Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 8
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Teslin 154. rođendan
Povratak na članak

Smiljan premalen za sve koji su pohitali do Tesline rodne kuće

Danas je posjet besplatan, priređena je promocija slikovnice o Tesli, a najmlađi su radili ilustracije pa radosti i zadovoljstvu nije bilo kraja.

Komentari 29

OB
-obrisani-
09:50 13.09.2010.

tesla je tip koji je izumio 21. stoljeće

VL
AN
Ana33
19:07 10.07.2010.

Čujem da okolo, srpska sela (256) nemju još struje?! Je li to istna?!

VL
FE
Felicijen
19:07 10.07.2010.

Kad je besplatno, ljudi bi došli gledati i pogled niz ulicu s mog balkona...

VL
FI
fiorano
22:39 10.07.2010.

Pa nije pucao Tesla majmune.Šta ti vrijedi struja kad ćeš vječno živjeti u mraku svojih bolesmih razmišljanja.Neke ptice nikad ne polete...zaista...zato obrazuj se nemoj gledati samo htv 1program

VL
Avatar Rubirosa
Rubirosa
15:41 10.07.2010.

Markane ne sr***.i Budi jednom objektivan i napisi kako je stvarno bilo.....te se vi ostatak od LICANA prestanite kititi Teslom.Kad svi mi znamo sto u selendri nazvanoj Gospic misle o Tesli.Nego Markane verujes li u BOGA?

VL
DE
detour
17:00 10.07.2010.

teslin spomenik - koji je 90ih letio u zrak - do danas nije vracen u gospic, unatoc tome sto je odavno restauriran i ceka u nekom tamosnjem depu.

VL
OB
-obrisani-
17:10 10.07.2010.

Prvom prilikom ću otići tamo i jako mi je žao što nbije sve u redu! Tesla je ogroman čovjek i jako sam ponosan što je iz Hrvatske! Jedan od mojih omiljenih znanstvenika!

VL
Avatar Rubirosa
Rubirosa
17:28 10.07.2010.

Parkiralište na ulazu u Memorijalni centar Nikole Tesle danas prije podne bilo je premaleno.......KOLIKO VIDIM na slici je jedna familija a okolo nema zive duse,ni kod Crkve a ni kod Rodne Tesline kuce.Vi papci nastavite davati minusice(H).Zar je parking toliko VELIK da se moze samo jedno vozilo parkirat?!...:)Markane gde su ostale snimke da potvrde tvoju BAJKU.Seljacine iz vukoje*ine Dadogrobarcity-a su na kupanju u Karlobagu.....moga si podplatiti statiste...;)))

VL
BO
bourne
19:20 10.07.2010.

Ma gluposti! Od 256 sela 255 imaju struju.

VL
OB
-obrisani-
19:32 10.07.2010.

Iz tih sela su pucali VBRi po hrvatskim selima ! \"Ana33\" od tih 256 srpskih sela 250 ih je sudjelovalo u agresiji na Hrvate ! I bez brige ,imaju svi do jednog struju, mi Hrvati opraštamo samo ne znam daa li bi oni opet po nama da im se pruži prilika, tenkovima, VBR ima, haubicama i sl. !?

VL
Avatar BEBEK 2
BEBEK 2
20:46 10.07.2010.

Teslinoj kuci je danas posjet besplatan, ... Stvarno, nisam znao da se bilo koji posjet toj kuci naplacuje, ... Mislim da bi i Hrvatska , kao i Srbija trebali bit ponosni na tog covjeka, ... Hrvatska, za to sto je rodjen na teritoriji Hrvatske a Srbija, za to sto je Srpskog porjekla, ... Da vas pitam samo, , od kud potice porjeklo RUDJERA BOSKOVICA ?/ Koliko znam, BOSKOVIC je cisto Srpsko prezime, a sad se njim kite i Hrvati, ... ....

VL
Avatar BEBEK 2
BEBEK 2
20:57 10.07.2010.

Za kotlinu U krcu, ... Rat je bio, kontas li ti to, ... Pa, koliko Srpskih sela nije bilo za rat, ali su ga morali prihvatiti, .. Kao i vasih Hrvatskih, ... Sve zavisi gde se je koje selo nalazilo, ...

VL
VO
Vorosmart
22:10 10.07.2010.

Bebek2 Ma nemoj mi reći...bio je rat!Jesamli ja nešto prespavao ili ti sanjaš otvorenih očiju? Siroti pacifisti iz \'\'srpskih\'\' sela su MORALI(???!!!) ubijati svoje dojučerašnje susjede,radne kolege,prijatelje...Ono što Srbi nikako da prihvate,jeste da su bili itekako plodno tlo za promociju ideja tipa \'Srbija do linije Virovitica-Karlovac-Karlobag\' ili \'gdje je srpski grob,tu je Srbija\'.Radikali su do raskola bili na stabilnih 35-40% potpore biračkog tijela.Srebrenička tragedija se nakon apsolutnog negiranja sada pokušava na razne načine relativizirati! Kakve veze Boškovićevo porijeklo ima sa njegovim mjestom u povijesti?

VL
Avatar juma
juma
22:19 10.07.2010.

Rado bih otisao, ali ne znam sto tamo radi srpska pravoslavna crkva? Zar bi se turisti trebali ici moliti pravoslavnom popu? Bolje bi im bilo napraviti neku djecju igraonicu, gdje bi se djecica mogla zabavljati provodeci razlicite eksperimente....

VL
BR
brgr
22:49 10.07.2010.

juma pa Tesla je bio Hrvat po porijeklu samo se Krstio u Pravoslavnoj Crkvi. To je Crkva u kojoj je njegov Otac sluzbovao posto je bio Srpski Pravoslavni Prota. I jos pitas sta ce crkva tamo,ja znam da bi vii voljeli da je on Hrvat ali eto nije pa najbolje da ti otvoris negdje igraonicu za djecu gdje nema Pravoslavne Crkve da ti djeca ne nauce nesto dobro o Srbima.

VL
BR
brgr
22:53 10.07.2010.

bebek Porijeklo Rudjera Boskovica je takodje kao i Teslino Srpsko Porijeklo mislim da je on iz mjesanog Braka Otac Srbin majka Madjarica ili Austrijanka. Njegov je otac bio Austrougarski Oficir ili tako nesto.

VL
MI
mirom
22:55 10.07.2010.

Čitam spominju se Bošković i Tesla , vodeći znanstveni institut je \"Bokovićev\", dok Tesla \"ima\" osnovnu školu, srednju tehničku školu, jedino mi nije jasno zašto nema visoku znanstvenu ustanovu, kada je uz Boškovića naš najveći znanstvenik?

VL
Avatar karlo5
karlo5
23:20 10.07.2010.

Ljudi se na sreću rađaju na sreću samo kao ljudi,a to kojem će plemenu pripasti nažalost ne mogu utjecati.

VL
ST
standup
23:52 10.07.2010.

Nikola Tesla je pobija najvisé Balkanaca u Historiji, visé nego u svim Balkanskim Ratovima...,....jer kada su sproveli Elektrifikaciju na Balkanu,..\"Balkanci su ljubili zíce iz zahvalnosti\"..!!..-:))

VL
ST
standup
00:02 11.07.2010.

BEBEK 2,...da i Vicente del Bosque je cístokrvni-Serbo...(del Bosco -/ vic´/ = iz Súme..)-:))

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.