce ih bjezeze iz islamskog 'raja' da bi na zapadu uspostavili pakao. Zamislite vijest: na tisuce zapadnjaka ceka na ulazak u gazu, siriju, irak, iran, saudi-arabiju, afganistan... Mozete reci da je zapad kriv za sve. Zar nisu muslimani stoljecima jurisali na zapad? A da ih jedna karikatura izbaci iz takta i na nju odgovaraju nasiljem sirem svijeta, znaci da je ta ideoloska vjera uspostavljana na nasilju i da je jedino nasilje drzi pod kontrolom.

VL
Avatar EU afrodita
EU afrodita
17:00 19.01.2015.

sačuvati naše vrijednosti i naš europski identitet znači sačuvati našu kulturu i umjetnost,našu povijest, znanost i ostala dostignuća, jer kako čujemo islamisti se neće zaustaviti na karikaturama,nego imaju u planu da nam nametnu još puno toga...ako naše sekularno društvo popusti fundamentalistima,onda nam neće biti lako, a da ne govorimo kako će biti budućim generacijama

VL
ST
Stipeprof
22:07 19.01.2015.

Bakulušiću, znači li to da nitko ne bi smio reći - da ne uvrijedi komuniste - da je Staljin bio zločinac? A zašto bi Isus bio svetinja a Staljin ne?

VL
Avatar Maryo
Maryo
20:43 19.01.2015.

Koje jadno razmišljanje imaju ti Europljani: Francuzi, Englezi, Njemci... pa i Amerikanci isto-... vrijeđat nečiju religiju i onda ti se događa to što se događa. Baš su jadni.

VL
BA
bakulušić
20:49 19.01.2015.

Ako sam dobro pročitao, najnovija definicija iz jednih hrvatskih novina kaže: - Sloboda govora je, kada se oni koji ne vjeruju, rugaju onima koji vjeruju. Govor mržnje je, kada se oni koji vjeruju, pokušavaju braniti. Dobra "mudrica".

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.