Iranci prijete grobnicom ako Amerikanci krenu u kopnenu invaziju: 'Dobro došli u pakao'
Amerikancima je u fokusu brzo zauzimanje strateških točaka, poput otoka Kharg, koji je glavna iranska izvozna točka sirove nafte
Komentari 21
Iran je toliko velik da njihova vojska može da pokrije i brani samo 10% zemlje pametnom dosta .
Iran prijeti iz dubokog podzemnog skloništa
Dobro su rekli . U Iranu je pakao od vremena kad su svrgnuli Šaha.
Ameri još koriste konvencionalno oružje zanimljivo da još ne žele koristiti nove stvari
Pa neće im biti do smijeha
Ameri (i Židovi) se nadaju da će svojima aktivnostima potaknuti narod Irana na svrgavanje režima i postavljanje na vlast svojih poslušnika (po Bandići - žetončića). E tu su se prevarili (uostalom kao i Rusi u Ukrajini). Narod Irana ne želi svrgavanje postojećeg režima nego da postojeći režim promjeni unutarnju politiku. Narod se sa vanjskom politikom iranskog režima uvelike slaže. Pogotovo u odnosu prema Americi i Izraelu. Tako da je kopnena operacija, ako do nje dođe, osuđena na propast.
Čim se o tome priča, toga biti neće.
Prijete grobnicom...???! možda grobovima...grobljem ?
Kopnena invazija na Iran je neizbježna, međutim to će biti kraj prisustva SADa u Perzijskom zaljevu, a samim time i kraj petrodolara i globalne dominacije. Kad amerikanci polome zube, vrlo vjerojatno će Rusija i Kina iskoristiti navedenu situaciju, tako da bi npr mogli imati okupaciju Taivana od strane Kine. Vrijeme BRICSa dolazi ... .. .
Donald već ima ratno iskustvo, doduše s djevojčicama od 14 godina na Epsteinovom otoku, ali i to je dovoljno da zna što radi.
bit će smijeha
Komentator Igre_gladi je sve odlično napisao. Pretpostavljam da su oni koji su mu dali minus mladi pa se ne sjećaju Vijetnamskog rata. Amerikanci su ga pokušavali osvojiti 10 godina! Bez uspjeha. Usprkos ekspandirajućoj tehnologiji, Amerikanci imaju nula šansi kopnenom ofanzivom. Iran je ogroman, triput veći od Vijetnama.
Ameri su uletili u zamku.Iranci im sve polupaše Avijune,brodove, vojne baze stravično.....Pobigli kod nas u Split stravično.Sad ih svak smatra Tigrom od papira.. ..
Ma zaista je "odlična" ideja zauzeti OTOK nekoliko km udaljen od iranske obale. Nemaš gdje pobjeći, nemaš se gdje sakriti, a s obqle te gađaju kao glinene golubove. Ameri su navikli ratovati jedino kada imaju potpunu premoć u zraku, kopnu i vodi, a ovdje nemaju niti jednu plus im je logistika na udaru kao i baze u susjednim zemljama. Iranci su se pokazali kao dobro pripremljeni i da su, za razliku od Amera, puno naučili iz ukrajinskog rata. Još da Kina jrene na Tajvan...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
najsmješnije je to što antifa kolumnisti misle da je cilj kopneno osvojiti cijeli iran.... kao wermaht 40-ih... evo rusi 5 godina ne mogu osvojiti 10% ukrajine