Premalo razgovaramo sa svojim liječnicima, o bubrezima nikad čak 68% građana
- U Hrvatskoj, prema službenim statistikama, od kronične bubrežne bolesti u različitim stadijima boluje između 10 i 12 posto građana, što znači između 300 i 350 tisuća građana, od kojih su oni u završnim stadijima bolesti liječe se nekim od oblika nadomjesne bubrežne terapije, peritonejske dijalize, hemodijalize ili su transplantirani.
Komentari 1
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Vi neznate o čemu govorite ....da pacijenti premalo razgovaraju sa liječnicima o svojoj bolesti....specijalisti u bolnici uopće ne objašnjavaju nalaze o bolesti jer nemaju vremena ili neznam zašto,jednostavno kažu da treba to operirati ili ne,nema objašnjenja npr.magnet pokazuje pokazuje da su iskočila tri diska a doktorica fizikalne me šalje na terapije vježbanja bez ikakvog objašnjenja i da sam to prihvatio danas bi bio invalid....kasnije mi je doktor neurolog objasnio nalaz magneta onda sam znao što moram raditi....i danas sam sa kralježnicom fit i sve je ok...ima toga još ali dosta je i to malo za sada....