Vijest da su se slovenski ribari obratili Europskom sudu za ljudska prava u Strasbourgu zbog kazni nije osobito iznenađenje. Već godinama traje maltretiranje ribara na obje strane granice koji trpe zato što se njihove države ne mogu dogovoriti o granici u Piranskom zaljevu, što se onda izravno reflektira na njihovu osnovnu djelatnost. S obzirom na to da u Piranskom zaljevu postoji jedan mali dio akvatorija na koji i jedna i druga strana polažu pravo, hrvatske vlasti naplaćuju kazne slovenskim ribarima zbog ribolova na području koje je prema arbitražnoj odluci, koju Hrvatska ne priznaje, pripalo Sloveniji, držeći se crte sredine, koju pak slovenska strana ne priznaje poštujući granicu koju je odredila kompromitirana arbitraža.
obratili se Europskom sudu za ljudska prava
Slovenija čak i preko leđa maltretiranih ribara traži pravni put za potvrđivanje kompromitirane arbitraže

Baš kao što smo prije nekoliko mjeseci i najavljivali, za ribare, hrvatske i slovenske, ništa bitno nije promijenilo ni nakon ulaska Hrvatske u Schengen. Iako je ukidanjem graničnih kontrola obustavljeno kažnjavanje ribara zbog "nezakonitog" prelaska granice, nastavljeno je njihovo kažnjavanje zbog "nezakonitog" ribarenja, a isto vrijedi i za hrvatske ribare koje slovenska policija zatekne u ribarenju u "slovenskom" moru u Piranskom zaljevu
Komentara 2
DA
Kod proširenja EU na balkanske zemlje, Hvvatska treba jasno postaviti granicu suglasnosti za prijem tih zemalja da stanvnici susjednih istočnih kandidatkinja ne mogu stjecati nekretnine u vlasništvu svojih građana na teritoriju RH. Inače će nam istočna brača pokupovati pola Jadranana pa će onda reći da je to dokaz da je to njihovo more i onda to jednom, kada puške zapucaju tražiti da to pripoje. Srbijanci su već sada pokupovali pola Slavonije.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
u hrvatskoj postoji 60 tisuca slovenskih vikendica - vecina bespravno sagradjena. kad ce hrvatska poceti naplacivati kazne i uklanjati bespravnu gradnju? ovo slovensko svojatanje hrvatskog drzavnog podrucja je isto sto je milosevic pokusao, samo drugim sredstvima. odurna ekipa.