Glavašević se treba ispričati, a premijer s njima razgovarati
Branitelji bi trebali precizno definirati pet-šest točaka nezadovoljstva
Komentari 51
Jaco o cemu pricas ti bih trebala ta spona biti-po cemu ni jedne izbore nisi dobila s Kerumom u koaliciji-kud Ivo tud i ja sjecas se toga??'-patis od vlasti -Ivo te predlozio sabor stranke kao u najboljim daanima KPYU-prihvatio jednoglasno ti odjebala ivu-Karamarko tebe
Glavašević se treba ispričati što mu je otac bio hrvatski branitelj. ... Čovjek je samo postavio logično pitanje. Odgovorite na pitanja pa se ispričajte neosnovanoj optužbi. Ako je činjenaica da jednih ima puno više od drugih odgovor je možda i u tome da oni tamo prijeko nemaju 'Ministarsvo agresorskog rata', iako su ga vodili, pa sad nema potrebe dobivati PTSP jer ti to nepostojeće minstarstvo ne može ništa plaćati. ... Gospođo Kosor, možda Vi možete odgovoriti na pitanje sina vukovarskog heroja?
Bombaš - ti bi da ustav vrijedi za sve građane jednako što znači da oni koji su napadali Hrvatsku i osakatili ove branitelje dobivaju istu mirovinu kao i HRVI. Ako si Hrvat, sram te bilo a ako ne onda te razumijem.Baš od toga i takovih hoće se HRVI zaštititi.
Mislim da ne treba slušati blebetanje Kosorice o pomoči političara. Stvar je vrlo jednostavna jer HRVI ne traže mnogo. Smjena Matića i njegovih dvoje pomočnika i da braniteljska populacija uđe u ustav a ne da se sa njima lopta kako se koja vlast promijeni. Kome treba ovaj Fred Matić kojega je ministarska stolica izliječila od PTSP-a. Matić je bio u svakoj "latinici" kada je trebalo popljuvati branitelje i Hrvatsku. Toj svrhi su i Latinove emisije služile.
Ostavka!
zašto policija ne razjuri ovu grupu zgubidana koji već 20 godina ucjenjuju hrvatsku. za koju su se navodno borili...
zasto se nije Kujunzdic slagao sa Franjom evo upravo zbog ovakvih kada mu je rekao da se samo ko unjarama okruzio...
sigurno da je izjava glavaševića bila nepromišljena.da je spomenuo izraelsku vojsku koja ratuje 70 godina i broj oboljelih od ptsp-a sveukupno je 3%.pravi razlog tako velikog broja oboljelih od ptsp-a kod nas je sljedeći:rat je završio privatizacijom je uništeno na desetke tisuća možda i stotine tisuća radnih mjesta.branitelji se nisu imali gdje vratiti raditi .čovjek kad nema od čega živjeti sve pokušava.tada se hdz sjetio zamaskirati sve to i danas imamo toliki broj oboljelih od ptsp-a koliki imamo.
lako je Kosorici bilo razgovarati kad su se smanjivala prava branitelja . U to doba na vlasti je bio HDZ ,a kao što znamo nasvim čelnim mjestima značajnijih braniteljskih udruga su ljudi koje je postavio HDZ , od Đakića na na dalje . Pa kak bi Đakić kao predsjednik HVIDRE , i HDZ-_ov zastupnik bio protiv nečega kaj predlaže njegova stranka ? Prema tome uspoređivazi onu situaviju i ovu sada je bezvezno . na koncu ovi današnji prosvjednici izlaze isključivo sa političkim zahtjevima . Zatraže smjenu pa onda mogu razgovarati i to na mjestima koje oni uvjetuju . Koje li arogancije i bezobrazluka . Ovo kaj bu se danas događalo , odlazak u Sabor , prosvjedi pred saborom biti će najbičnija farsa i presdstava za publiku . Znaju organizatori prosvjeda ( to nisu inavalidi , njih samo guraju u prve redove ) , da do dogovora neće doći , cilj im je održati demonstracije pred Saborom a građane bi pred sabor trebala privući ova " demagoška povorka ratnih invalida "
Miso - Siniša Glavašević nije bio Hrvatski branitel a upitno je za koga je iz Vukovara izvještavao jer poslije svakoga njegovoga izviješća letili su preostali most ili kuća u zrak. "evo još je samo ova kuća u ulici ..... ostalala čitava, Bum i nema je " To je to??????????????
ovo je postalo zaista bizarno - ovih stotinjak branitelja se buni protiv smanjenja prava koja im nitko ne misli smanjivati!!!
90 % ljudi u hrvatskoj bi bilo presretno da ima primanja kao ovi branitelji. To je grupa zgubidana koji traže od države samo još i još i još love... nikad dosta. Imaju invalidninu 3824 kune. Prosječna mirovina im je 50000 kuna, ali može biti i više od 10.000 ovisno o činu. Ortopedski doplatak od 1100 kuna. Imaju pravo na njegovatelja koji prima plaću od 3800 kuna i taj posao najčešće obavljaju njihove supruge. Imaju pravo na rehabilitaciju, svakih 7 godina država im poklanja novi automobil, dobili su stanove prilagođene svom invaliditetu, imaju prednost pri smještaju u umirovljenički dom... djeca im imaju besplatne udžbenike... što bi još htjeli - da im se svaki dan klanjamo???
Glavašević im je rekao šta ih ide,zašto bi se trebao ispričati,dosta je tih razgovora i pregovora,treba intervenirati policija i zabraniti taj skup.Ako se vlast boji zveckanja oružja,onda neka im smanji mirovine i sve ostalo za pola,pa će se odmah umiriti kad shvate koliko gube novca.Svakome je jasno da ne samo da su izmanipulirani nego i sami žele manipulirati.Sramota!
Slažem se sa @Ogerom.Glavaševićima je očito suđeno da stradaju zbog govorenja istine.Jedan nastradao od četnika, a drugi od bivših T.Z.V.branitelja
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Gavašević je rekao istinu, zapravo postavio je pitanje koje si mnogi od nas postavljamo več godinama i to je zs raspravu a ne za ispriku, za sve ostale zahtjeve treba raspisati referendum i građani neka odluće dali i koliko mogu i žele plačati ove priviligirane skupine