Slovenija će idući tjedan Hrvatskoj poslati posebnu notu o provedbi arbitražne presude
Vlada Republike Slovenije poziva Republiku Hrvatsku na dijalog o provedbi arbitražne presude, navedeno je u priopćenju.
Komentari 73
slovenci su tupavi, hrvatska vam nikada nece priznati jednostrani proces iz kojeg je izasla 2015...
Običnilopovskilopovi!
Nema te arbitraže koja bi Britaniji ili Izraelu uzela milimetar teritorija! Svileni mani se diplomacije! Vrijeme za lijepe riječi je prošlo! Ima da se brani dom!
Primijetio sam da se nigdje u ugovoru o arbitraži ne spominje suverenitet kao uvjet tako je sudu zapravo dato pravo na manipuliranjem presudom koja je tako mogla biti pravična ali opasna kao presedan za i štetna za Hrvatsku u rješavanjuavanju graničnih sporova s recimo Srbijom . Nama je ostalo suvereno pravo pružiti pomoć pri havariji za to osposobiti službu i čistiti za brodovima koji bace smeće . Baš smo uspostavili suverenitet ,nema što ! Zapravo se divim koliko je pravnih besmislica ovakav sud prihvatio i od sebe stvorio jednu nižerazrednu kaubojsku krčmu gdje su porotnici prestali kartati i odlučili donijeti pravorijek i nakon njega na prvo drvo objesiti prekršitelja ali nakon što je presuda izvršena dođe savezni šerif s oslobađajućom presudom .
Ovo nije vise za ignoriranje nego za prekinuti sve diplomatske odnose sa slovenijom turisticka sezona nije vise bitna alpski srbi nam objavljuju rat umotan u diplomatsko sranje bacili su oko na nase a to Hrvatu nesmijes radit jer u ratuu smo najbolji kao nacija u miru smo seronje al u ratu najbolji azumio tovares ako nisi vrlo brzo pitajte prijatelje Srbe oni to vrlo dobro znaju ako bude trebalo izlazimo iz Nato pakta iz EU-a al nedamo milimetar Lijepe nase r
Zna mi neko reć i objasnit kako to, da vlada RH ( ni milsnović ni hdz) nisu pokrenuli postupka po bečki konvenciji, ni nijedan drugi na nijednome drugome sudu ili instituciji?
Da Slovenci nisu kompromitirali arbitrazu, morali bismo prihvatiti ovakvo rjesenje uz detaljno i argumentirano objasnjenje arbitrazne komisije.Onog momenta kad je Hrvatska izasla iz spora vise nista nas ne obavezuje,a to sto su korumpirane lopine nastavile i dalje sa radom spasavajuci svoj prljavi obraz i obraz EU sudstva.Zabole nas kur.c i za Slovenijom i Engleskom i za misljenjem gos.Merkel i svih onih koji tako misle.Sjetimo se samo devedesetih kad je isto tako Njemacki ministar za vanjsku politiku her Kinkel sugerirao da srbima prepustimo"srpsku krajinu"da bih se izbjegao rat,a da ce Hrvatska ekonomski, kroz duzi vremenski period vratiti te okupirane teritorije pod svoju juristdikciju.Sjetimo se Oluje kad su Amerikanci zaustavili Hrvatsko Bosnjacke snage pred Banja Lukom i tako spasili "RS"i defakto podrzali genocid.Da se nastavilo dalje,nebi sigurno intervenirali,mi i bosnjaci bi rastjerali cetnicku bandu i potrpali ih u zatvore a BiH bi danas bila normalna multinacionalna Drzava. Nema odstupanja ni milimetra.Dok se ne iznade pravedno rjesenje svoju teritoriju cuvamo po svaku cjenu kao i do sada.Svi su se lesinari obrusili na nasu zemlju kao da je jugoslavija bila Zagrebacka kolonija a ne Beogradska.Sve nam to rade samo zato sto jos nismo napravili Lustraciju,jer od osamostaljenja unutrasnji neprijatelji nas izjedaju kao hrda gvozde. Tude necemo,al Bogami ni svoje nadamo i po cjenu da milion sljedecih godina ostanemo u svadi sa slovenskim supcima
Nije mi jasno kako je naša politika mogla dozvoliti nastavak rada suda na tom predmetu i zašto se nije obratila nekom višem sudu za zaustavljanje tog procesa dok se ne ustanove novi uvjeti ravnopravni za obje strane. Ne možemo na žalost kriviti samo Slovence za ishod ove arbitraže jer su posljedice štetne i zbog naše krivice i teško ispravljive te su presedan u zakonodavstvu jer se spominje pravičnost i nekakav spoj što su pravno nedopustivi postavljeni ciljevi koji su vjerojatno dogovoreni od obiju strana . Hrvatska koliko vidim po izjavama naših pravnih stručnjaka nije na prvo mjesto stavila pravo nego dogovor i pristala na arbitražu i zabila si autogol . To nije bio autogol koji je slučajno pao nego namjeran autogol da bi sve izgledalo kao iznuda ,pritisak ,ucjena . Ovdje se radi o veleizdaji u koju je bilo uključeno veliki broj osoba iz politike u raznim fazama takozvanog rješavanja bilateralnog pitanja u kojem se je vodila politiku veleizdaje dok je struka bila potpuno domoljubna i stručno usmjerena na pravo i to međunarodno. Uputa o pravnom lijeku nije moguća protiv ove presude ali kao i ovu ilegalnu trgovinu možemo otežati i politikom Sloveniju prisiliti na izmjenu i manje zahvate na primjeni sporazuma gdje bi naš suverenitet ostao opipljiv ,a njihova prava u našim vodama ostala provediva . Ima li volje Hrvatska to ne znam ali se bojim kako samo glupo nijekanje nije dovoljno već treba tražiti politički izlaz na kompromis. Po meni imamo šanse .
Ajde sta su sad opet svi patriote, sta ne pricaju o koncesijama i o brizi o 2000 otoka i mora, sve nam se raspada, otici trajektom na hvar kosta kao 7 dana odmora na majorci , sad svi kao patriote,, dogovorite se lipo sa slovencima, dajte im pride i par otoka a da se brinu za njih, mi to niti zasluzujemo niti znamo, ribari izlovljavaju ribu na crno, pune skrinje zimi pa svercaju po restoranima ljeti, gorivo im gratis, a ne placaju ni lipe poreza, pristat na arbitrazu i pokusat izvuc maksimalnu korist iz toga, koga briga za 2 milje mora kad se neznamo brinut o 2 miliuna milja i 2000 otoka
To pitam zato jer su sve vlade obećavale takve pravne postupke, a od toga ništa. Sve je ostalo samo na političkom izlazu iz arbitraže. Slo jest povrijedila arbitražni postupak, ali 3 sudce imenova je EU ju kad vodila švedska. AA po jednoga imenovala slo i cro. Oba zadnja nisu bila na razini prvih. Normalno da su oba ta sudca radila u interes slo i cro a troje odtalih de fakto odlućivali su. Naš arbiter de fakto je za vrijeme svog rada soavao u našim diplomatskim prostorijama gdje nikako nije bio sam. Arbitraža odlućila, da nijedan od nacionalnih sudca nije uspijo utjecat na ostalu trojicu. A slo lopova izbacili bi iz arbitraže da nije sam pobjego. Nemamo pravnih argumenata, imamo samo političke da ne prihvaćamo atbitraže. Nažalost. Nisam ja za sloveniju ali neko mora da nam otvara oći kad politici nisu pokrenuli nijedan pravni postupak protiv kompromtirane ( ali ne dovoljno) arbitraže. Žao mi je ali bečka konvencija bila je samo varka za narod, što se ljipo vidi danas, dvije godine poslje povrijede arbitraže od slovenske strane.
imamo dvije opcije. ili na koljena i prihvatiti presudu ili vojnim sredstvima braniti Hrvatsku. prva znaci sramotni poraz i nastavak komadanja Hrvatske,druga politicku i ekonomsku izolaciju. u oba slucaja Hrvatska je izgubljena. birajmo
HDZ ne zna voditi vanjsku politiku, nema utjecaja i ama bas nitko ne sljivi sto kazu predstavnici HDZ-a u EU Pralamentu.
Anemicni se citavo vrijeme vrteljao oko Ukrajine i prijetio Rusima radi tudjeg teritorija, dok su Slovenci lobirali u medjunarodnoj zajednici za svoje interese. On se janicek kobacio s mocnicima i obecavao Ukrajincima da ce im vratiti teritorij, a njemu pred nosom maznuli komad zemlje. Zar moze jadnije?
Prekosutra ide vojni brod SLO prvi put kroz koridor u međunarodne vode bez zaustavljanja. Sa Cerarom. Ribari su uvijek dobordošli, aku ne vuču koču, političari pak nisu.
Alaj vam ga trpaju na finjaka
Sve je ovo obmana javnosti. Slovenija je dobitnik a Hrvatska gubitnik. Pitanje je samo kako narodu objasniti.
HDZ podrzava B. Ustase a to EU ne privaca.
Ja bih prihvatio tu arbitražu. Jest da nismo dobili ništa ali je još važnije da je i nasilna slovenija dobila isto toliko. Da ih se jednom riješimo!
Kradezevcima je pametnije da se ponasaju sto pristojnije i sto ljubaznije sa Slovencima, ako misle izvuci koju privilegiju i ostati u dobrim i prijateljskim odnosima sa susjedima. Jer ako se budu ponasali arogantno, samo ce izazvati jos vecu stetu poo drzavu i narod. Koliko se vrzmaju po svijetu ti kradezevci i nista nisu naucili o visokoj diplomaciji.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kad si jedna država dozvoli da zbog pritiska i ucjene potpiše štetan ugovor onda to nije suverena država !