Zbog tragične pogibije troje djece, koja su 6. ožujka stradala u požaru obiteljske kuće u romskom naselju u Kuršancu, gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividi proglasila je utorak, 11. ožujka Danom žalosti, a istog će se dana održati komemoracija i sprovod djece.
Tragedija se dogodila u četvrtak, 6. ožujka, u večernjim satima, kada je u potkrovlju obiteljske kuće izbio požar, a iz kuće su na ulicu uspjeli izaći 29-godišnjak i 25-godišnjakinja koja je u rukama nosila dijete. Ozlijeđena 25-godišnjakinja i dijete prevezeni su u Županijsku bolnicu Čakovec, gdje je utvrđeno da su u požaru lakše ozlijeđeni. Nakon što su ugasili požar, pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Čakovec pregledom zgarišta pronašli su mrtva tijela troje djece.
Na temelju odredbi Statuta Grada Čakovca, u povodu tragičnog stradanja troje djece iz Kuršanec Luga, gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividini proglasila je utorak, 11. ožujka, Danom žalosti. Obilježit će se spuštanjem zastava na pola koplja ili isticanjem crnih zastava na zgradama institucija, javnih ustanova i društava. Tijekom Dana žalosti neće se održavati programi i događaji sa zabavnim sadržajima, a ugostiteljski objekti svoje poslove obavljat će na primjeren način.
U prostorima Osnovne škole Kuršanec u 12 sati održat će se komemoracija, a sprovod djece bit će u 14 sati na Mjesnom groblju u Šandorovcu.
"Radi smrti troje djece u Čakovcu Dan žalosti" Nije prijedlog "radi "no "zbog" . Prijedlog "zbog" izriče uzrok. Dakle: Zbog smrti....dan žalosti"