Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 58
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
projekt ombla
Povratak na članak

'Revizija Omble nije bila hir Mirele Holy nego naredba iz Bruxellesa!'

Tvrdi to naš izvor iz Ministarstva zaštite okoliša i kaže: Projekt je manjkav, nije napravljena čak ni 3D snimka podzemlja

Komentari 149

OB
-obrisani-
13:22 13.06.2012.

znači europa je svijesna što radi čačić to je dobar znak ulaskom u eu riješit ćemo se crvendaća, udbaša i čačića

VL
CR
CrniP
13:25 13.06.2012.

Poslije Holyne sramote da je urigirala za jednu ženu, kojoj je slučajno njezin muž - kompić iz grupacije "zelenih" u SDP-u, a koji je "stručno" u slobodno vrijeme napravio "nezavisnu" ekspertizu, koja je toliko opsežna da nije uračunao niti putne troškove, niti geološka istraživanja, niti... NIŠTA - pa je BESPLATNA (?!?) - još uvijek VL ustraje na "stručnosti" Holy i napada projekt za koji je EB odobrila 900 mil. kn... Kome je interes na svu silu uništiti energetiku u RH za korist lobija uvoznika opreme za preskupe, nedostatne i od zadnjeg penzića subvencionirane sunčeve elektrane? I Čačić je kakav-takav s pravom stao nekome na žulj. A vidio je to i Milanović (kakv-takav). A Holy tamo gdje i pripada - u kokošinjac kokodakat sa ostalima na jasli države.

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
13:50 13.06.2012.

13:25h CrniP....ti si očigledno stručnjak za energetiku. Daj nam pojasni svima u čem je trik s ovom HE Ombla pa i EU ne vjeruje sirotom Čačiću neg zločestoj Holy ?!

VL
OG
Oger
13:56 13.06.2012.

Holy je, sto se tice projekta OMBLA, napravila sve korektno. Zar tri negativne revizije nisu dovoljno? Na kraju je zatrazila od vlade obustavu projekta na osnovu EU propisa i zahtjeva. A Cacic kao Cacic. Milanovic se nije izjasnio, ali jee sad zatrazio od novog ministra da donese misljenja hrvatskih, europskih i svjetskih strucnjaka. I dok projekt nije uskladjen EU standardima o zastiti prirode Europska banka za obnovu i razvoj ne ce dati novce, iako je kredit vec davno odobren. (To mozete naci na internet stranicama EBRD) Dakle, svaka diskusija u momentu je bez veze. Pricejkamo sto ce strucnjaci reci.

VL
HO
Hortator
13:59 13.06.2012.

Nadam se da ćemo se rješitit Čačića uskoro .....

VL
CR
CrniP
14:08 13.06.2012.

@oger Tko je, s kakvim referencama, i koliko nezavisno pisao revizije??? Tko: Mirelin prijatelj, dužnik zbog usluge za svoju ženu. Reference: Nije niti bio kod Omble, jer bi bar to naveo u putne troškove. Nezavisno: Holy je naručilka od prijatelja negativnu reviziju. Sve je jasno o kakvoj se stručnosti i nezavisnosti radi. Veća sramotra od te je da osoba sa filozofskog imala ministarstvo te htjela voditi energetsku politiku i gospodarenje otpadom u ime svoje udruge "zelenih", a na štetu građana RH.

VL
CR
CrniP
14:16 13.06.2012.

@idler3 Pogledaj o čemu VL piše... udruge su tužile komisiji... komisija traži da joj damo novce, pa da ona nezavisno procjeni... nepoznati izvor iz mirelinog ministarstva tvrdi... Pa zar mi određujemo Sloveniji o gradnji novog bloka TE Šoštanj, skladišre RAO,, hidroelektrane na Savi ili Njemcima za 30 termoelektrana, ili Talijanima o plinskom terminalu u Trstu? VL je interesna strana.

VL
GI
giglibigli
14:43 13.06.2012.

bojim se da u hrvatskoj samo dvoje ljudi zaista žele pokrenuti investicije da se nešto zaista napravi a to su milanović i čačić pa iako je jedan predsjednik vlade a drugi njegov zamjenik čini mi se da je to ipak premalo jedni strahuju za sudbinu šišmiša drugima smrdi termoelektrana

VL
ST
Strumpf
14:49 13.06.2012.

Koliko vidim, nekima nista ne treba, ali bi energiju da pada s neba. To tako ne ide. A vidim da im niti problematika nije bliska.

VL
OB
-obrisani-
14:55 13.06.2012.

kad nam čačić napravi elektranu tadfa ćemo vidjeti da je jeftinije koristiuti petrolej

VL
MT
mijat tomic
15:00 13.06.2012.

tko je dogovoreni izvodjac radova , kolka je provizija

VL
EC
el commadante
15:03 13.06.2012.

Pa što već jednom ne puste Čačića da zabije prvu lopatu?! Da bar nešto napravi. Makar i krivo. Tada će valjda i najglupljem hrvatu, hrvatici i građaninu HR biti jasno da to ništa ne vrijedi. Prošlo je skoro 7 mjesecii a najvažniji resor u vladi nije napravio ništa! Nakon toga ga treba maknuti. Ovako Čačić može do sudnjeg dana pričati o projektima, boljem sutra i bla, bla, bla.

VL
OG
Oger
15:10 13.06.2012.

13.06.2012. u 14:08h CrniP je napisao/la: @oger Tko je, s kakvim referencama, i koliko nezavisno pisao revizije??? ............................... ---------------------------------------------------------------------------------------- Tuposlave, te revizije su napravljene jos 1999. i Jaca je unatoc tome zatrazila kredit od EBRD. A sad EU ne dae da jer nisu ispunjeni europski standardi zastite okolisa. Jasno?

VL
CR
CrniP
16:13 13.06.2012.

@oger mi nismo zajedno čuvali ovce

VL
CR
CrniP
16:43 13.06.2012.

@oger Sorry, nisi ti čuvao ovce - ti si jedan aktivni SDP-ovac iz Mirelinog kruga... hajde momak, onda ti opraštam - teško je zaraditi kao frustrirani filozofičar osimu politici. Al se miči od energetike jer ćeš ispasti - bezveze. Kao tvoja kolegica.

VL
NI
Nini istrijan
17:15 13.06.2012.

I PLOMIN I OMBLE su promasaji politike R.Cacica koji podlijeze pritiscima lobija i privatnih interesa a ne zastiti okolisa i ljudi koji zive u blizini objekata. Ovo je samo dokaz da su nasi politicari ne dorasli zahtjevima vremena a briga o ljudima i njihovom zdravlju je jos manja nego sto je bila u onoj staroj drzavi. Forsirati proizvodnju el.energije iskoristavanjem uglja je van pameti ali nista se ne moze i ocekivati od ljudi koji gledaju samo interes.

VL
SA
sanna48
17:15 13.06.2012.

pa ne moze se biti jxxen i posten u isto vrijeme. Htjeli bi u EU ali samo pod uvjetima koji nama odgovaraju...

VL
DO
dolph
17:49 13.06.2012.

daj se odlučite više.malo bi,malo nebi.vratite onda ove na vlast pa bu tek onda apokalipsa nastala.treba odlucit cvrto i ustrajat u tome e na malo ovak pa malo onak.i holyca je onda zavrsila tak kak je zavrsila.eto

VL
SE
sumani ego
18:44 13.06.2012.

Ni ljevo,a ni desno ajd više pretanite pa se nađite u sredini.Napravljene su već 3 studije,ako su već rađene šta onda nisu napravljene kako se spada već sad kad je sve gotovo i ova dobila otkaz zbrajaju se nedostaci i propusti,tipično ipak je bila u Hrvatskoj politici.

VL
DO
doktorica
19:19 13.06.2012.

Čačić kaže hajdemo raditi,a šta on uopće radi?!

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.