Rekonstrukcija u pola mandata: Koje poteze će povući Plenković i u kojem pravcu će ići Vlada
Među kandidate za rekonstrukciju Vlade Plenković bi mogao uključiti i one svoje ministre koji se javno previše pozivaju na njega; iza takvih pohvala obično se krije nedostatak drugih znanja i političke sigurnosti
Komentari 33
Sve skupa oko 30 ministara godinu dana nakon izbacivanja prima punu plaću oko 7 miliona kuna na štetu Hrvatske plus pokradeno to je ta Plenkovićeva i Pupovčeva vlada.
Ja samo znam tko nam ostaje ... pupavac i pelenković
Hm, od poteza jedino što je sigurno da će napraviti, jest opet pogodovati javnim strukturama iliti uhljebima. To je zajedničko svim vladama zadnjih 2 desetljeća, a i ova vlada je nastavila tim smjerom. Istim onim koji nas je i doveo na dno EU-a... Trenutno se natječemo da li ćemo biti na samom dnu ili malo iznad, a to uopće ne ovisi o gospodarstvu, već o tome koliko ljudi će otići... I nema tu neke razlike koja god stranka došla na vlast, imali smo nedavno i SDP, pa je to bila još veća katastrofa... I tako, dok kod nas politika kroji gospodarski smjer u dogovoru sa sindikatima javnih službi, reforme koje je potrebno napraviti se izbjegavaju. A imamo jako čvrste dokaze da reforme javnog sektora i poreza daju rezultate, dobar primjer je Irska, isto tako imamo i dokaze da ovaj smjer kojim idemo nije dobar. Ne vidim treba li veći dokaz od toga da smo pali na dno EU-a i da su nas sve zemlje koje su provele bar neke reforme daleko prestigle...
Zadnju riječ u formiranju vlade imat će uskok i dorh 😁
za HDZ nema lijeka... Ne može se obojati sve što su napravili do sada. Realno ostaje samo jedna stvar za napraviti. Zabraniti stranku, raspustiti je i zabraniti svim HDZovcima da se bave bilo kojom javnom djelatnosti.
Duboku državu je zadovoljio sa Paladinom. Sad može birati po svom.
More menjat kaj god hoće , pokazalo se da su svi isti , a imaju i presudu za pljačku vlastitog naroda.
Demokracija kako bi funkcionirala pretpostavlja dvije stvari. Iskazanu stvarnu volju naroda i mjerljivu odgovornost izvršitelja te volje. Članak malo uvijeno i dugačko ustvari govori o tome da nema niti jednoga niti drugoga. Sustav je dizajniran tako da ne može funkcionirati. Narod se ne pita što hoće a što je puno važnije što narod neće nego mu se daje prividna šansa da jednom u četiri godine izabere grupu ljudi koja može prekršiti javni ugovor (izborna obećanja) kako hoće bez realnih posljedica. I to je to što se tiče pitanja naroda. Kakve veze to ima sa demokracijom pitate se? To se pitam i ja.
Mesic je prolupo, Mesic se pocne smijat prije neg je isricao vic...
Ovi su jamili, sad treba otvoriti prostor novima. A nekima kao mojoj malenkosti, nikad dosta. Sve za proračunske vrijednosti, proračunske vrijednosti nizašto.
HDZ, nemam vise nikakvu poveznicu prema njima, sramota da su postavili u 90% slucajeva ljude na pozicije koji su bili mahom lihvari iz starog sistema. Grbicari bez zanata...
ništa novog u adezeju. kakav general (plenki)) takva i vojska (ministri)
Plenky vlasti,najviše kradljivaca ministara,i najnesposobnija i najgora vlada...
Ja samo znam da je krajnje vrijeme da odu Grlić Radman i Banožić.Ti ljudi su zalutali na ministarska mjesta.Da pojasnim,pojma nemaju.
I principijelan je. Sav razdragan kliče: slava Ukrajini, a anatemizira i osuđuje ZDS. A ta njegova razdraganost nam poskupi sve živo bar za 30%. Čudan neki premijer, a još čudniji narod koji ga podržava.
Ovog kandidata iz Splita znanstvenika moga je stavit u koji resor da mu reda malo napravi. Šjor Mirko potezi se ne mogu vući ako imaš poslušnike??
Sutra ce biti sranje, Biden je rekao da ako RU povrijedi i jedan Inch (2,57 cm ) NATO podneblja, USA ce reagirati...Ruski zrakloplov, Tu.3445, tu , la tuTUtu sutra misli prijeci za 2.58 cm Poljski teritorij.
Plenković je veči od HDZ-a,, u europskoj j politici i diplomaciji veći od Hrvatske.
Plenkovic je Couch warmonger....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Vlada će ići u pravcu Remetinca.