O Stepincu će Katolička crkva i SPC raspravljati bez uplitanja Vatikana
Na sastanku će se raspraviti metodologija i duljina rada Komisije, a potom će ona izreći mišljenje o Stepincu. Franjo smatra da ne bi trebala raditi dulje od godinu dana
Komentari 73
Ja ga kao hrvat i katolik nikada neću smatrati svetcem. A o ovoj drugoj strani ne treba niti govoriti.
Crne vrane raspravljaju o mrtvom ustaši, nema tu ničeg svetog
Što mi imamo raspravljati sa SPC? Koga briga šta oni misle. Ovo je blesavo. Ionako se razgovara po želji Vatikana. Neka oni s njima razgovaraju.
e moj Tito.... da si posao s tim ustašama završio do kraja danas bi živjeli sretni i u miru .... ovako te ustaške zmije gmižu i množe se svaki dan sve više...
svetac... sa krvavom kamom ispod mantije ... 🔪🔪🔪
Da li je svet ili ne, moze da kaze samo Bog u kojeg se kunete, a o tome ko je bio i kako je ziveo, govori samo istina. Istoriji jednog naroda odavno ne verujem, jer su narodi skloni da svaki svoju istoriju pise kako mu odgovara. Ono sa cim bi svako trebalo da se slozi, jeste da je Stepinac bio vojnik sa puskom u ruci kao i svaki drugi, koji je u nekom trenutku svog zivota postao crkveni covek, blizak rezimu NDH. To je nepobitna cinjenica, i sa time se i Hrvatski i Srpski istoricari slazu.
što su u crkvama više djece i majki prekrstili i zaklali to su veči svetci za današnje klero-fašiste sa Kaptola i iz HDZ-ove zločinačke zadruge...
da se odrekao svog polozaja ili makar kao obican svestenik spasavao obicne ljude, a pri tome izgubio i zivot mislim da bi se svi slozili da bude beatifikovan. Mislim da je bilo vise obicnih ljudi koji su puno vise od njega uradili i pomagali, jednostavno on nije svetac vec prije nesto drugo...
Nazalost, prije ce Isus drugi puta doci nego sto ce se hrvati i srbi dogovoriti oko ovog (ili bilo kojeg drugog) pitanja.
Vecernji,blokirajte cetnike.Politika ne da komentare koji njima ne odgovaraju.Vi bi trebali radit' isto.Cetnicci,mars u svoju vukojebinu.
Vidim da nema clanka a da se dezurni srbi ne javljaju.
Sta su cetnici navalili skomentarima!
Da li je moguce da o svetosti Stepinca odlucuju cetnici? Na sta su spali Hrvati???
umjesto da je 45' streljan kao ustaški suradnik .... on je pomilovan i pušten da u miru živi u Krašiću.... nevjerojatna velikodušnost Maršala Tita prema tom ratnom zločincu..
veličati tog ratnog zločinca mogu samo ljudi bez srama i obraza.... očekujem da će takvi uskoro Stepinca proglasiti oslobodiocem Hrvatske od ustaško-fašističkih okupatora i domačih izdajnika... nebi me to čudilo
kako je lijepo vidjeti kad cvile,kad pokušavaju nešto promijeniti..a neide. cvilite i dalje,patite i dalje.. stepinac je svetac...u inat. hehehehe
Sramotno je što nam kao predziđu kršćanstva radi onaj latinoamerički sotona.
Ovo je malo veća vatikanska svinjarija prema hrvatskom katoličkom puku. Papa preko ledja hrvatskih katolika želi popravljati odnose s pravoslavnom crkvom. Problem je u tome što ne poznaje problematiku, jer dolazi iz sasvim drugog okruženja. Ovdje se ne radi o amazonskim indijancima, nego o europskom problemu koji traje već 1600 godina od podjele Rimskog Carstva. SPC i nije crkva u smislu kako je razumiju katolici, nego prije svega srpska nacionalistička organizacija, zadužena za promicanje velikosrpske ideologije pod krinkom biblijskog učenja.
trebalo bi i Stepinca iskopati i počet voditi po svijetu kao Sv.Leopolda. Usput odrezat nekoliko prstiju i poslat ih na različite adrese
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nevidim Stepinca kao sveca.Trebao je za vrijeme Pavelica dati otkaz kao glavni svecenik u NDH-skoj.Trebao je kao obicni pop pomagati i spasavati sve koji su bili ugrozeni od fasistickog rezima.U toj borbi trebao je dati i svoj zivot i danas nebi imali problema sa njegovim proglasavanjem za sveca.