Zapošljavanja nakon svakih lokalnih izbora: U tri godine 300 birokrata više
Prikupivši podatke iz svih 20 županija, bez Grada Zagreba, izračunali smo da se od 2023. godine broj službenika, namještenika i dužnosnika povećao s 4404 na 4699.Unatoč prenošenju nekih nadležnosti s države na županije, dr. sc. Dubravka Jurlina Alibegović s Ekonomskog instituta u Zagrebu vjeruje da rast zaposlenosti nije proporcionalan stvarnim potrebama. Pogotovo stoga što novo zapošljavanje slijedi nakon gotovo svakih lokalnih izbora
Komentari 14
Kad se napiše dijagnoza da je takav sustav ekonomski neodrživ i direktno generira inflwciju , to lao da se nikog ne tiče imkao da to plaća neko drugi ypa nema reakcije.
Prikupili su podatke, zbrojili su tri broja, oduzeli su jedan broj i to je kao nekakva ekonomska analiza s nekakvog ekonomskog instituta? Pa taj ekonomski institut je očito prvi uhljebarij kojeg bi trebalo skinuti s proračuna.
Kaj je to vijest?
Što ne bi mogle županije (župani) voditi sve na svom području što sada rade gradonačelnici I općine (ne znam kako se zove glavni čovjek u općini , općinar možda ) I tu bi se smanjila administracija , ljude koji su bili ok povuče u županiju kao predstavnika , predlagatelja i iz svog županijskog proračuna unaprijeđuju svoj dio a direktno odgovaraju ministarstvu
Što ne bi mogle županije (župani) voditi sve na svom području što sada rade gradonačelnici I općine (ne znam kako se zove glavni čovjek u općini , općinar možda ) I tu bi se smanjila administracija , ljude koji su bili ok povuče u županiju kao predstavnika , predlagatelja i iz svog županijskog proračuna unaprijeđuju svoj dio a direktno odgovaraju ministarstvu
Nije čak ni to problem što su zaposlili činovnike nego što činovnik vodi državu. Plenki je činovnik. Samo piše i prepisuje zakone iz EU.
Županije su vjerovatno najgora Tuđmanova umotvorina. Krivousti imao problema s Hrvatskom kakva je stvarno pa se odlučio za te potpuno suvišne županije. OK, možda je najgora prestrogo, smislio je on i 200 obitelji, obogaćivanje crkve ...
HDZ gamad…
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ali zato iz Zagreba koji su zaposlili stotine svoji drugara kažu nemaju podataka!!!Kada kreću uhićenja??za pogodovanje i nepotizam???