Dugogodišnji Večernjakov novinar i kolumnist Davor Ivanković u emotivnom istupu za Večernji tv, komentirajući vojni mimohod i proslavu jubilarne 30. obljetnice Oluje, novinarki Dei Redžić otkrio je dosad nepoznate činjenice o naoružavanju i obrani Hrvatske od srbočetničkog agresora u Domovinskom ratu.
Posebno zanimljiv detalj vezan je uz financiranje dronova koje je Hrvatska koristila tijekom rata u kojem se zbog embarga morala snalaziti privatnim kanalima i bez pomoći međunarodnih snaga. Ivanković je kazao kako su izradu dronova i nabavu dijelova financirali članovi benda Prljavo kazalište koji su prihode od koncerata izdvajali za pomoć hrvatskoj vojsci, ali o tome godinama ne žele javno govoriti. U razgovoru s Ivankovićem doznali smo i da je Hrvatska tijekom obrane izgradila tajni aerodrom na autoputu, ali nije želio otkriti njegovu točnu lokaciju.
> Cijeli razgovor s našim novinarom možete pogledati u nastavku, a sve emisije u okviru specijala '30 godina Oluje' pogledajte OVDJE.
VEZANI ČLANCI:
Poznajem pomorca koji je tijekom Domovinskog rata kupio vojni jeep jednoj postrojbi. Lijepo, zbilja lijepo, A i oni su bili prema njemu dobrohotni pa ga nikad tijekom 4 godine nisu unovačili. Zbilja dirljivo. A jutros je taj pomorac bio glavni u kafiću.... Puna mu usta Oluje.