Smijenjena Dijana Zadravec: Njeno vođenje rezultiralo je ozbiljno narušenim međuljudskim odnosima
Takvo daljnje stanje je neodrživo, prije svega zbog ugrožavanja redovitog pružanja usluga pacijentima, ali i daljnjeg urušavanja radiološke djelatnosti u bolnici, stoji u priopćenju
Komentari 93
Žena se nije žalila niti spominjala korupciju sve dok joj posao tamo nije postao ugrožen. koliko bedast moraš biti da ovoj ista vjeruješ hahah. Sad je našla boga i kofol bori se protiv koruptivnog sustava, onog istog koji je bio super sve do sada, i dok se mogla iživljavati nad podređenima. Tipična striga
Pitanje je kako je uopće došla na to mjesto?
Pa-pa.
Profesorica Zadravec je u potpunosti u pravu. Njenom smijenom poslana je poruka da se u bogove ne dira. Zato nam i je takva situacija u zdravstvu i biti će daleko i gora. Ljudski faktor je uzrok nereda u zdravstvu a to su korupcija, nepotizam, rad po volji gdije kada i koliko.
Progovorila je o kriminalu u zdravstvu, pa se drugo nije moglo ni očekivati.
Da, i sada će na klinici teći med i mlijeko. Svi će biti redovno preusmjeravani u privatne ustanove. Za nekoliko mjeseci bi novinari trebali posjetiti kliniku pa ažurirati stanje. Ne bih se začudio da bude gore.
Sada je najbolje da osnuje stranku, tako to ide u Hrvatskoj
Svaka druga odluka ne bi bila dobra ni po osoblje niti po bolnicu a da o pacijentima ne govorimo. Steta sto profesor Vatavuk nezeli b biti ravnatelj. To je doktor koji želi lječiti a dijana je željna moći vlasti i svega onog što u jednom humanom bolničkom sustavu ne treba biti.
Konačno jer niti Beroš joj nije mogao ništa, ali izgleda da je Plenki popustio
Konačno!
Dobit će još bolje mjesto!
Pa-pa i ne vraćaj se ! Valjda će sad prestati taj one Man show u organizaciji Zadravec.
Hrvatske bolnice, kažu doktori: "Rak je opasna stvar, morate što prije rješavati problem". Čovjek otkrije da nešto nije u redu kada je stadij 2/5. Nije dobro, ali se još da srediti. Čekaju se pretrage milijun godina. Kada čovjek napokon ima rezultate shvati da je situacije 4/5 ili 5/5 i onda svaki lijek i svako liječenje je samo trošak poreznih obveznika jer sudbina je već zapečaćena. Eh da je barem ovo primjer neke nepoznate osobe, a ne moje preminule majke.
Intervencijom ministra Nekića u vladi HDZ-a, a na pritisak HUBOL-a, urađen je nered gdje je odabranim liječnicima i sestrama dozvoljen rad istovremeno u bolnici i u privatnim zdravstvenim ustanovama. Istovremeno su ukinute naknade za specijalizaciju i specijalizanti su mogli istog trenutka ići gdje im se ide bez plaćanja troškova specijalističkog školovanja. Ubrzo nakon toga profesorica Zadravec viš nije mogčla za vrijeme radnog vremena naći liječnike koji bi trebali biti u smjeni. Izgubili bi se. I došle su vijesti da ono što se čekalo u bolnici nekoliko mjeseci isti liječnik bi u privatnoj klinici uradio za jedan dan. I što je još bolje, taj privatno obrađeni pacijent bi uskoro preskočio listu čekanja i došao prije na red za neki drugi zahvat i u samoj bolnici. Ministar Beroš, koji je i sam došao iz te bolnice, sa svime je upoznat, ali stvorena je kritična masa liječnika i tehničara/sestara i privatnih subjekata koj zajedničkim djelovanjem može ucijeniti koga hoće. Svakako se trebalo prvo razlučiti imali istine u primjedbama profesorice Zadravec ili nema. Najlakše je maknuti osobu kojoj je povjerena šefovska dužnost a kojoj povjereni djelatnici za vrijeme radnog vremena idu gdje im se ide. Naravno, to je samo dio uposlenika koji to mogu jer rade i kod privatnika. I što sad, što se time dobilo? Dobio se nered u kojemu je narušena hijerarhija i ide sve u raspašoj. Zanimljivo je da privatni vlasnici nedozvoljavaju da im djelatnici tako rade kod nekog drugog privatnika!
Pa sve i da se navodno prcala sa ap kakve to veze ima sa lošim zdravstvom i korumpiranim doktorima? Ako ima neki film o tome bi mogli raspravljati.
Želim joj bolje radno mjesto, ministarstvo zdravlja i to na vrhu organizacijske sheme. Sretno.
Dobra
Ova ženska ima narcisoidni poremećaj ličnosti. Dijagnostički kriteriji narcističnog poremećaja ličnosti definiraju taj poremećaj kada su zadovoljeni slijedeći kriteriji (najmanje pet): Grandiozni osjećaj vlastite važnosti Zaokupljenost fantazijama o neograničenu uspjehu, moći, ljepoti ili idealnoj ljubavi Vjerovanje uu vlastitu posebnost koju mogu razumjeti samo drugi posebni ljudi ili oni visokoga statusa te se samo s takvima valja povezivati i družiti Potreba za pretjeranim divljenjem Polaganje prava i nerazumna očekivanja da se prema njemu treba posebno postupati te da bi se drugi automatski trebali podrediti njegovim željama i očekivanjima Sklonost iskorištavanju drugih u međuljudskim odnosima radi postizanja vlastitih ciljeva Nedostatak empatije i nesposobnost prepoznavanja tuđih potreba i emocija i poistovjećivanja s njima Zavist ili uvjerenje da drugi zavide njemu Arogantno i umišljeno ponašanje i stajališta
Prvo, opet iste slike. Kad će više neka u kostimu. Je li to znači da su pobijedili ovi koji se odmaraju na državnom poslu a zarađuju na privatnom i na provizijama i mitu?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Morali su je smijeniti, samo su čekali da prođu izbori! Neće se Diki izgubiti. Ništa se tu bitno neće promijeniti. UZV abdomena u javnoj ustanovi čeka se 95 dana, kod privatnika nema čekanja. I prvo i drugo se odnosi na istog liječnika.