Razbijen mit o Putinovu konačnom padu? 'Nije riječ o tome da ga ljudi manje vole...'
Politolog Mihail Komin iz Centra za europsku političku analizu naglašava da se u autoritarnim sustavima sve ankete o osjetljivim temama moraju uzimati s velikim oprezom.
Komentari 33
Ogromni ruski vojni gubici u preko 4 godine rata, zatvaranje tvornica diljem zemlje, težak pad standarda građana i poduzetnika, stotine tisuća mrtvih u ratu, a putina tobože podržava preko 70% rusa?!? smiješna ruska propaganda
Da su poštene i otvorene ankete u kojima rusi mogu slobodno izraziti svoje mišljenje, putin bi bio na 30% podrške...ovako, u strahu da će biti prijavljeni jer ne podržavaju kremaljskog diktatora, većina tobože izražava svoju podršku, a u sebi misli suprotno
putin je grobar rusije i ruskog naroda, isto kao što je to bio staljin koji je pobio desetke milijuna sovjetskih građana
To su ti blagodati demokracije.Kod nas političar koji ima po anketama podršku od nekih 30% javno izjavljuje da može što hoće. Vlast zasnovana na kupovini zastupnika i glasova u saboru je gora od diktature jer se vlastodržac uvijek može pohvaliti da je demokratski izabran i provodi volju naroda.
razbijen je mit da ovi analitičari mogu išta točno pogoditi o stanju u Rusiji ili o tijeku rata u Ukrajini.
Ukidanjem interneta na koji dan građani ne gube ništa osim agresivnih reklama.
Koga briga što Kaja Kallas trubi!
U svojoj nemoći da slome Rusiju, jedino oružje je propaganda koje se ni Goebbels ne bi posramio. Za njih je ovo ruska agresija, a agresija na Iran je operacija sloboda. Pitam se kako bi SAD reagirale da im se u susjednim državama planira otvaraje vojnih baza i instaliranje raketa kada na Iran vrše ovakvu agresiju jer eto razvijaju nuklearno oružje. Kao što je i Irak proizvodio bojne otrove.
Sve se može nahraniti osim gladnih očiju! Iste uvijek vode porazu.
Bilo kakve ankete su nebitne, obzirom da u Mordoru vlada idilična simbioza cara i njegovih podanika.
Pročitao naslov..i jos vrtim glavom...Kriva premisa. Na početku agresije, možda jedan dio, ali Rusi danas ne vjeruju da ih Zapad nije napao. Jedino što europska podrška Ukrajini može učiniti je dovesti do jače eskalacije, odnosno barem do povećanja podrške ruskog naroda Putinu... Šta, ne vjerujete mi? Sjetite se što su Nijemci u 2. svj. ratu postigli bombradiranjem Velike Britanije? Što su Srbi postigli granatiranjem hrvatskih gradova? Upravo tako!
Uzurpacija blažene nebitnosti: Situacija u Rusiji od EUrope ne zahtijeva velika svrstavanja, čak ni mačekovski juriš pod stol, ali pomanjkanje osjećaja za nacionalnu sigurnost vodi je u neizbježnu katastrofu.
Narod kojem je sistematski riban mozak preko 100 godina stoji uz,danas Putina,sutra nekog drugog,koji se tom narodu kune u sve crvene zvijezde da ce do groba braniti tu,za normalog covjeka 'la grande illussion' materu Rusiju.Zdrava doza domoljublja je sasvim u redu,ruska doza domoljublja je destruktivna. To je slikovito receno chip koji je Rusu ugradjen i ima ucinak slican methadonu koji se daje narkomanu.Putin je velemajstor u dresirarnju mase,u jednoj ruci drzi FSB pendrek,u drugoj komunisticku bibliju,i,moram priznati savrseno je obavio posao koji je poceo Lenjin,nastavio Staljin i nakon njega povorka nasljednika. Zato,ne zavaravajmo se,Putinova popularnost nece nikada evoluirati u masovnu mrznju,gnjev njegovog naroda. Taj narod je njegov rob i ostace dobrovoljno rob dok je on ziv,a to ce jos potrajati. Zato,nista od nekog mira u Ukrajini,Putinovog pada;nebudimo kao Rusi,na srecu imamo slobodu misljenja i govora,budimo objektivni.Neki zapadnjaci kukaju da nas propagandna masina vara,da nam laze itd itd. Ima u tome istine,filtriraj sadrzaj,ne citaj sve sto ti oci vide,ne vjeruj sve sto procitas,budi kritican.Nebudi Rus.
Nije riječ o tom da ga ljudi manje vole, nego ne smiju reći
I Rusija vodi izraelsku politiku.
Bijela kuća mora biti izuzetno oprezna. Putin je dobio rat, a čini se da će dobiti i mir.
Opet i opet ista mantra a on 85% podrške naroda. Već je 5000x pao i umro. Jaoo
Jučer je bilo da Putin samo što nije pao. Da ne dozvoljava svojim tjelohraniteljima i najbližim suradnicima korištenje mobitela, nošenje oružja, da se skriva u bunkerima, a danas već nova priča. Na žalost, sve smo više prisiljeni tražiti relevantne informacije u stranim portalima jer naši su postali skroz nevjerodostojni.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nema šanse da ima preko 50% podrške nakon 4 godine neuspješnog rata u Ukrajini i preko 1 milijun ruskih vojnih žrtava (poginuli i teško ranjeni)