Premijer Plenković objavio najnovije rezultate turističke sezone: Ovo su brojke
Plenković se osvrnuo i na službene podatke o plaćama i zaposlenosti. Najnoviji podaci Državnog zavoda za statistiku pokazuju da je prosječna neto plaća za lipanj iznosila 1.444 eura, što je na godišnjoj razini nominalno više za 9,8, a realno za 5,9 posto.
Komentari 8
Opet "rekordna" sezona, a ustvari turista upola manje.
Što još imamo osim turizma?
Premijer koji se hvali turistickim brojkama je jadan premijer. Nasa Hrvatska tone pod pritiskom raznih lobija - od gradevinskih do uvoznickih, nema industrije , osim na kapaljku. Sve su unistili a slavni se premijer hvali turistickom sezonom - uzas.
Bravo premijeru samo tako i dalje, Hrvati su uz vas.👍
kakve koristi imamo mi od turizma? prodaje se strana hrana i pića. vara se na pristojbama, noćenjima, zamrači se puno toga u odmoru 'članova obitelji', sigurno 1/4 svih turista nije nigdje registrirana niti išta plati, a rauba sve naše. kakve koristi ima itko u ovoj zemlji od ovakvog turizma, u kojem nezakonito dogradiš par apartmana, legaliziraš za par tisuća eura, a onda iznajmljuješ, pola ne prijaviš, država ti opali smiješan paušal, dok drugim djelatnostima dere ozbiljne poreze... kakvu korist ima država od turizma ako većinu prihoda pojedu na crno, ono malo prijavljeno uzmu lokalci? kako to da turistička pristojba nije prihod državnog proračuna, pa da se dijeli solidarno, kao vodna naknada, koju h vode troše kako im se sprdne, a glavnina se ubere na kontinentu, a oni ju troše na vodne građevine po jadranu? to si nek financiraju iz turističkih pristojbi, i ceste, jer to su njihovi gosti, nisu slavonski.
10,4% više prihoda od fiskaliziranih računa nije povećanje turističkih prihoda. Pravo stanje vezano za turizam znat ćemo kad se povuče crta za cijelu godinu. Srpanj je bio u minusu, ne znamo za kolovoz. Ako rezltati na kraju budi pozitivni onda ce biti začepljena usta onima koji tvrde da smo preskupi. Ako to ne bude tako, odnosno ne bude minimum rasta od 4% koji pokriva inflaciju, znači realno na nuli, onda će se neki morati zapitati. Dakle, strpimo se.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ako se vrli prd.vld.anem. plenx hvališe uspješnim turizmom , zašto ja , koji nisam u turizmu i nemam nikakve koristi od turizma moram još uvijek plaćati parafiskalni namet zvan "pomoć turističkim zajednicama " ? ...